Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 2 голосів




Слайд #1
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #1

Початок Першої світової війни


Слайд #2
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #2

Троїстий союз — військово-політичний блок Німеччини, Австро-Угорщини та Італії, який склався в 1879–1882 рр. і був спрямований проти Франції і Росії.Договір трьох держав згодом поновлювався:• 20 лютого 1887 р. у Берліні підписано другий союзний договір; 6 травня 1891 р. — третій союзний договір;• 28 червня 1902 р. — було укладено четвертий союзний договір.


Слайд #3
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #3

Антанта (від фр. еntente — згода, Entente cordiale — сердечна угода) — військово-політичне угрупування, основними членами якого були Велика Британія, Франція та Росія. Виникла у відповідь на створення 1882 р. Троїстого союзу. Веде початок від франко-російського союзу 1891–1893 рр., оформилася як глобальна коаліція після вступу до союзу Великої Британії, яка 8 квітня 1904 р. врегулювала суперечності з Францією в Африці та 31 серпня 1907 р. — з Російською імперією в Азії


Слайд #4
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #4

Причини початку першої світової війни:
Небачене загострення суперечностей між провідними країнами світу в економічній, військовій та колоніальній сферах. Особливо гостре економічне суперництво виникло між Великою Британією та Німеччиною.
2. Почалася гонка озброєнь, на яких наживалися військові корпорації. Водночас відбувалася мілітаризація економіки та свідомості величезних мас людей.
3. Прагнення правлячих кіл провідних країн світу подолати внутрішньополітичні кризи, наростання революційного і національно- визвольного рухів у радикальний спосіб — шляхом готування до війни.


Слайд #5
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #5

Шовінізм — найбільш одіозна форма націоналізму, пропагування національної винятковості, протиставлення інтересів однієї нації інтересам іншої, поширення ідей національної переваги, розпалювання національної ворожнечі й ненависті.
Мілітаризація — перенесення форм і методів воєнної організації в галузь цивільних відносин; воєнізація промисловості.


Слайд #6
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #6

Гонка озброєнь — політичне протистояння двох чи декількох держав у галузі збройних сил. Під час такого протистояння кожна зі сторін виробляє величезні запаси зброї, прагнучи встановити паритет або випередити супротивника.
Військово-політичний блок — закріплене відповідним міжнародним договором об'єднання держав, статутні документи якого передбачають спільні дії військового характеру, зокрема для підтримання міжнародного миру і приборкування актів агресії протии його членів.


Слайд #7
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #7

За наведеною схемою поясніть характер взаємовідносин між європейськими країнами.


Слайд #8
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #8

Приводом до війни стало вбивство 28 червня 1914 р. 19-річним сербським студентом Гаврилою Принципом у столиці Боснії Сараєві наступника австро-угорського престолу ерцгерцога Франца Фердинанда, який був відомий своєю ворожістю до Сербії.


Слайд #9
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #9

Приводом до війни стало вбивство 28 червня 1914 р. 19-річним сербським студентом Гаврилою Принципом у столиці Боснії Сараєві наступника австро-угорського престолу ерцгерцога Франца Фердинанда, який був відомий своєю ворожістю до Сербії.


Слайд #10
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #10

Стратегічні плани противників
Країна
Стратегічні плани у Першій світовій війні


Слайд #11
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #11

Бойові дії на Західному фронті було відкрито 4 серпня німецьким вторгненням до Бельгії та Люксембургу в обхід фортифікаційних споруд на франко-німецькому кордоні.


Слайд #12
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #12

Інакше розгорталися події на східному театрі, де сторони застосували тактику швидких маневрених дій. Російська армія була вимушена розпочати наступ на Східну Пруссію через відчайдушне прохання про допомогу з боку своєї союзниці Франції, коли німецькі війська рвалися до Парижа.


Слайд #13
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #13

Новий командувач німецьких військ генерал Гінденбург, використовуючи розгалужену систему залізниць, оточив ударні сили 2-ї російської армії, розгромив їх і примусив російські війська в середині вересня залишити Східну Пруссію.


Слайд #14
Презентація на тему «Початок Першої світової війни» (варіант 2) - Слайд #14