Презентація на тему «Франція у 20-х рр. ХХ ст»
Франція у 20-х рр. ХХ ст.
План
1.Наслідки Першої світової війни Для Франції.2.Розвиток Франції у 20 ст.3.Економічній розвиток Франції.4.Активізація крайніх правих сил у 30-тих роках 20ст.5.Уряд народного фронту 1936-1938рр.
Втрати Франції у Першій світовій війні порівнювані лише з російськими: 1,4 млн французів було вбито, 750 тис. скалічено.
Наслідки Першої світової війни для Франції
У цілому загинули кожні 2 з 10-ти чоловіків віком від 20 до 45 років, а кожного 10-го було поранено.
Франція наприкінці XIX - початку XX ст. залишалася країною, де сільське господарство першенствувало перед промисловістю, а ремесло і дрібні підприємства були першими перед великою фабрикою.
Розвиток Франції у 20 ст.
Характерні риси французької економіки. У 1869 р. населення Франції було дорівнює 38,4 млн. чоловік, у 1903 р. - 39,1 млн., в 1906 - 39,25 млн. чол. З цього числа в перші роки XX ст. самостійних працівників (заробляють самостійно) було 15, 8 млн. чол. У свою чергу з цих 15,8 млн. чол. промислових робітників було 6,8 млн.
Економічній розвиток Франції
Активізація крайніх правих сил у 30-тих роках 20ст
Економічний спад і соціальні негаразди спричинили політичну кризу у Франції. Низка фінансових скандалів скомпрометувала політичних діячів, сприяла посиленню антипарламентських настроїв.
- Скорочення безробіття - Державне регулювання трудових відносин - Націоналізація важливих підприємств і банків - Плановість розвитку економіки - Оздоровлення фінансової системи країни - Державний контроль над усіма фінансовими операціями - Активна інвестиційна політика держави - Підтримка сільського господарства - Захист політичних свобод - Свобода засобів масової інформації - Боротьба з фашизмом та тероризмом - Захист миру і боротьба за роззброєння - Демократизація системи освіти
Передвиборча програма Народного фронту 1936 р. :
Висновок
Франція зазнала величезних втрат у Великій війні, що н могло не позначитися темним відбитком на подальшому розвитку Франції.
Загальний рівень французького промислового виробництва за роки війни зменшився на 40 %, сільськогосподарського — на 1/3, обсяг експорту— на 50 %. Матеріальні збитки, завдані господарству країни, оцінювали в 200 млрд. франків.
Її північні райони були розорені і зруйновані. Промисловість, транспорт, фінанси, сільське господарство були підірвані.