Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #1

Свинцеві сімдесяті
в Італії
Презентація з історії
учня 11-Б
СЗСШ №1 м.Чернігова
Афанасьєва Ярослава


Слайд #2
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #2

Свинцеві сімдесяті
Свинцеві сімдесяті в Італії - період італійської політичного життя з кінця 1960-х до початку 1980-х років, що характеризувався розгулом вуличного насильства, ультраправого і ультралівого тероризму.
Італійське суспільство було розколоте між лівими і правими, повторюючи світове протистоянняв « холодній війні ».
Найбільш розумні сили, як серед демократів, так і серед комуністів прагнули до компромісу, але цього не хотіли радикали на обох полюсах : ліваки і неофашисти.
На 1970 -ті припав розпал терористичної війни, причому жертвами лівих радикалів ставали не тільки «представники буржуазії », а й помірні лідери комуністів і соціалістів, а неофашисти нерідко перевершували ліваків по кровожерливості і влаштовували криваві побоїща серед простого населення.


Слайд #3
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #3

Поняття “Свинцеві сімдесяті” не зводиться до серії терористичних акцій. Праві і ліві екстремісти висували свої моделі суспільних перетворень.
З одного боку, стали з'являтися численні неофашистські організації, які вимагали лютої боротьби з комунізмом і відродження як мінімум елементів фашистської держави. З іншого, все більш популярними ставали антикапіталістичні гасла і їх автори.
Те, що відбувається в Італії вплинуло на загальносвітову ситуацію. Терористичні організації, особливо ультраправі, розглядалися спецслужбами НАТО і США.
Праві і ліві організації непримиренно ворогували один з одним, однак об'єднувалися в протистоянні ліберальній державі.
Соціально-політичний контекст


Слайд #4
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #4

Бурхливе економічне зростання та соціальна модернізація Італії 1950-1960-х років загальмувалися до початку 1970-х. Знизився авторитет правлячої Християнсько-демократичної партії (ХДП). Посилювалася опозиція, особливо в особі Італійської комуністичної партії (ІКП була найвпливовішою компартією Заходу).
Водночас давав себе знати ефект від стимулювання освітніх програм - значно збільшився шар молодої інтелігенції та студентства. У суспільстві, особливо серед студентської молоді, поширювався опозиційний радикалізм. Найчастіше він носив ідеологічно суперечливий характер, але домінували неофашистські або анархістські мотиви.


Слайд #5
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #5

Ультраправі - «Революційні озбройні осередки » (NAR)
У 1977 році група молодих неофашистів - брати Валеріо і Крістіано Фіораванті , Франко Ансельмі , Алессандро Алібранді і Франческа Мамбро - створили Революційні озбройні осередки ( NAR ).
Перша група виникла в Римі і складалася в основному із студентів і молоді. Згодом мережева структура NAR поширилася по Італії.
Об'єктами атак NAR були ліві активісти, члени ІКП, армійські сховища зброї, представники державної юстиції і поліції, а також комерційні установи.
За непідтвердженими даними , зв'язок з NAR підтримував Піно Рауті, до того часу діяч парламентської ІСД.


Слайд #6
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #6

Найбільша акція NAR – вибух на залізничному вокзалі в м. Болонья.
Всього за 15 років (до 1986) від фашистського терору загинуло 130 осіб.
У березні 1981 були розкриті плани замаху NAR на папу римського.
У 1982 NAR припинила своє існування.


Слайд #7
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #7

Вибух в Болоньї
2 серпня 1980 відбувається
найбільший теракт в історії Італії
– вибух в Болоньї на
Центр. залізничному вокзалі.
Загинули 85 людей, поранено
більше 200.
Звідки виходив наказ на здійснення теракту , офіційно не встановлено донині. Фіораванті і Мамбро в листопаді 1995 року засуджені за цим звинуваченням до довічного ув'язнення , але не визнали себе винними .
Основною версією залишається неофашистська акція на чолі якої стояв ультраправий діяч Лічо Джеллі.
Поскольку теракт в Болонье был в первые же дни присужден авторству
NAR, мы подумали, что нужно доказать всем, что данная акция не имеет
к нам никакого отношения. Она выходит за рамки того, что мы делали.
Мы никогда не совершали покушений с использованием взрывчатки.
Мы никогда не атаковали гражданских лиц.
Валерио Фиораванти – засуджений


Слайд #8
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #8

Валеріо Фіораванті


Слайд #9
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #9

Мафія
Мафія - кримінальне співтовариство, що сформувалося на Сицилії в другій половині XIX століття.
Після Другої світової війни мафія проникла в «респектабельний» бізнес (банківську справу, транспорт, будівництво), встановила тісні зв'язки з правоохоронними органами, політиками, що дало їй можливість впливати на соціально-політичний розвиток країни.
У XX ст діяльність мафії вийшла за межі Італії.


Слайд #10
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #10

Мафія
Мафія - кримінальне співтовариство, що сформувалося на Сицилії в другій половині XIX століття.
Після Другої світової війни мафія проникла в «респектабельний» бізнес (банківську справу, транспорт, будівництво), встановила тісні зв'язки з правоохоронними органами, політиками, що дало їй можливість впливати на соціально-політичний розвиток країни.
У XX ст діяльність мафії вийшла за межі Італії.


Слайд #11
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #11

Банда Делла Мальяна
Найбільшої кримінальною структурою Риму на рубежі 1970-1980-х. була мафіозна "Банда Делла Мальяна".
Банда Делла Мальяна була утворена в Мальяно, передмісті Риму в сер. 1970-х і проіснувала до початку 1990-х.
Першою гучною справою нової банди стало викрадення герцога Массімільяно Граціолі Ланте делла Ровере в листопаді 1977. Бандити отримали викуп (750 тисяч фунтів), але все одно вбили аристократа.
Банда Делла Маньяна зробила революцію в кримінальному світі Риму і завдяки жорстоким методам підім'яла під себе столичний криміналітет.
Банда Делла Малья мала зв'язки з неофашистами, а також масонами та італійськими спецслужбами. Ряд членів банди, включаючи засновників - Франко Джузепучі, Мауріціо Аббатіно і Алессандро Д'Артенці - поділяли крайні праві переконання.


Слайд #12
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #12

Більш тісні зв'язки у Банди Делла Мальяно були з ультраправої терористичною організацією NAR. Для фінансування своєї діяльності NAR здійснювала нальоти, а гроші відмивала через Банду.
Члени NAR брали участь в операціях Банди по збору данини і транспортуванні наркотиків. Банда поставляла NAR зброю і вибухівку. Один з таємничих епізодів пов'язаний з тим, що великий арсенал, яким користувалися обидва угруповання, був виявлений в підвалі міністерства охорони здоров'я.
NAR здійснила найкривавіший теракт в історії Італії - вибух на залізничній станції в Болоньї. Вважається, що Банда мала відношення до вбивства в 1979 журналіста Карміна Пекореллі, що викривав зв'язку мафії і прем'єр - міністра Джуліо Андреотті. Андреотті був притягнутий до відповідальності в 2002, але був виправданий після апеляції. У теж час, суд визнав факт співпраці.
Крім того, є дані, що Банда Делла Малья була побічно замішана в самому гучному політичному злочині Італії - викрадення і вбивство прем'єр-міністра Альдо Морі.
Джуліо Андреотті
прем'єр - міністр


Слайд #13
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #13

Банда розпалася на початку 90-х. Частково це було пов'язано з тим, що з кінцем «холодної війни» зійшов на «ні» правий і лівий тероризм, і влада перемкнула свою увагу на злочинців, які діяли прямо у неї під носом. Велику роль зіграла також міжусобна війна. Банда Делла Малья не витримала випробування на міцність.


Слайд #14
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #14

Ультраліві - «Червоні бригади»
Найбільшою в Італії та Європі ультралівої терористичною організацією були Червоні бригади (BR) 1970-х років. «Червоні бригади» з'явилися в Італії на тлі активізації політичного життя Італії і зростання напруженості між правими і лівими радикальними угрупованнями.
У серпні 1970 року організація «Червоні бригади» була заснована Ренато Курчо, Маргеріта Кагол і Ренато Франческіні.
Ренато Курчо, на початку 1960-х активіст неофашистського «Нового порядку», під впливом ліворадикальних філософів переорієнтувалася на комунізм.
Ідеєю «Червоних бригад» спочатку був озброєний шлях боротьби з капіталістичною державою, тому що, на думку засновників групи, лише силою зброї можна було повалити владу капіталу і почати будівництво революційного суспільства.


Слайд #15
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #15

Ренато Курчо


Слайд #16
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #16

Ренато Курчо (в центрі) під час суду.


Слайд #17
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #17

«Червоні бригади » перші два роки свого існування збільшували число своїх прихильників, вибудовували особливу ієрархію, яка б дозволяла вести ефективну діяльність, а також набиралися досвіду як у легальних, так і в напівлегальних діях.
На цьому етапі « Червоні бригади» вели також широку пропагандистську діяльність серед студентів і робітників, однак все активніше переходили до акцій по саботажу роботи на підприємствах, здійснювали вибухи на ряді заводів і викрадали бізнесменів і промисловців (правда, найчастіше відпускали через деякий час).
Ранній етап існування організації завершився в 1974 році, коли були арештовані Курчо і Франческіні.


Слайд #18
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #18

Дело Моро
З 1974 року починається найбільш радикальний період діяльності «Червоних бригад».
16 березня 1978 здійснена найбільша акція «Червоних бригад» і одна з найбільших в історії італійського тероризму - викрадення Альдо Моро, провідного на той момент лідера ХДП, колишнього прем'єр-міністра, екс-міністра внутрішніх справ, екс-міністра закордонних справ.
Моро перебував у «народної в'язниці» BR протяном 54 днів. 9 травня 1978 його труп знаходять в автомобілі, припаркованому на середині відстані між римськими штаб-квартирами ХДП і ІКП.
«Червоні бригади» висунули конкретну вимогу - звільнення 13 своїх бойовиків, починаючи з Ренато Курчо.
У листах самого Моро говорилося, що він піддається моральним приниженням і фізичним тортурам.
Альдо Моро в полоні у
«Червоних бригад» в 1978 р.


Слайд #19
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #19

Поліцейські операції з розшуку не давали результатів. У своєму останньому листі дружині Альдо Моро заборонив присутність партійних діячів на похоронах.
Саме після загибелі Моро перервався політичний зсув Італії вліво. Почалося зворотний рух, посилення консервативних сил. Знизився вплив ІКП і парламентських лівих. «Червоні бригади», радикальні комуністи, інші ультраліві організації піддалися загальному осуду.
Таким чином, виграш від ультралівої акції отримали праві і навіть крайні праві.
Меня скоро убьют. Повторяю, что не признаю несправедливого
приговора, вынесенного мне Христианско-демократической партией.
Альдо Моро
Коссиге было выгодно, чтобы Альдо Моро не освободили. Он был
заинтересован в том, чтобы «Красные бригады» убили Моро и таким
образом предотвратили историческое соглашение между католиками
и коммунистами.
Фердинандо Импозимато, первый следователь по делу Моро


Слайд #20
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #20

Після цього активізувалися і масштабні акції організації об'єктами нападів стають школи, університети, транспорт.
Активність італійських правоохоронних органів у боротьбі з «Червоними бригадами» посилилась. В результаті цих факторів у 1984 році в організації відбувся розкол.


Слайд #21
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #21

Антитерористична політика держави
Вбивство Альдо Моро і вибух вокзалу в Болоньї були кульмінаційними моментами «свинцевого десятиліття». Обидва теракти вдалися до оперативно-тактичного плану, але політично і стратегічно обернулися проти організаторів .
У суспільстві виникло жорстке відторгнення правого і лівого радикалізму. Державні заходи щодо посилення поліцейського апарату, раніше стикалися з активною протидією, тепер зустріли розуміння.
Парламентські партії, як правоцентристські ( ХДП, республіканці, ліберали, соціал-демократи), так і ліві (ІКП, соціалісти) прийшли до антитерористичного консенсусу.


Слайд #22
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #22

1 червня 1978 проводиться референдум про надзвичайний законодавстві.
76,5% голосують за подальше застосування закону 1975 року щодо розширених повноваженнях поліції.
6 лютого 1980 за ініціативою міністра внутрішніх справ Франческо Коссіга приймається закон про посилення відповідальності за терористичну діяльність і подальшому розширенні повноважень поліції.
У той же час були категорично відкинуті плани узаконити заходи фізичного впливу на допитах.
Италия переживёт «Красные бригады», но не переживёт пыток.
Карло Антонио далла Кьеза
Франческо Коссіга


Слайд #23
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #23

Коссіга подав у відставку 10 травня 1981, оскільки поліція і спецслужби не змогли запобігти вбивству Альдо Моро. Однак «закон Коссіга» залишається в силі. Додатковими повноваженнями наділяється генерал далла К'єза, координуючий антитерористичні відомства.
«Закон Коссіга» рішуче підтримує більшість італійців: на референдумі 17 травня 1981 85,1% голосують за його застосування.
У загальній складності здійснюється близько 15 тисяч арештів і затримань. Кадровий кістяк екстремістського підпілля вдається розгромити до 1982-1983 року.
Главным врагом для меня стало буржуазное государство, спрут, который душил и красных и чёрных.
Пьерлуиджи Конкутелли
Генерал далла К'єза


Слайд #24
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #24

Політичні підсумки
Плани екстремістів перекинути «буржуазно-парламентську» систему зазнали повну невдачу.
Право- і лівоекстремістські ідеології та організації остаточно маргіналізувалися. Радикальні версії фашизму і комунізму стали міцно асоціюватися з тероризмом і рішуче відторгатися у всіх соціальних шарах.
У політичному розкладі й суспільній свідомості Італії відбувся помітний прогресс. Придушення тероризму, забезпечення безпеки громадян, захист демократичних свобод зв'язувалися переважно з правоцентристськими силами.


Слайд #25
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #25

Вже на парламентських виборах 1979 ІКП зазнала серйозних втрат, ніколи не відновивши позицій, завойованих до середини 1970-х. Італійська соціалістична партія (ІСП) еволюціонувала вправо, в чому перейшовши на ліберальні і консервативні позиції.
У 1983 році лідер соцпартії Беттіно Краксі вперше обійняв посаду прем'єр-міністра. Фарбі залишався главою уряду протягом чотирьох років ( тривалий термін за мірками італійської політики тих часів). При цьому всі партії Італії опинилися в тій чи іншій мірі скомпрометовані політичним поведінкою «свинцевого десятиліття».
Руйнівний ефект компрометації виявився відкладеним і позначився на початку 1990 -х. Практично всі партії «Першої республіки», насамперед ХДП і ІСП , розвалилися або перетворилися в ході антикорупційної кампанії.
Беттіно Краксі


Слайд #26
Презентація на тему «Свинцеві сімдесяті в Італії» - Слайд #26

Посилення правих, відступ ІКП зняли питання про відділення Італії від Західного блоку. У країні посилився американський вплив, активізувалася її роль в НАТО. У цьому сенсі «стратегія напруженості» виконала своє завдання.
Італійські неофашисти набули цінний політичний і оперативний досвід, зайняли провідні позиції в міжнародному ультраправому русі.
Цей досвід був переосмислений в 1990 -х роках в ході переформатування ІСД в Національний альянс, Соціальну альтернативу, партію «Фьямма триколоре» та інші вкрай праві організації сучасної Італії.
Я приложил руку к тому, чтобы создать базу для нашей мировой
революции.
Стефано Делле Кьяйе


Завантажити презентацію