Презентація на тему «Доба Просвітництва у Франції»
Доба Просвітництва у Франції
Значну роль у формуванні нового мислення відіграла революція в розумі людей. На зміну середньовічному світогляду з його вірою у божественні права монарха і назавжди встановлений суспільний устрій прийшло нове світобачення. XVIII століття в Європі прийнято називати добою Просвітництва, або «добою розуму».
Це був час поширення освіти серед найрізноманітніших прошарків населення, коли звичні уявлення про оточуючий людину світ зазнавали докорінних змін. Філософія Просвітництва базувалася на безмежній вірі в могутність розуму, в можливості прогресу, ґрунтувалася на повазі до науки і жвавому інтересі до оточуючого світу.
У XVIII ст. у Франції з'являються численні словники з багатьох галузей науки (у 1750 р. їх було вже понад 600), багатотомні видання: «Природнича історія» Бюффона, «Енциклопедія наук мистецтв і ремесел» філософа Дідро і математика Д'Аламбера.
З останньої французи дізнавалися про значення слів «депутат», «конституція», «деспотія», «привілеї» та ін. Видання «Енциклопедії» то дозволялося, то заборонялося. Якщо раніше бібліотеки мали лише монастирі й аристократи, то тепер - письменники, чиновники, буржуазія і навіть звичайні крамарі.
Жорж-Луї Леклерк де Бюффон
Жорж-Луї Леклерк де Бюффон (7 вересня 1707, Монбар, Бургундія - 16 квітня 1788, Париж) - французький натураліст, біолог, математик, геолог, письменник і перекладач XVIII століття . Основна праця Бюффона - «Природнича історія» в 36 томах. Висловив ідею про єдність рослинного і тваринного світу. Автор так званої задачі Бюффона. Член Паризької академії наук.
Дені Дідро
Дені Дідро (1713 — 1784) — французький філософ і письменник епохи Просвітництва. Один з авторів праці «Енциклопедія, або Тлумачний словник науки, мистецтва й ремесел».
Жан Лерон д'Аламбер
Жан ле Рон д'Аламбер (16 листопада 1717, Париж — 29 жовтня 1783, Париж) — французький філософ-енциклопедист, фізик, математик.