Презентація на тему «Монополія Рокфеллера»


Рейтинг презентації 5 на основі 2 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #1

Монополія Рокфеллера
Стати засновником династії - краща річ, яку може спробувати зробити чоловік.


Слайд #2
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #2

З чого усе починалось?
Джон Девісон Рокфеллер народився в штаті Нью-Йорк, в місті Річфорд в сім'ї дрібного торговця. Оскільки батько рідко бував удома, все господарство вела мати Рокфеллера. Вже тоді майбутній магнат намагався заробляти, продаючи вирощених індичок і підробляючи у сусідів фермерів. Результати своєї діяльності він записував в маленьку книжечку, втім, з неї видно, що ця діяльність була збитковою.


Слайд #3
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #3

З чого усе починалось?
Після закінчення школи Рокфеллер записується на тримісячні бухгалтерські курси, а потім влаштовується на роботу в компанію "Хьют Таттл" помічником бухгалтера. Через декілька років Джону пропонують посада головного бухгалтера із зарплатою в 600 доларів, замість 2000, які отримував його попередник. Уражений такий нессправедливістю, Рокфеллер покинув компанію і більш ніколи не працював по найму.


Слайд #4
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #4

З чого усе починалось?
Незабаром Рокфеллер знаходить компаньйона - Моріса Кларка, з яким вони відкривають спільну справу. Зібравши в цілому $4000, в 1857 р. компаньйони заснували невелику фірму і починають торгувати продуктами - в основному м'ясом і борошном, роблячи на цьому непогані гроші.


Слайд #5
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #5

Торгівля продуктами приносила прибуток, але через деякий час Рокфеллер задумався над тим, що щоночі всюди: від халуп бідняків, до будинків багачів, увечері спалахують гасові лампи. Гас - ось на чому можна заробити дійсно великі гроші. Але звідки він береться? Він виходить з нафти. Так Рокфеллер, Кларк і запрошений ними хімік Ендрюс починають займатися видобутком нафти.
З чого усе починалось?


Слайд #6
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #6

Нафта
У той час в країні існувало більше 200 незалежних нафтових компаній. Почавши займатися нафтою, Рокфеллер зрозумів, що ключовим моментом є не видобуток нафти, а транспортування і подальша її переробка, що робило нафтодобувачів слабкими і залежними від перевізників. Рокфеллер не хотів бути слабким і залежним. Він продумав стратегію, що використала конкуренцію залізничників один з одним і з річковим транспортом, забезпечивши для себе кращі умови транспортування нафти, чим в інших х нафтодобувачів. Крім того, він одним з перших починає застосовувати трубопроводи як альтернативний спосіб транспортування. Підприємство зростає і Рокфеллер починає скуповувати невеликі нафтові компанії, а також викупляє у Кларка його долю, замість своєї частини в їх торгівельному підприємстві. У 1870 році Рокфеллер заснував акціонерне суспільство Standard Oil Company з капіталом в 1 мільйон доларів.


Слайд #7
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #7

Нафта
У 1877 р. Standard Oil зіткнулася з першим серйозним випробуванням. Пансильванськая залізниця, стурбована будівництвом рокфеллеровських нафтопроводів, порахувала це вторгненням в систему транспортування нафти, що склалася. Вона наносить Рокфеллеру у відповідь удар, починаючи скуповувати нафтопереробні заводи і трубопроводи. Standard Oil негайно вплутується в цінову війну, яка дуже негативно позначається на платежах компанії і вантажних перевезеннях Пансильванськой залізниці, а також викликає хвилювання робітників з обох сторін. Зрештою Рокфеллер виходить переможцем і залізнична компанія продає Standard Oil всі свої нафтові активи.


Слайд #8
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #8

Монополія
Ця перемога зробила Рокфеллера одним з головних гравців на нафтовому ринку. Він починає ще активніше скуповувати нафтодобувачів, приєднуючи до Standard Oil інколи по декілька дрібних компаній за день. Якщо хтось відмовлявся від щедрої пропозиції, Рокфеллер вступав в змову із залізничниками і ті напружували ціни на перевезення. Коли ж група незалежних нафтодобувачів побудувала з величезними витратами свій нафтопровід, Рокфеллер проклав в тому ж напрямі чотири і стягував за їх використання символічну плату. Конкурентам нічого було протиставити і вони розорялися.


Слайд #9
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #9

Монополія
Саме дії Рокфеллера як монополіста, принесли йому славу нещадної людини. При цьому потрібно відмітити, що він завжди пропонував конкурентам справедливу ціну за їх бізнес - грошима або акціями Standard Oil, і багато хто з тих, хто приєднався до нього, згодом став дуже багатими людьми.


Слайд #10
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #10

Перший в історії трест
Ставши монополістом Standard Oil продовжувала зростати і розвиватися. Рокфеллер провів потужну вертикальну інтеграцію компанії - тепер він не лише добував, перевозив і переробляв нафту, але і продавав, минувши оптових спекулянтів, більше 300 найменувань продукції з неї - від індустріальних масел до гасу.


Слайд #11
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #11

Перший в історії трест
У 1882 році Рокфеллер придумав інноваційну форму корпорації створивши перший в історії США трест: Standard Oil Trust. Це була "корпорація корпорацій", що об'єднувала 41 компанію, мала більше 100 000 співробітників, управлялася комітетом з дев'яти чоловік на чолі з Рокфеллером. У управлінні трестом став брати активну участь і його син - Джон Рокфеллер молодший.


Слайд #12
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #12

Перший в історії трест
Standard Oil придбала ауру непереможності, що завжди перевершує конкурентів, критиків і політичних опонентів, що б там не відбувалося. "Він став багатий, найбільший, найстрашніший бізнес в світі, який застрахований від циклів економічного спаду, що послідовно збирає прибуток з року в рік" - писали про Standard Oil газети того часу.


Слайд #13
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #13

Перший в історії трест
На міжнародній арені Standard Oil зіткнулася із запеклим опором Британо-нідерландської групи Royal Dutch Shell. Ці дві компанії фактично поділили між собою світовий ринок доставки і переробки нафти, при цьому Рокфеллеру належало 80% ринку.


Слайд #14
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #14

Створення нафтових ф'ючерсів
На початку 1880-х, Рокфеллер створив одне зі своїх найважливіших нововведень. Замість того, щоб впливати на ціни на сиру нафту безпосередньо, Рокфеллер вирішив видавати сертифікати відносно нафти, що зберігаються в його трубопроводах. Цими сертифікатами стали торгувати спекулянти, створюючи тим самим перший в світі ринок нафтових ф'ючерсів. З тих пір, ось вже більше 100 років, ціни на нафту визначаються саме такий способом.


Слайд #15
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #15

Створення нафтових ф'ючерсів
Час йшов, на зміну гасовим лампам прийшли електричні, але це не пошкодило монополії Рокфеллера, оскільки до цього часу інший підприємець - Генрі Форд, створив ринок автомобілів, а разом з ним і ринок бензину, який раніше розглядався як відходи. Standard Oil перенесла свою штаб-квартиру до Нью-Йорка, в знамениту нині будівлю Бродвею 26.


Слайд #16
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #16

Протистояння з Ендрю Карнегі
У 1890-х роках Рокфеллер став виявляти цікавість до залізняку і транспортування руди, зіткнувшись таким чином із сталевим магнатом Ендрю Карнеги. Їх конкуренція стала основним предметом обговорення газет і карикатуристів. Тривале суперництво бізнесменів закінчилося в 1901 році, коли Джон Пірпонт Морган викупив весь бізнес Карнеги, приєднав до нього ще декількох виробників подрібніше, створивши сталеву монополію U. S. Steel Corporation. Рокфеллер і його син отримали місця в раді директорів корпорації.


Слайд #17
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #17

Розділення Standard Oil
У 1911 році Standard Oil Trust розділяється на 34 незалежних компанії, в кожній з яких Рокфеллер володів лише половиною, за рахунок чого збільшив свій стан в два рази. Про причини розділення є дві версії. По одній, це сталося із-за тиску уряду, що вимагає розділити монополію за законом Шерману. Інші дослідники вважають, що Рокфеллер в Америці 1910-х років був не тією людиною, чию власність можна було розділити без його згоди. А розділення знаменитого тресту пов'язаний з бажанням Рокфеллера відійти від прямого керівництва Standard Oil, тим більше що розділення корпорації не нашкодило монополії Рокфеллера і не змінило політику цих компаній.


Слайд #18
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #18

Покупка Chase National Bank
Незабаром після розділення тресту, сфера інтересів Рокфеллера зміщується в область банківської діяльності. Він починає скуповувати невеликі банки і тісно пов'язані з ними страхові компанії. Через декілька років Рокфеллеру удається організувати їх злиття з одному з найбільших банків - Chase National Bank, внаслідок чого Рокфеллери входять в закритий клуб банкірів, ставши власниками банківської структури, порівнянної з Citibank і J. P. Morgan. За неофіційними даними, це дозволило Рокфеллеру в 1913 року стати одним із засновників Федерельной Резервної Системи США - приватної організації, що виконує функції центрального банку і що має виняткове право на друк і емісію долара.


Слайд #19
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #19

Добродійність
Після вдалого придбання банку, Рокфеллер йде на масове придбання землі в штатах Огайо, Індіана і Західна Вірджінія. Серед цього несамовитого розширення, Рокфеллер починає думати про вихід на пенсію. Він передає управління нафтовою і банківською імперією своєму синові Джону Рокфеллеру-молодшому. Сам же купує нерухомість в Покантіко Хіллз, побудувавши там красиву віллу з виглядом на гори і далекий силует Нью-Йорка. Рокфеллер став присвячувати більше часу дозвіллю, граючи в гольф і за порадою лікарів, щодня катаючись на велосипеді.


Слайд #20
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #20

З цієї миті Рокфеллер приділяє велику увагу добродійності. Він жертвує величезні засоби на створення Фонду Рокфеллера, завдяки якому була винайдена вакцина від жовтої лихоманки і профінансовано багато досліджень в області соціології. Створює університет Чикаго, який є на сьогоднішній день одним з найпрестижніших університетів в світі, з його стін вийшло 79 нобелівських лауреатів. Цікаво, що в університеті Чикаго 11 років викладав Барак Обама. Рокфеллер фінансує також створення Університету імені Рокфеллера, в якому були зроблені такі важливі відкриття як виявлення груп крові і створений цілий розділ сучасної науки - клітинна біологія.
Добродійність


Слайд #21
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #21

Добродійність
Все життя Рокфеллер проповідував здоровий спосіб життя, зокрема повну відмову від алкоголю і табакокуріння. Він помер в 97 років і на момент смерті володів станом $1.4 млрд. З врахуванням інфляції, за даними Forbes, стан Рокфеллера оцінюється більш ніж в $300 млрд. Ніколи до і ніколи після, такий капітал не знаходився в руках однієї людини, таким чином Рокфеллер є найбагатшою людиною всіх часів.


Слайд #22
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #22

Спадкоємець династії
Успадкувавши імперію батька, Джон Рокфеллер- молодший продовжує бурхливу діяльність. Він вкладає значні засоби в нерухомість. Так в самий розпал Великої Депресії в Нью-Йорку на його гроші будується найвища будівля в світі - Емпайр Стейт Білдінг. Він фінансує будівництво Рокфеллер центру - комплексу з 14 висотних будівель в самому серці Манхеттена. Рокфеллери стають найкрупнішими власниками нерухомості в Нью-Йорку.


Слайд #23
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #23

Спадкоємець династії
Окрім цього, Рокфеллер-молодший виділяє землю і гроші під будівництво будівлі штаб-квартири ООН, саме тому вона знаходиться в Нью-Йорку, а не в будь-якому іншому місті світу.


Слайд #24
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #24

Рокфеллери сьогодні
У Джона Рокфеллера-молодшого було 5 синів. Нельсон став віце-президентом США і губернатором штату Нью-Йорк. Уїнтроп - губернатором штату Арканзас. Лоренс очолив венчурний Фонд Братів Рокфеллерів, вкладав гроші в такі компанії як Intel і Apple на ранньому етапі їх розвитку. Джон Рокфеллер III очолив більшість філантропічних фондів, створених його батьком і дідом. Девід Рокфеллер - єдиний на сьогоднішній день живий представник 5 братів (йому 94 роки). Довгий час був президентом Chase Bank, директором Радого з міжнародних відносин, а також заснував Трибічну комісію.


Слайд #25
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #25

Рокфеллери сьогодні
Сьогодні Рокфеллерам належать долі в самих різних компаніях - від важкої металургії до високих технологій, нафтова компанія Exxon, яка вважається прямим спадкоємцем Standard Oil, а також частина фінансової групи J. P. Morgan Chase and Co, що утворилася в результаті злиття в 2001 році банків J. P. Morgan and Co і Chase Manhattan Bank.


Слайд #26
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #26

КАРИКАТУРИ


Слайд #27
Презентація на тему «Монополія Рокфеллера» - Слайд #27

Підготували
Учениці 9-П класу
Луцького НВК№ 9
Лінчук Вікторія та Хомич Каріна
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!


Завантажити презентацію