Презентація на тему «Прихід Гітлера до влади»
Прихід гітлера до влади
Переконливий та красномовний оратор, Гітлер пригорнув на свою сторону багатьох німців, які прагли змін. Він обіцяв населенню, яке вже втратило надію, підвищити якість життя і повернути Німеччині колишню славу. Нацисти опиралися на безробітних, юнаків та низи середнього класу (робітників, фермерів та власників невеликих магазинів).
Блискавична швидкість
8—9 листопада 1923: «Пивний путч» - невдала спроба державного перевороту на чолі з Гітлером. У результаті невдалого путчу деякі заколотники були вбиті, Гітлер і інші потрапили до в'язниці.24 жовтня 1929: початок світової економічної кризи, який найбільш сильно вдарила по США і Німеччини (хоча в Німеччині криза поглиблювалася з початку 20-х років, однією з ознак якого була гіпер-інфляція).
14 вересня 1930: На виборах до рейхстагу НСДАП посіла друге місце, збільшивши свій результат з 2,6 до 18,3%. Більше голосів зібрала і КПГ (13,1%). Світова економічна криза змушує іноземних інвесторів із США виводити свої капітали з Німеччини, що посилює економічне становище в країні.
25 лютого 1932: Вирішення питання громадянства Адольфа Гітлера політичними методами. Міністр внутрішніх справ Вільної держави Брауншвейг і член НСДАП Дітріх Клаггес призначив його радником уряду.
10 квітня 1932: Вибори рейхспрезидента Веймарської республіки. Незважаючи на методи націонал-соціалістів, використані ними в передвиборній боротьбі за свого кандидата Адольфа Гітлера, на другий термін був обраний кандидат від Німецької партії Центру Пауль фон Гінденбург.
1 червня 1932: Призначення президентського кабінету на чолі з рейхсканцлером Франц фон Папен, якому на основі надзвичайних розпоряджень вдасться реалізувати кілька великих програм по економії і поліпшення ситуації на ринку праці.
Літо 1932 року: Вибори до рейхстагу 1932 принесли додатковий успіх радикальним і екстремістським партіям (КПГ і НСДАП). Перемогу на виборах в парламент здобули націонал-соціалісти (37,4%).
Липень 1932: Заяву з вимогою призначити Гітлера рейхсканцлером підписав 91 професор.
19 листопада 1932: Ряд промисловців, банкірів і землевласників направляють Гінденбургу петицію з проханням призначити рейхсканцлером Адольфа Гітлера.
Січень 1933: За кандидатуру Гітлера на пост глави уряду виступили багато членів найближчого оточення Гінденбурга .
30 січня 1933: Адольф Гітлер призначений рейхсканцлером Веймарської республіки.
3 лютого 1933: Гітлер у присутності керівництва рейхсверу заявляє в якості мети своєї політики "завоювання нового життєвого простору на сході і його нещадної германізації".
20 лютого 1933: На секретній зустрічі Гітлера з 25 промисловцями на передвиборну кампанію ними було надано 3000000 рейхсмарок.
27 лютого 1933: Підпал Рейхстагу, в якому був звинувачений колишній комуніст нідерландець Марінус ван дер Люббе. Злочин було використано силами СС і СА як привід для початку нової війни терору проти своїх політичних супротивників, які піддавалися арештам, тортурам і фізичному знищенню.
28 лютого 1933: У відповідь на підпал Рейхстагу був виданий декрет "Про захист народу і держави", що припинив дію основних прав і свобод і створив ілюзію законної основи для переслідування політичних противників.
14 липня 1933: Заборона або саморозпуск всіх політичних партій за винятком НСДАП. Закон «Проти утворення нових партій». Утворюється однопартійна держава : утворення нових та продовження діяльності політичних партій є злочином.
2 серпня 1934: рейхспрезидент Пауль фон Гінденбург помирає у своєму родовому маєтку Нойдек, Гітлер привласнює собі титул "фюрера і рейхсканцлера".
19 серпня 1934: Референдум з питання суміщення Адольфом Гітлером функцій рейхспрезидента і рейхсканцлера. У той же день на вірність Гітлеру приводиться до присяги рейхсвер. Тим самим всі найважливіші пости в державі об'єднані, а контролюючі інстанції відсутні.
Підпал Рейхстагу