Презентація на тему «Версальський мирний договір»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #1

Версальський мирний договір


Слайд #2
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #2

Перемир'я, підписане 11 листопада 1918 року, фактично закінчило бойові дії Першої світової, але знадобилося шість місяців переговорів на Паризькій мирній конференції щодо укладання мирного договору.
Вільям Орпен. Підписання миру в Дзеркальному залі Версальського палацу 28 червня 1919.


Слайд #3
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #3

Версальський мирний договір — підписаний у Версалі 28 червня 1919 року державами-переможницями у Першій світовій війні (США, Британією, Францією, Італією, Японією, Бельгією) з одного боку, і переможеною Німеччиною — з іншого. З іншими центральними державами, які воювали на стороні Німеччини у Першій світовій війні були підписані окремі договори.


Слайд #4
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #4

Договір був зареєстрований у секретаріаті Ліги Націй 21 жовтня 1919 року, і надрукований в Treaty Series.
Обкладинка англійського видання Договору


Слайд #5
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #5

Остаточні умови договору були визначені лідерами «великої трійки» країн: прем'єр-міністром Великобританії Девідом Ллойд Джорджем, прем'єр-міністром Франції Жоржем Клемансо, і американським президентом Вудро Вільсоном.
Навіть цій невеликій групі було важко визначитися із загальною позицією, тому що їхні цілі суперечили одна одній.Результати було названо «невдалим компромісом»


Слайд #6
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #6

Умови договору склали на Паризькій мирній конференції 1919—1920 рр. Договір набув чинності 10 січня 1920, після ратифікації його Німеччиною і чотирма головними союзними державами — Великобританією, Францією, Італією і Японією. Із держав підписавших Версальський мирний договір США, Хіджаз і Еквадор відмовилися його ратифікувати. Сенат США відмовився від ратифікації через небажання США зв'язувати себе участю в Лізі Націй, статут якої був складовою частиною Версальського договору. Замість цього договору США уклали з Німеччиною в серпні 1921 особливий договір, майже ідентичний Версальському, але не містив статей про Лігу Націй.


Слайд #7
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #7

Німеччина втрачала ряд європейських територій (Ельзас, Лотарингію, Саар, Західну Пруссію,провінцію Позен, м.Данциг, м.Мемель, округи Мальмеді й Ейпен, Глучинський регіон Верхньої Сілезії, район Сольдао у Східній Пруссії…)
УМОВИ ДОГОВОРУ :


Слайд #8
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #8

Німеччина втрачала ряд європейських територій (Ельзас, Лотарингію, Саар, Західну Пруссію,провінцію Позен, м.Данциг, м.Мемель, округи Мальмеді й Ейпен, Глучинський регіон Верхньої Сілезії, район Сольдао у Східній Пруссії…)
УМОВИ ДОГОВОРУ :


Слайд #9
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #9

2. Колонії Німеччини (Камерун, Того, Танганьїка, Південно-Західна Африка, Ціндао, Нова Гвінея, Соломонові острови…) перейшли під опіку держав-переможниць (Британії, Франції, Японії, Південної Африки).


Слайд #10
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #10

3. Німеччина була змушена сплачувати репарації державам-переможницям. Версальські репарації приймали різні форми, включаючи вугілля, сталь, інтелектуальну власність і сільськогосподарську продукцію.Німеччина, закінчила платити репарації лише в 2010 році.


Слайд #11
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #11

4. Обмеження на збройні сили.5. Створення міжнародних органцізацій (Ліга Націй, Міжнародна організація праці, міжнародної комісії з питань адміністртивного контролю за Ельбою, Одрою, Німаном і Дунаєм.


Слайд #12
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #12

Наслідки Версальського договору
Умови Версальського мирного договору традиційно вважаються виключно принизливими і жорстокими по відношенню до Німеччини. Вважається, що саме це призвело до крайньої соціальної нестабільності всередині країни (після початку світової економічної кризи в 1929 році), виникнення ультраправих сил і приходу до влади нацистів (в 1933 році).
Проте жорсткі обмеження, накладені на Німеччину, належним чином не контролювалися європейськими державами або ж порушення їх навмисно спускалися Німеччині з рук.


Слайд #13
Презентація на тему «Версальський мирний договір» - Слайд #13

Презентацію підготувала учениця 10-М класуСаражин Марина2012р.