Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #1

Друга світова війна


Слайд #2
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #2

Причини
Питання про причини Другої світової війни залишається в історичній науці досить дискусійним і неоднозначним. Але більшість дослідників виділяють такі причини, які призвели до початку Другої світової війни:
Версальсько-Вашингтонська система, яка встановила несправедливі кордони (ігнорування етнічного принципу) та систему економічних і політичних взаємин;


Слайд #3
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #3

2) Підготовка СРСР до світової революції;
3) Фашистські та мілітаристські держави на чолі з Німеччиною, Італією і Японією були невдоволені Версальською системою і прагнули до нового перерозподілу світу, до захоплення колоній, джерел сировини і ринків збуту, які тоді знаходилися переважно під контролем Великобританії, Франції і США;
4) Загострення суперечностей між великими державами через глибоку економічну кризу;


Слайд #4
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #4

Перший період війни (вересень 1939 - червень 1941)
Другий період війни (червень 1941 - листопад 1942 років)
Третій період війни (листопад 1942 - червень 1944 років)
Четвертий період війни (червень 1944 - травень 1945)
П'ятий період війни (травень 1945 - вересень 1945)
Періоди війни:


Слайд #5
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #5

Перший період війни (вересень 1939 - червень 1941)
23 травня 1939 в кабінеті Гітлера в присутності ряду вищих офіцерів відбулася нарада. Було відзначено, що "польська проблема" тісно пов'язана з неминучим конфліктом з Англією і Францією, швидка перемога над якими проблематична. При цьому Польща навряд чи зможе виконувати роль бар'єра проти більшовизму. В даний час завданням зовнішньої політики Німеччини є розширення життєвого простору на Схід, забезпечення гарантованого постачання продовольством і усунення загрози зі Сходу. Польща повинна бути захоплена при першому ж зручному випадку ".
1 вересня в Радянському Союзі введено загальна військова повинність. При цьому призовний вік знижено з 21 до 19 років, а для деяких категорій - до 18 років. Закон негайно вступив в силу і в короткий час чисельний склад армії досяг 5 мільйонів чоловік, що склало близько 3% населення.
10 вересня польський головнокомандуючий Едвард Ридз-Смігли віддає наказ про загальний відступ в південно-східну Польщу, але основна частина його військ, не зумівши відійти за Віслу, виявляється в оточенні. До середини вересня, так і не отримавши підтримки з заходу, збройні сили Польщі перестають існувати як єдине ціле; зберігаються лише локальні центри опору.
6 жовтня 1939, після закінчення всіх військових дій, Гітлер виступає з пропозицією про скликання мирної конференції за участю всіх найбільших держав для врегулювання наявних суперечностей. Франція і Великобританія заявляють, що погодяться на конференцію, тільки якщо німці негайно виведуть свої війська з Польщі і Чехії і повернуть цим країнам незалежність. Німеччина відкидає ці умови, і в результаті мирна конференція так і не відбулася.


Слайд #6
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #6

Другий період війни (червень 1941 - листопад 1942 років)
18 грудня 1940 план "Барбаросса" затверджено Верховним головнокомандувачем директиви № 21, який містив план нападу на СРСР. З кінця 1940 року почалася поступове перекидання німецьких військ до кордонів СРСР, інтенсивність якого різко збільшилася після 22 травня.Німецьке командування намагалося створити  враження, що це відволікаючий маневр і "головним завданням на літній період залишається операція по вторгненню на острови, а заходи проти Сходу носять лише оборонний характер і їх обсяг залежить тільки від російських погроз і військових приготувань. Одночасно з цим почалася кампанія з дезінформації проти радянської розвідки.
27 березня в Югославії відбувається переворот і до влади приходять антинімецькі сили. Гітлер приймає рішення про проведення операції проти Югославії та допомоги італійським військам в Греції, відкладаючи  весняний  напад на СРСР на червень 1941.
10 червня 1941 головнокомандуючим  Сухопутних військ  був виданий наказ про термін початку війни проти Радянського Союзу - 22 червня 1941.


Слайд #7
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #7

Третій період війни (листопад 1942 - червень 1944 років)
На початку 1943 року радянські війська переходять у контрнаступ по всьому фронту. Прорвана блокада  Ленінграда, звільнені Курськ і безліч інших міст. У лютому-березні фельдмаршал Манштейн  ще раз перехоплює ініціативу у радянських військ і відкидає їх на деяких ділянках  південного напрямку, проте розвинути успіх йому не вдається.
В кінці 1943 - першій половині 1944 року основні бойові дії проходять на південній ділянці фронту. Німці залишають територію Україну. Червона Армія на півдні виходить до кордону 1941 року і вступає на територію Румунії.
У липні 1943 року німецьке командування в останній раз  намагається повернути собі стратегічну ініціативу у битві під Курськом, проте вона закінчується серйозною поразкою німецьких військ. Починається відступ німецьких військ по всій лінії фронту - їм доводиться залишити Орел, Бєлгород,  Новоросійськ. Починаються бої за Білорусію та Україну. У битві за Дніпро Червона Армія  завдає Німеччині чергової поразки, звільнивши Лівобережну Україну й Крим


Слайд #8
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #8

Четвертий період війни (червень 1944 - травень 1945)
27 грудня 1944 німці не втримали захоплених позицій в  Арденнах і почали відступати. Після цього американські і французькі війська оточили частини 19-ї німецької армії біля міста Кольмар в Ельзасі і розгромили їх до 9лютого ("Кольмарскій котел"). Союзники прорвали німецькі укріплення ("Лінія Зігфріда", або "Західний Вал") і почали вторгнення в Німеччину.
28 квітня 1945 італійські партизани захоплюють і страчують Муссоліні. Повністю Північна Італія була очищена від німців лише в травні 1945 року.
У лютому-березні 1945 року союзники в ході Маас-Рейнської операції захопили всю територію Німеччини на захід від Рейну і форсували Рейн. Німецькі війська, зазнавши поразки в Арденнскій і Маас-Рейнській операціях, відступили на правий берег Рейну. У квітні 1945 року союзники оточили німецьку групу армій "Б" в Рурі і до 17 квітня розгромили її. Вермахт втратив Рурський  промисловий район -найважливіший промисловий район Німеччини.


Слайд #9
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #9

П'ятий період війни (травень 1945 - вересень 1945)
В результаті наступу радянських військ на півночі  Фінляндія оголосила про свій вихід з війни. Проте німецькі війська відмовляються  покинути територію Фінляндії.В  результаті колишні "брати по зброї" змушені боротися один проти одного. У серпні в результаті настання Червоної Армії виходить з війни Румунія, у вересні -Болгарія. Німці починають евакуацію військ з території Югославії і Греції, де владу в свої руки беруть народно-визвольні рухи.
Влітку 1944 року починається наступ Червоної Армії в східній Білорусії. До осені від німецьких військ очищена майже вся  Білорусія, Україна, Прибалтика. Лише на заході Латвії оточене угруповання німецьких військ змогло протриматися до закінчення війни.
14-15 травня в північній Словенії відбулося остання битва Другої світової війни в Європі, в ході якого Народно-Визвольна армія Югославії завдала поразки залишкам німецьких військ і колабораціоністів.


Слайд #10
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #10

Наслідки
Війна завдала народам світу непоправних людських і матеріальних втрат. Кількість жертв досі точно не встановлена. За приблизними підрахунками у війні загинуло понад 60 млн людей, 90 млн стали інвалідами. Найбільших людських жертв зазнали: СРСР - до 27 млн(серед них 80% - українці), Китай - до 10 млн, Польща 6 млн, Югославія - 1,7 млн чоловік. Втрати держав-агресорів становили: Німеччини - до 13 млн, Японії - 2, 5 млн, Італії - 500 тис.
Масштаби


Слайд #11
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #11

Матеріальні втрати
Військові витрати і військові збитки склали 4 трильйони доларів. Матеріальні витрати досягли 60-70 % національного доходу воюючих держав. Лише промисловість Великобританії і Німеччини виготовила 652,7 тис. літаків (бойових і транспортних), 286,7 тис. танків, самохідних знарядь і бронемашин, понад 1 млн. артилерійських знарядь, понад 4,8 млн. кулеметів (без Німеччини), 53 млн рушниць, карабінів і автоматів і величезну кількість іншого озброєння і спорядження. Війна супроводилася колосальними руйнуваннями, знищенням десятків тисяч міст і сіл, незліченними лихами десятків мільйонів людей.


Слайд #12
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #12

Геополітичні зміни
В результаті війни ослабла роль Західної Європи в загальносвітовій політиці. Головними державами в світі стали СРСР і США. Великобританія і Франція, незважаючи на перемогу, були значно ослаблені. Війна показала нездатність їх і інших західноєвропейських країн контролювати величезні колоніальні імперії. У країнах Африки і Азії поселився антиколоніальній рух. В результаті війни ряд країн виборов незалежність: Ефіопія, Ісландія, Сирія, Ліван, В'єтнам, Індонезія. На окупованих радянським військом територіях, були встановлені соціалістичні режими. Одним з головних підсумків Другої світової стало створення, на основі Антифашистської коаліції, що склалася в ході війни, для запобігання світовим війнам в майбутньому, Організації Об'єднаних Націй.


Слайд #13
Презентація на тему «Друга Світова війна» (варіант 2) - Слайд #13

Висновок
Друга світова війна справила величезний вплив на долі  людства. У ній брало участь 72 держави (80% населення земної кулі). Військові дії  велися на території 40 держав. У збройні сили було мобілізовано 110 млн осіб. 


Завантажити презентацію