Презентація на тему «Президенти США ХХ століття»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #1

Президенти США ХХ століття


Слайд #2
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #2

Теодор Рузвельт (Theodore Roosevelt)
Займав пост віце-президента, став президентом внаслідок вбивства Мак-Кінлі. Наймолодший президент за всю історію США, лауреат Нобелівської премії миру.
Продовжив курс попередника на відмову від ізоляціонізму і посилення впливу США у світі. Боровся із монополіями, приділяв увагу захисту природних ресурсів. Рузвельту належить вислів «політика великого кийка».
1901-1909


Слайд #3
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #3

Вільям Говард Тафт (William Howard Taft)
Був близьким соратником Рузвельта.За час президентства Тафта адміністрацією президента було ініційовано понад 80 антимонопольних позовів; були укладені торгові угоди з кількома державами.
США втручалися в політику держав Латинської Америки, було прийнято невдалий «китайський проект».
1909-1913


Слайд #4
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #4

Томас Вудро Вільсон (Thomas Woodrow Wilson)
На початку Першої світової війни вів пацифістську політику, не бажаючи втягувати країну у війну; утім, у квітні 1917 року США все-таки вступили у неї. Вільсон — автор названих його іменем «Чотирнадцяти пунктів».
Був одним з найвпливовіших учасників Паризької мирної конференції. Ініціатор створення Ліги Націй. 23 грудня 1913 підписав закон про створення Федеральної резервної системи США, яка діє по сьогодні. За Вільсона у Сполучених Штатах було введено Сухий закон.
1913-1921


Слайд #5
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #5

Воррен Гардінг (Warren Gamaliel Harding)
Проголосив політику «твердого індивідуалізму», яка зводилась до самоусунення держави від регулювання економічних, фінансових і соціальних процесів; увів восьмигодинний робочий день.
Допомагав продовольством Україні й Росії під час голодомору 1921–1923. У 1923 році до громадськості проникла інформація про крупні незаконні дії серед співробітників адміністрації Гардінга, сам президент теж був звинувачений. Це, імовірно, і призвело до його ранньої смерті.
1921-1923


Слайд #6
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #6

Калвін Кулідж (Calvin Coolidge)
Займав пост віце-президента, став президентом внаслідок смерті Гардінга. Його президентство характеризувалося піднесенням економіки.
Індіанці остаточно отримали американське громадянство. Кулідж знизив податки, внаслідок чого підвищилося матеріальний достаток американців, проте згодом це призвело до різкого спаду в економіці.
1923-1929


Слайд #7
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #7

Герберт Кларк Гувер (Herbert Clark Hoover)
Вибраний із великим відривом від суперників, Гувер збирався провести масштабні реформи в економіці, але цьому завадила найважча в історії США економічна криза — Велика депресія.
Під знаком невдалої боротьби з нею пройшло майже все президентство Гувера. Він виділяв великі гроші на розвиток промисловості, створення робочих місць, але заперечував проти прямої грошової допомоги безробітним.
1929-1933


Слайд #8
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #8

Франклін Делано Рузвельт (Franklin D. Roosevelt)
Далекий родич і палкий прихильник Теодора Рузвельта. Єдиний президент США, який обирався на цей пост більше двох термінів. 1932 року був вибраний президентом під гаслами боротьби з Великою депресією.
Проголосив Новий курс — була відновлена банківська сфера, різко зменшилася кількість безробітних, покращено систему соціального захисту населення.
До початку Другої світової війни Рузвельт провадив політику нейтралітету у військових справах, але після початку війни США активно втрутилися у її перебіг. Зокрема, було прийнято закон про ленд-ліз. Франклін виконував функції Головнокомандувача армії США, брав активну участь у всіх конференціях «великої трійки».
1933-1945


Слайд #9
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #9

Гаррі Трумен (Harry Truman)
Займав пост віце-президента, став президентом внаслідок смерті Рузвельта. Ініціатор бомбардування Хіросіми і Нагасакі, автор доктрини Трумена, прихильник створення НАТО.
Під час президентства Трумена розпочалася Холодна війна між СРСР і США. Президент підтримував план Маршалла, за його наказом США втрутилися у Корейську війну.
1945-1953


Слайд #10
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #10

Дуайт Ейзенхауер (Dwight David Eisenhower)
Його правління ознаменувалося боротьбою з Комуністичною партією, серйозними расовими конфліктами в країні.
Завершилася війна в Кореї, було видано закон про освіту. Ейзенхауер був прихильником продовження Холодної війни і гонки озброєнь.
1953-1961


Слайд #11
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #11

Джон Фітцджеральд Кеннеді (John Fitzgerald Kennedy)
Один з наймолодших президентів США, єдиний президент-католик. Його президентство характеризується успішно вирішеною Карибською кризою, серйозними успіхами у боротьбі за права чорношкірих та початку програми «Аполлон» з висадки на Місяць.
Також Кеннеді добився певних економічних успіхів (зокрема, було зменшено податки і незначно збільшено мінімальну зарплату). Був убитий 22 листопада 1963 року Лі Гарві Освальдом. Причини вбивства досі точно не відомі.
1961-1963


Слайд #12
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #12

Ліндон Джонсон (Lyndon Baines Johnson)
Займав пост віце-президента, став президентом внаслідок вбивства Кеннеді.
В основному, продовжував політику попередника, особливо боротьбу з расизмом. Провів значні реформи в економічній сфері, ефективно боровся з бідністю.
Під час другого терміну Джонсона економічний ріст країни дещо знизився внаслідок втручання США у війну в В'єтнамі. Ця війна призвела до різкого падіння популярності президента, тому на третій термін він не балотувався, хоча мав на це право.
1963-1969


Слайд #13
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #13

Річард Ніксон (Richard Milhous Nixon)
Обраний двічі віце-президентом і двічі президентом.
Провадив переговори з СРСР про обмеження ядерних озброєнь, намагався зменшити політичну напругу між США та СРСР, вів курс на розвиток космічної програми (саме за президентства Ніксона американці вперше висадилися на Місяць).
Провів чимало вдалих дипломатичних візитів, збільшував пенсії та виплати бідним. Ніксон — єдиний президент США, який пішов у відставку (внаслідок Вотергейтського скандалу).
1969-1974


Слайд #14
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #14

Джеральд Форд (Gerald Rudolph Ford)
Займав пост віце-президента, став президентом внаслідок відставки Ніксона, видавши указ про зняття всіх звинувачень з нього.
Єдиний очільник держави в історії США, який не був обраний всенародним голосуванням ні віце-президентом, ні президентом. Продовжив політику попередника на покращення стосунків із СРСР. 1975 року закінчилася війна у В'єтнамі. Форд стикнувся із досить серйозною економічною кризою, провадив курс на згортання державного регулювання економіки. Популярність президента в народі була досить низькою.
1974-1977


Слайд #15
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #15

Джиммі Картер (James Carter)
Мав намір зменшити масштаби кризи в економіці, але не досяг мети: за його правління США опинилися у наймасштабнішій економічній скруті з часів Великої депресії.
Афішував близькість до простолюду. Його президентство ознаменувалося погіршенням дипломатичних відносин із СРСР внаслідок вторгнення останнього в Афганістан; 1980 року США бойкотували Олімпійські ігри. Провадив доктрину, згідно з якою регіон Перської затоки оголошувався зоною впливу Сполучених Штатів.
1977-1981


Слайд #16
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #16

Рональд Рейган (Ronald Wilson Reagan)
Успішно долав економічну кризу шляхом зменшення інфляції та безробіття, послаблення ролі держави в економіці.
Провів значні реформи у сфері боротьби з наркотиками і нелегальною міграцією до США. На початку правління Рейгана Холодна війна загострилася, але після приходу до влади в СРСР Михайла Горбачова стосунки між двома державами вдалося покращити.
1986 року спалахнув скандал «Іран-контрас», коли стало відомо, що адміністрація Рейгана незаконно продає зброю в Іран, порушуючи ембарго проти цієї країни.
1981-1989


Слайд #17
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #17

Джордж Герберт Вокер Буш (George Herbert Walker Bush)
Продовжував економічну політику попередника, але стикнувся з економічними проблемами, пов'язаними з дефіцитом бюджету.
Його президентство ознаменувалося остаточною перемогою в Холодній війні і політикою, спрямованою на зменшення запасів стратегічної зброї. За правління Буша США провели війну в Перській затоці, а також вторгнення в Панаму.
Сприяв об'єднанню Німеччини.
1989-1993


Слайд #18
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #18

Білл Клінтон (William Jefferson Clinton)
Оголосив курс на зміцнення статусу США як наддержави, якій належить керувати світом. Мав намір провести реформу системи охорони здоров'я, але вона закінчилася невдачею. Висунув нову економічну програму: зменшення податків та інфляції, створення нових робочих місць.
Економіка країни за президентства Клінтона залишалася відносно стабільною. США взяли участь у врегулювання війни в Югославії, НАТО провела операцію в Боснії та Герцеговині.
1993-2001


Слайд #19
Презентація на тему «Президенти США ХХ століття» - Слайд #19

Джерела
https://www.google.com
http://uk.wikipedia.org


Завантажити презентацію