Презентація на тему «Європейська інтеграція як батагоаспектне та комплексне явище»
Ступар Дар'я 11-2
Європейська інтеграція як батагоаспектне та комплексне явище
Європейські держави, які добровільно поступилися часткою суверенітету на користь Спільноти, аж ніяк не відмовилися від захисту національних інтересів. Водночас ймовірні міждержавні проблеми, спрямовані на пошук компромісу і дотримуються демократичних процедур ухвалення рішень.
Головну роль відіграють три наднаціональні європейські інституції:
Народи і парламенти держав-членів ЄС зберігають контроль за двома засадничими елементами європейського будівництва
Діяльність Європейського Союзу базується на чотирьох основоположних угодах:
Європейська економічна спільнота, окрім економічної функції, поступово перебрала на себе ряд обов'язків:
Оскільки це вже перестала бути виключно економічна спільнота, четвертим договором (Маастрихтським) її було перейменовано у Європейську Спільноту (ЄС)
Маастрихтський договір запровадив нові форми співпраці між урядами країн-членів, наприклад, з питань оборони та у сфері судочинства і внутрішніх справ. Додавши міжурядову співпрацю до існуючої системи, Маастрихтський договір створив нову структуру з трьома “опорами”, які мають як політичний, так і економічний характер. Це — Європейський Союз (ЄС).
Ці угоди складають основу діяльності Європейського Союзу:
Договірно-правовий доробок ЄС, відомий як аcquis communautoire, містить понад як 80 000 сторінок тексту і поширюеться майже на всі сфери традиційної внуrрішньої компетенції держав.
У більш узагaльненому та спрощеному вигляді европейська інтеграція - це спільні демократичні вартості та соціaльно-економічна модерність.
Дякую за увагу!