Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #1

Мистецтво «срібного віку»: російський балет.
«Росія: сотні миль полів і вечорами балет.» Алан Хакні
«Краще балету буває тільки кордебалет.» Геннадій Малкін


Слайд #2
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #2

План.
Вступ
Михайло Фокін
Анна Павлова
Сергій Дягілєв
«Російський балет Дягілєва»
Висновок


Слайд #3
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #3

Російський балет
Балетний «Срібний вік» настав негайно за «Золотим століттям» Петіпа. Пошук нових форм, захоплення східною екзотикою зробили балетний «Срібний вік» явищем цільним, закінченим. «Срібний вік» петербурзького балету тривав зовсім недовго - від сили півтора десятка років. Три події поклали йому початок.


Слайд #4
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #4

У 1902 році на Маріїнську сцену була перенесена московська постановка балету « Дон Кіхот ». Автором балету був Олександр Горський - танцівник петербурзької трупи , тільки що став на чолі московського балету. Головну цінність оновленого «Дон Кіхота» становили декорації і костюми художників Олександра Головіна і Костянтина Коровіна . У балет вперше прийшла сучасна , соковита , повна життя театральна живопис.
  Другим випадком проникнення «нової» живопису на імператорську сцену стала «Фея ляльок »
  У грудні 1904 року в Петербурзі вперше виступила Айседора Дункан . Американська танцівниця явила небачений і абсолютно невідомий в Росії тип танцю. Вона показала , що хореографічне творчість може розвиватися не тільки в строгих канонах класичного танцю.


Слайд #5
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #5

Михайло Фокін.
Реформатором балетного театру початку ХХ століття по праву вважається Михайло Фокін.
Фокін швидко зайняв становище одного з провідних солістів петербурзької трупи.
Поступово Фокін прийшов до переконання, що його власне мистецтво - балет - потребує рішучих змін


Слайд #6
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #6

Анна Павлова.
Російська артистка балету , одна з найбільших балерин XX століття.
Після закінчення Вагановського училища , в 1899 році була прийнята в трупу Маріїнського театру. Танцювала партії в класичних балетах «Лускунчик» , «Коник- Горбоконик» , « Раймонда » , « Баядерка » , « Жизель ». У 1906 році стала провідною танцівницею трупи.
У 1907 році на благодійному вечорі в Маріїнському театрі Анна Павлова вперше виконала поставлену для неї М. Фокіним хореографічну мініатюру « Лебідь» (пізніше «Вмираючий лебідь» ) , що стала згодом одним із символів російського балету XX століття.
У 1910 році перейшла на так зване положення « гастролерки » , створила власну трупу. Разом з цією трупою гастролювала в багатьох країнах світу. Спеціально для трупи А. Павлової М. Фокіним були поставлені кілька балетів. Серед них - «Сім дочок гірського короля».
Ім'я Павлової ще за життя балерини стало легендарним . Померла вона в Гаазі , під час гастролей , 23 січня 1931 від пневмонії.
Останніми її словами були: « Приготуйте мій костюм лебедя ! ».


Слайд #7
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #7

Цікаві факти.
Під час австралійського турне Анна Павлова справила на публіку таке враження, що її ім'ям назвали дуже популярне тістечко, яке стало національним символом Австралії.
Ганні Павлової присвячений п'ятисерійний фільм режисера Еміля Лотяну, знятий в 1983 році.


Слайд #8
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #8

Сергій Павлович Дягілєв
Сергій Павлович Дягілєв (1872-1929) - російський театральний і художній діяч , антрепренер , один з основоположників групи « Світ Мистецтва» , організатор «Російських сезонів» у Парижі та трупи « Російський балет Дягілєва ».
Після закінчення пермської гімназії в 1890 році повернувся до Петербурга і вступив на юридичний факультет університету , паралельно навчався музиці у Н. А. Римського- Корсакова в Петербурзькій консерваторії.
З 1907 року Дягілєв організовує щорічні закордонні виступи російських артистів , які отримали назву « Російські сезони ». «Сезони » були засобом пропаганди російського балетного та образотворчого мистецтва і сприяли розквіту балету в країнах , де цей жанр не був розвинений.
У 1911 році Дягілєв організував балетну трупу «Російський балет Дягілєва ». Трупа початку виступу в 1913 році і проіснувала до 1929 року, тобто до смерті її організатора .
Дягилев скончался 19 августа 1929 года в Венеции


Слайд #9
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #9

Російський балет Дягілєва.Париж. «Червоний завісу підіймається над святами, які перевернули Францію і які захопили натовп у екстазі слідом за колісницею Діоніса.»
У квітні 1909 трупа Дягілєва прибула до Парижа.
Прем'єра балетних сезонів обернулася справжнім тріумфом. Публіка і критики захоплено відгукувалися про майстерність російських танцівників (особливо відзначивши Ніжинського, Павлову і Карсавін), про унікальні декораціях і костюмах роботи Реріха, Бакста і Бенуа, про музику Римського-Корсакова, Мусоргського, Глінки, Аренського, Бородіна та інших композиторів, чиї твори склали музичну основу.


Слайд #10
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #10

Російський балет Дягілєва. США.
Наприкінці 19 в. балетні сцени можна було побачити тільки у складі вистав, іменованих «екстраваганца», які ще зберігалися на американській сцені.
Ряд труп, створених в Європі в надії повторити досягнення Дягілєва, вплинули на американський балет. Одна з них, що носила деякий час назву «Російський балет полковника де Базиля», в 1933 виступала в США, де її представляв знаменитий імпресаріо Сол Юрок.
  Перші засновані в Америці балетні трупи з'явилися в 1930-х роках.


Слайд #11
Презентація на тему «Мистецтво «срібного віку»: російський балет» - Слайд #11

Висновок
1917 ніби зачинив розкішну скриньку російського балету.