Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #1

Тема. Угорщина в 1920-1930-ті роки
Виконалаучениця 10-А класуОкулічева Ольга


Слайд #2
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #2

Революція 1918 року
Світова війна значно прискорила національні рухи у воюючих країнах, зокрема в угорській частині Австро-Угорської імперії. Поразки на фронтах вивели на вулиці міст тисячі людей під гаслами невідкладного виходу з війни та відокремлення від Австрії.
Демонстрація 29 жовтня 1918 р. в Будапешті переросла в збройне повстання. Влада перейшла до Національної ради, більшість якої належала соціал-демократам та лібералам.


Слайд #3
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #3

16 листопада 1918 р. Угорщину було проголошено республікою. Нова влада проголосила загальне виборче право, свободу зборів, 8-годинний робочий день, обмеження розмірів землеволодінь.


Слайд #4
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #4

Доба Угорської радянської республіки
Угорські події були розцінені російськими більшовиками як один із проявів «всесвітньої комуністичної революції». Утворена в листопаді 1918 р. з інструктованих у Москві військовополонених Угорська комуністична партія на чолі Бела Куном стала готуватися до захоплення влади.
Бела Кун — угорський політик-комуніст та більшовицький революціонер.


Слайд #5
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #5

Б. Кун і його послідовники вели активну агітаційну роботу на заводах, в армії, випускали спеціальні газети; було створено Червону гвардію чисельністю близько 2,5 тис. чоловік, Всеугорську спілку робітничої молоді.
У січні 1919 р. з Росії до Угорщини було таємно доставлено 18 тис. прокомуністично налаштованих угорців з військовополонених австро-угорської армії, також переправлено 2,5 тис. кулеметів, 30 гармат та інше озброєння і набої.
У відповідь на зіткнення озброєних демонстрантів з поліцією влада заарештувала майже 80 керівників УКП, зокрема й Куна.


Слайд #6
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #6

Зовнішнє та внутрішнє становище молодої республіки було важким. Країни Антанти в ультимативній формі зажадали від переможеної Угорщини звільнення територій, призначених її сусідам — Чехословаччині та Румунії. Це рішення виявилось фатальним для поміркованих політиків, що були зоріє­нтовані на країни Антанти.
У відповідь на ультиматум Антанти соціал-демократи і комуністи об'єдналися, створивши Соціалістичну партію Угорщини, яка проголо­сила 21 березня 1919 р. що бере владу у свої руки.


Слайд #7
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #7

Робітничі загони в Будапешті захопили найважливіші пункти, і ново­утворений уряд проголосив Угорщину Радянською республікою на чолі з Ш. Гарбаї. Лідер комуністів Б. Кун отримав пост народного комісара закор­донних справ.
Шандор Гурбаї - угорський політик-соціаліст.
Нова влада копіювала не лише назву держави своїх московсь­ких покровителів, але й їхні методи правління: замість поліції було утворено «Червону міліцію», утворювалась Червона Армія. Почались репресії проти незадоволених, застосовувався терор. Усе це загострило ситуацію в країні й сприяло створенню антирадянського фронту.


Слайд #8
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #8

Не кращою була і зовнішня політика радянського уряду Угорщини. Не розв'язавши жодної з соціальних проблем, угорські комуністи, виконуючи вказівки Комінтерну, вчинили агресію проти сусідньої Словаччини. У червні 1919 р. за їх допомогою там утворилась «радянська республіка» російського зразка. Комуністи розпочали впровадження у Словаччині політики «воєнного комунізму» і відкритого терору. Такі дії відвернули від них народ.


Слайд #9
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #9

Улітку в Будапешті, Карпуварі, Калочі спалахнули повстання проти уряду. Загони угорських червоноармійців жорстоко розправлялися з повстанцями. Країна перебувала в економічній блокаді, а уряд не міг контролювати ситуацію. Із цього скористалися румунські війська і перейшли в наступ.
4 серпня 1919 р. румунські війська ввійшли в Будапешт. Угорська радянська республіка, що проіснувала 133 дні, була ліквідована.


Слайд #10
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #10

Угорщина за режиму М. Хорті
Після падіння комуністичного режиму правителем Угорщини було проголошено ерцгерцога Габсбурґського, який доручив сформувати уряд С. Фрідріху. Але Антанта не визнала його й віддала перевагу М. Хорті. Обраний у січні 1920 р. парламент ліквідував республіканський устрій і обрав М. Хорті регентом. Двічі впродовж 1921 р. імператор Карл Габсбурґ робив спроби повернути собі угорську корону, але заперечення Антанти зробили його зусилля марними.
Міклош Хорті — регент Королівства Угорщина (1920—1944), контр-адмірал австро-угорського флоту (1918).


Слайд #11
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #11

Тим часом в Угорщині встановився диктаторський авторитарний режим, опертям якого була заснована в 1921 р. Партія національної єдності. Ліві партії були заборонені й діяли у підпіллі. Вибори стали простою формальністю, оскільки за умов диктатури правляча партія незмінно перемагала на них.


Слайд #12
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #12

У галузі економіки адміралу М. Хорті вдалося, спираючись спочатку на позики, отримані від Ліги Націй, а потім - від США, Великої Британії, Швеції та інших західних держав, вже наприкінці 20-х рр. досягти довоєнного рівня промислового виробництва, а до 1936 р. перевищити показники докризового (1929-1932) періоду. Найвразливішим місцем угорської економіки залишалося сільське господарство.


Слайд #13
Презентація на тему «Угорщина в 1920-1930-ті роки» - Слайд #13

У зовнішній політиці режим вів складну дипломатичну гру, намагаючись одночасно підтримувати дружні відносини з фашистською Італією й не дратувати цим А. Гітлера. Поступово намітилася переорієнтація саме на Німеччину.
У листопаді 1938 р. Угорщина за першим Віденським арбітражем взяла участь у розчленуванні Чехо-Словацької республіки, приєднавши Південну Словаччину, а у січні 1939 р. країна стала учасником так званого «Антикомінтернівського пакту».
У березні війська адмірала М. Хорті окупували Карпатську Україну. За другим Віденським арбітражем, що відбувся в серпні 1940 р., Угорщина повернула собі Трансільванію.


Завантажити презентацію