Презентація на тему «Новий курс»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #1

“Новий курс” Ф.Д.Рузвельта


Слайд #2
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #2

“Новий курс” Ф.Д.Рузвельта
Новий курс (англ. New Deal, дослівно — «Нова угода») — заходи із запровадження централізованого планування і стимулювання економіки США, які здійснювались адміністрацією президента США Франкліна Делано Рузвельта задля подолання Великої Депресії в період між 1933 і 1940 рр.


Слайд #3
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #3

Новий курс Ф.Д.Рузвельта
Ні сам президент Рузвельт, ні його найближче оточення не мали якогось конкретного плану дій. «Новий курс» являв собою, по суті, комплекс окремих, не завжди пов'язаних між собою заходів і ідей, які пропонувались мало не щодня. Як правило, деякі з них нашвидкуруч затверджувались Конгресом, а потім лягали в основу президентської програми. Термін «Новий курс», підхоплений газетярами і розрекламований оточенням Рузвельта, мав швидше пропагандистське значення.
Коли Франклін Рузвельт прийшов до влади, американці були мало не в розпачі. Ніхто не міг взяти кредит. Безробіття сягнуло 25% і навіть більше у великих індустріальних машинобудівних центрах. Аграрний сектор переживав ще гострішу кризу. Фермери не могли продати свою продукцію. Серія пилевих бурь завдала аграріям колосальних збитків, позичальники тисячами втрачали права на землю та нерухомість. Безробіття залишалось на вкрай високому рівні навіть у 1939 р., і почало скорочуватись тільки починаючи з 1941 р. 


Слайд #4
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #4

Діяльність Ф.Д.Рузвельта
Вже на другий день після інавгурації Рузвельт закрив всі банки в країні для проведення операції "примусового лікування". Банківські канікули тривали тиждень - до 10 березня.


Слайд #5
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #5

Діяльність Ф.Д.Рузвельта
За ніч з 9 по 10 березня Рузвельт доручив надрукувати 2 мільярди доларів. Найнявши декілька сотень співробітників, Бюро друку зробило це, і забезпечило грішми 12 найбільших міст Америки, де наступного дня поновили свою роботу банки Федеральної резервної системи.
Далі відкрилися банки, які пройшли перевірку, натомість частина з них була визнана банкрутами. В результаті це призвело до укрупнення та посилення банківської системи.


Слайд #6
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #6

Новий курс Ф.Д.Рузвельта
Зліва вгорі: Підписання документів про створення державної корпорації Адміністрація долини Теннессі, частини плану реалізації Нового курсу, травень 1933.
Справа вгорі: Президент Франклін Делано Рузвельт, засновник і ідеолог програми Нового курсу.
Внизу: Громадські роботи на фресці присвяченій Новому курсу.


Слайд #7
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #7

Передумови “Нового курсу”
Кредитна криза, яка розпочалась після обвалу на Нью-Йоркській біржі в жовтні 1929 р., призвела до наростання в США, а згодом і в усьому світі глибокої економічної, а згодом і політичної кризи. Спроби американської влади підтримати промисловість США протекціоністським митом, викликали ланцюгову реакцію у провідних країнах світу, що призвело до обвалу зовнішньої торгівлі і зіштовхнуло економіку в депресію.
За цих обставин в листопаді 1932 р. відбулися чергові президентські вибори. Перемогу на виборах отримав представник демократичної партії Франклін Рузвельт, який виступив з програмою «Нового курсу».


Слайд #8
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #8

Втілення “Нового курсу”
За наполяганням Ф. Д. Рузвельта було прийнято Закон про відновлення національної промисловості (НРА), про зменшення безробіття, «кодекси чесної конкуренції» регулювали заробітну плату й умови праці. Праця підлітків була заборонена, а профспілки здобули право вести переговори з підприємцями й укладати колективні трудові угоди.
 У 1935 р. цей закон був визнаний Конституційним судом таким, який суперечить американській конституції, але пізніше суд визнав, що його необхідність диктувалася кризою.
Закон про регулювання сільського господарства (ААА) 1933 р., до речі, також визнаний неконституційним, відіграв значну роль не лише в оздоровленні фермерських господарств, а й промисловості. Фермерам надавалися значні кредити, заохочувалося поліпшення ґрунтів та скорочення виробництва.


Слайд #9
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #9

Перший новий курс
1933-1935


Слайд #10
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #10

Перші сто днів
Заступивши на посаду, Рузвельт закликав країну до «сміливих і наполегливих експериментів», до пошуку «нових способів подолання труднощів». Президент неодноразово заявляв своє кредо:
«Головне - пробувати що-небудь»


Слайд #11
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #11

Порятунок банків
У березні 1933 р. банківська система США була на межі краху. 16 березня був прийнятий банківський закон. Закон розділив інвестиційні і комерційні банки (в такому вигляді система проіснувала до 1999 р.). Комерційним банкам було заборонено гарантувати інвестиційні позики, займатись розміщенням та також іншими операціями з цінними паперами. Були посилені регуляторні функції ФРС. Розпорядженням президента було заборонено вільний обіг золота в країні. Під страхом позбавлення волі на 10 років і штрафу в $100,000 американців примусили обміняти золото на паперові купюри за встановленим державою курсом.


Слайд #12
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #12

Громадські роботи
"Людям потрібні не подачки, а робота" - ще одна з улюблених фраз Рузвельта.
Держава забезпечувала безробітних мінімальною допомогою. Завданням для Рузвельта стало забезпечити їх роботою.


Слайд #13
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #13

Громадські роботи
Для цього існувало державне замовлення на так звані громадські роботи, що включали в себе будівництво доріг, шкіл, аеродромів, електрифікацію містечок, насадження зелених зон тощо. Найбільше уваги приділялося зайнятості молоді, для них будувалися спеціальні трудові табори


Слайд #14
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #14

Безкоштовні обіди


Слайд #15
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #15

Оздоровлення реального сектору економіки
За ініціативою президента була створена Національна Адміністрація Відновлення Промисловості (НІРА), якою були запроваджені «Кодекси чесної конкуренції». Для виходу з сільськогосподарської кризи був прийнятий в травні 1933 р. закон про допомогу фермерам і установлена Адміністрація з регулювання сільського господарства (ААА). В цілому заходи скоротили безробіття з 24,9% в середині 1933 р. до 20,1% в середині 1935 р.


Слайд #16
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #16

Другий новий курс
1935-1940


Слайд #17
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #17

Другий Новий курс 1935-1940
Другий етап «Нового курсу» розпочався зі звернення Франкліна Рузвельта до Конгресу 4 січня 1935 р. в якому він запропонував створити систему соціального страхування та збільшити обсяги громадських робіт для безробітних. Найпродуктивнішою щодо прийняття рішень виявилась середина 1935 р.
Якщо на першому етапі впровадження Нового курсу уряд намагався управляти економікою за допомогою федеральних агентств і регламентування промисловості, то «Другий Новий курс» цілком сприймав реалії ринкової економіки, заснованої на підприємницькій ініціативі. Уряд прагнув регулювати господарську діяльність за допомогою антитрестових законів і державного регулювання.


Слайд #18
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #18

Наслідки Нового курсу
Почав працювати соціальний захист
Зменшення кількості банків
Працевлаштування більшості безробітних
Зниження курсу долара


Слайд #19
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #19

Ф.Д.Рузвельт
Американці говорили, що Франклін Рузвельт зробив для своєї країни більше, ніж міг би зробити Ісус Христос.
Президент, який був прикутий до інвалідного візка, казав, що це благо, оскільки дозволяє йому повністю присвячувати свій час роботі та своїй країні. Аристократ з блискучою освітою, він завжди знав, як живуть прості люди і запровадив в країні основні соціальні стандарти для захисту людини праці.


Слайд #20
Презентація на тему «Новий курс» - Слайд #20

Ф.Д.Рузвельт
Він завжди був відкритим і доступним, мовчки сприймав закиди у прихильності до соціалістичних ідей, але навіть в кризові роки зміг відстояти основні демократичні цінності.І останнє - він завжди був готовим взяти всю відповідальність на себе.


Завантажити презентацію