Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно»


Рейтинг презентації 3 на основі 2 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #1

Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно


Слайд #2
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #2

Кіно можна без перебільшення назвати мовою ХХ століття. До кінця сторіччя що рухається і звучить картинка, що надходить по чи телебаченню через комп'ютерну мережу, стала головним носієм інформації (політичної, комерційної, наукової, естетической і т.д.).Якщо на рубежі XIX і ХХ століть з'явилося нове мистецтво – запалився кіноекран, – виходить, це було потрібно, і не «кому-небудь», а тим самим людям, що перед цим екраном збиралися. Кінематограф як вид мистецтва відрізняється від інших своєю синтетичністю. У ньому синтезовані естетические властивості літератури, театру, образотворчого мистецтва, фотографії, музики, досягнення в оптику, механіку, хімії, фізіології. Популярність кінематографа полягає у властивій тільки йому сукупності і різноманіттю виразних засобів. Кіно, зародивши на рубежі XIX — XX ст., виникло під впливом потреб суспільства осмислити свою історію, життя і діяльність і розвивалося в руслі культури XX ст., тому його стилі і напрямки відповідають основним стилям мистецтва XX ст.


Слайд #3
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #3

Перші кроки кінематографа
Народження кіно пов'язане із винайденням апарату, що дозволив відтворювати проекції об'єктів, що рухаються, і цей апарат був створений братами Луї таОгюстом Люмєрами.
Це були такі прилади як зоетроп та праксіноскоп.Кіно було винятково образотворчим мистецтвом аж до кінця1920-х, але ці прогресивні німі фільми посідали значне місце у тогочасній культурі. На початку 20-го століття у фільмах почала розроблятися оповідна структура. Окремі сцени почали об'єднуватися задля зв'язної розповіді. Розвиток європейського кіно був перерваний початком Першої світової війни. У той час у США кіноіндустрія почала швидко розвиватись разом з появою Голівуду. Проте у 1920-тих европейські кіномитці, такі як Сергій Ейзенштейн та Фрідріх Вільгельм Мурнау продовжували свою справу. У 1920-х нові технології дозволили кіновиробникам додавати до кожного фільму звукову доріжку з мовленням, музикою чи звуковими ефектами, що відповідали дії на екрані.


Слайд #4
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #4

Кіномистецтво СРСР
З 1919 р. в Радянській Україні починається тотальне одержавлення кіно. 1922 року було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а 1928 року ввести в дію київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О.Довженка) — одну з найбільших та найсучасніших на той час у світі.
Разом з тим, ігрове кіно
намагалося поєднати
революційну тематику з
традиційною для попереднього
періоду мелодрамою та
пригодницькими жанрами
(«Укразія» П.Чардиніна;
«Сумка дипкур'єра»,
«Ягідка кохання» Довженка) Довженко на зйомках фільму, 1932 р.


Слайд #5
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #5

У цей час в Україні з'явилися також екранізації класичних творів національної літератури — «Тарас Трясило», «Борислав сміється».У Одесі проходили зйомки багатьох фільмів, що ставили московські кінорежисери. У 1925 р. на екрани країни вийшов кінофільм Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», що увійшов в десятку кращих фільмів світового кінематографу і став візитною карткою Одеси. Особливу роль у становленні українського кіномистецтва відіграли фільми О.Довженка «Арсенал»(1929), «Земля» (1930). Його творчість піднесла вітчизняний кінематограф до світового рівня. У 1958 році на Всесвітній виставці в Брюселі в результаті опитування, проведеного Бельгійською синематекою, фільм «Земля» було названо у числі 12 найкращих картин усіх часів і народів. Стилістика, створена Довженком, поклала початок напряму, який визначають як «українське поетичне кіно».


Слайд #6
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #6

Кіномистецтво США
Становлення американського кінематографа, найпопулярнішого на сьогоднішній день, почалося в 1892 році, коли Томас Едісон сконструював кінескоп. Перший публічний сеанс відбувся в Нью-Йорку в мюзик-холі Байела і Костера. Сеанс складався з невеликих гумористичних і танцювальних номерів.
Через 9 років з'явилися «Нікелодеони» — вид дешевих кінотеатрів у США початку 20 століття, вхід до яких коштував 5 центів. З кожним роком кількість театрів збільшувалася, і до 1908 року їх було вже більше трьох тисяч. Звичайно ж, нова розвага користувалася великим успіхом у глядачів. Загострення конкуренції приводило до краху дрібнішіх студій.


Слайд #7
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #7

Перша студія в Каліфорнії була створена в 1911 році незалежною компанією «Нестор». До 1914 року почалося будівництво фундаментальніших студій багато в чому завдяки активній участі у проектах фірм, що входять в Компанію кінопатентів: «Байограф», «Вайтанраф» і т. д.
Орієнтація американської
кінопромисловості на масового глядача
сильно обмежувала «авторські»
можливості режисерів. Система
вимагала «видовищних» фільмів,
що приносять більше прибутку, і тому
на перший план вийшли не режисери,
а актори — зірки (виникла система кінозірок) та продюсери.
Розвиток американського кінематографа не завжди йшло гладко. Суперечності, зіткнення різних напрямків і тенденцій, розорення і відродження студій, їх об'єднання. Досить виразно в житті Голівуду проглядалася тенденція до укрупнення кіновиробництва. Наприклад, у 1915 році була створена студія «Метро», в 1919 — «Голдвін Пікчерз», а в 1924 році вони об'єдналися в «Метро-Голдвін-Маєр».


Слайд #8
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #8

Кіномистецтво Німеччини
Новий вид розваги, яким став кінематограф, швидко завоював популярність серед "вищого світу" Німеччини, проте так само швидко ця популярність стала масовою, і короткі фільми вже повсюдно показувалися в якості ярмаркови атракціонів звичайним городянам і робочим. Намети, в яких проходили кіносеанси, називалися в народі "кінтоппи". Примітивного "сінематографу" намагалися протистояти люди, зацікавлені в ньому як у мистецтві: після 1910 року в Німеччині знімаються перші художні кінострічки з більшою тривалістю і покладеної в основу літературної складової (наприклад, "Празький студент“ режисера Пауля Вегенера). До 1914 року дуже велику частину показуваного кіно становили імпортовані фільми, передусім з Данії та Італії. Німе кіно не бачило мовних кордонів.


Слайд #9
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #9

Німецьке німе кіно стало однією з вельми прибуткових статей бюджету Німеччини, чий фінансовий і політичний статус був сильно підірваний програної війною. Знецінена валюта, нестабільна економіка та кілька кінематографічних суперпроект,обернулися фінансовим крахом, змушували кінематографістів вміло маневрувати у своїх картинах між блиском і злиднями. Остання причина (дорогі постановки, що провалилися в прокаті) змушувала деяких, якщо не багатьох кінематографістів шукати нові можливості творчості за океаном (як, наприклад, це зробив великий комедіант Ернст Любич, емігрував в Америку). Наприкінці 20-х років настає епоха звукового кіно. Знімаються такі фільми, як "Блакитний ангел"(1930) з Марлен Дітріх, Фріц Ланг зняв декілька своїх шедеврів, серед яких його перший звуковий фільм "М". Вже в 1932 році в країні відкрито понад 3800 кінотеатрів, де показуєтьсязвукове кіно.


Слайд #10
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #10

Кіномистецтво Франції
Французький кінематограф
включає у себе твори кіно, створені
французькою нацією, або її
представниками закордоном.
Франція — батьківщина кіно. Декілька
ключових рухів кінематографу,
таких як Нова хвиля, почалися
саме в цій країні. Кіноіндустрія
Франції є однією з найсильніших
та шанованих у світі та за популярністю
поступається хіба що Голлівуду


Слайд #11
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #11

Саме у Франції народився кінематограф, коли
28 грудня 1885 року в салоні "Гран-кафе"
на бульварі Капуцинів (Париж) відбувся перший
публічний показ "Кінематографа братів Люмерів" .
Можна сказати, що з того часу французьке кіно
ніколи не було в занепаді і є одним з найвідоміших
у світі, поступаючись лише Голлівуду.
В початковий період свого розвитку французьке
кіно було переважно трюковим. Важливу роль
для французького кіно відіграв Ж. Мельєс,
залучивши до роботи в кіно видатних драматургів,
акторів, та композиторів. До Першої світової війни
Франція випускала близько 90 % світової кінопродукції.
Після війни у Франції виник рух проти використання кіно у комерційних цілях. Рух очолили представники кіноавангарду. Ними створювалися кіноклуби які поширювали кращі досягнення світового кіно.


Слайд #12
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #12

Кіномистецтво Італії
Прийшовши до влади, Муссоліні
оголосив кіно "найсильнішою зброєю
держави". Однак на відміну від
німецького нацизму ідеологія
захопила кіно не повністю. Завдяки
міністру культури Луїджі Фредді,
кіновиробництво користувалося
значною автономією, а цензура
практично обмежувалася
документальними та освітніми
стрічками. У 1923 році з'явився
Інститут кіноосвіти Istituto
Luce.В завдання якого входило в першу
чергу виробництво новин, які вихваляють
лідера, прогрес Італії, зростання промисловості і врожай пшениці


Слайд #13
Презентація на тему «Розвиток культури в 30-х роках XXст. Кіно» - Слайд #13

Великою фігурою 30-х років був власник кінокомпанії "Pittaluga Cine", промисловець Стефано Пітталуга, який продюсував 90% всіх фільмів. Він сприяв введенню протекціоністських заходів на кіноринку, прийнятих в 1933 році проти домінування американського кіно. Роком раніше відкрився перший Венеціанський кінофестиваль. Держава, в особі міністра культури Луїджі Фредді, здійснювало підтримку фільмів, що не суперечать державної ідеології, і сприяло розвитку ескапістський кіножанру. C 1936 року почалася кіно білих телефонів або сентиментальних історій зі щасливим кінцем. Був заснований Експериментальний кіноцентр, стали виходити часописи про кіно: "Bianco e Nero", "Cinema". До кінця 30-х років у всіх кінотеатрах Італії був введений звук. Першим італійським звуковим фільмом стала "Пісня любові", (1930) Дженаро Рігеллі.