Презентація на тему «Румунська революція»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #1

Румунська революція 1989 року


Слайд #2
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #2

Як і інші східноєвропейські країни, Румунія була окупована Радянською армією в кінці Другої світової війни.Не зважаючи на малочисельність румунської компартії, присутність радянських військ «допомогла» їй прийти до влади і знешкодити супротивників. Румунський уряд, знаряддям якого виступали сили безпеки, слідував  сталінській моделі — жорстокі чистки,безпрецендентна пропаганда, цензура, подавлення інакомислення.
Передісторія


Слайд #3
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #3

1989 рік став роком розвалу комунізму у Східній Європі. Впала Берлінська стіна, пройшли реформи у Чехії. Президент Румунії Ніколае Чаушеску не прийняв реформи Москви і опинився у повній ізоляції.
Румунська революція 1989 року  —революція, що скинула комуністичний режим в Румунії.


Слайд #4
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #4

Доба Чаушеску
Після вибрання на посаду  голови компартії 47-річного Чаушеску почалися зміни у зовнішній політиці. Залишаючись в лавах РЕВ та Варшавського договору, румунське керівництво не бажало собі в збиток бути частиною економічних планів СРСР чи безперечно слідувати вказаному Москвою курсу. Чаушеску наполягав, що кожна соціалістична країна має право на свій шлях.


Слайд #5
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #5

Передумови революції:
Політичні
Соціальні
Економічні


Слайд #6
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #6

До 70-х років XX століття з'явилися ознаки, що Чаушеску страждає прогресуючою манією величі. Пропаганда все більше і більше зображувала його богоподібним вождем нації і кожна його поява на людях супроводжуваласть відрепетированими оваціями мас.
В 1974 році,на церемонії проголошення президентом  Румунії Чаушеску, він демонстративно взяв у руки скіпетр, що ніяк не поєднувалось з марксистською ідеологією. Ще більш пагубним був ріст впливу дружини Чаушеску, Єлєни, що належала до вузького кола правлячої верхівки. Інші члени сім'ї Чаушеску також займали керівні пости держави.
Політичні


Слайд #7
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #7

В країні проводилась політика заохочення багатодітних сімей і було накладено заборону на розлучення  та аборти, що після революції спричинило переповнення дитячих притулків дітьми від яких відмовились батьки.
Соціальні


Слайд #8
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #8

- В 60-х та 70-х роках спостерігався відносний  економічний ріст завдяки процвітаючому сільському господарству  та експорту  нафти. 
Проблеми з'явились в 1980-х, коли добуток нафти знизився і Румунія зіткнулася з проблемою розрахунків за імпортовані західні товари.
- Ситуація в країні ускладнилась тим, що недоліки промислової політики привели до енергетичного голоду..
- Знищувалися тисячі сіл, на місці яких виникали селища міського типу.
- Більша частина старого Бухаресту була зненсена заради будівництва палаців і проспектів, що прославляли диктатора.
Економічні


Слайд #9
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #9

Хід революції
Повстання в Тімішоарі
16 грудня в Тімішоарі почалось повстання, що було спричинене усуненням зі своєї посади і виселенням з будинку пастора Ласло Текеша, угорця за національністю,антикомуніста та одного з керівників сепаратистського руху, що виступав за «повну етнічну автономію» декількох районів зі значною долею угорського населення. 


Слайд #10
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #10

Мітинги в Бухаресті
17 грудня в Бухаресті влада влаштувала мітинг на свою підтримку, однак в його ході невідомими особами був організований вибух у натовпі присутніх, після чого мітинг вилився в антиурядові виступи, які переросли у зіткнення з міліцією. У місто були введені війська.У цей же день робітники Тімішоари захопили фабрики та заводи свого міста.


Слайд #11
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #11

22 грудня опівдні Чаушеску разом з дружиною, двома соратниками Емілем Бобу та Манею Менеску і двома агентами з секурітате втік з Бухареста на гелікоптері, який приземлився на даху будівлі ЦК. Однак невдовзі стало ясно, що втекти з країни не вдасться, оскільки у повітря були підняті винищувачі-перехоплювачі.
Втеча Чаушеску


Слайд #12
Презентація на тему «Румунська революція» - Слайд #12

У ніч з 22 на 23 грудня по всій країні почались сутички армії та повсталих зі співробітниками «Секурітате».
24 грудня Ілієску підписав указ про створення Надзвичайного військового трибуналу.
25 грудня Чаушеску спеціальним військовим трибуналом був засуджений до смертної кари, попри те що обвинуваченим було надано 10 днів для подання апеляції. Саме у цей день він був розстріляний разом зі своєю дружиною.
Подальші події