Презентація на тему «Біографія Булгакова»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #1

Біографія Булгакова Михайла Афанасійовича


Слайд #2
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #2

Михайло Булгаков народився 3 (15) травня 1891 року в сім'ї доцента (з 1902 року - професора) Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова (1859-1907) і його дружини Варвари Михайлівни (у дівоцтві - Покровської) (1869-1922) на Воздвиженській вулиці , 28 [1] у Києві.


Слайд #3
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #3

Будинок на Воздвиженській № 10 у Києві, де народився М.А Булгаков


Слайд #4
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #4

У 1909 році Михайло Булгаков закінчив Першу київську гімназію і вступив на медичний факультет Київського університету. Вибір професії лікаря пояснювався тим, що обидва брати матері, Микола і Михайло Покровські, були лікарями, один - у Москві, інший - у Варшаві, обидва добре заробляли.


Слайд #5
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #5

У 1913 році М. Булгаков одружився з Тетяною Лаппа (1892-1982). Грошові труднощі почалися вже в день весілля.
Михайло Булгаков з Тетяною Лаппа


Слайд #6
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #6

Під час Громадянської війни, в лютому 1919 року, М. Булгаков був мобілізований як військовий лікар в армію Української Народної Республіки. В кінці серпня 1919 року, за однією з версій, М. А. Булгаков був мобілізований до Червоної армії в якості військового лікаря.Потім, судячи з його спогадами, він був мобілізований до білі Збройні сили Півдня Росії і був призначений військовим лікарем 3-го Терського козачого полку.


Слайд #7
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #7

З 1921 живе в Москві, де перший час працює репортером і фейлетоністом в ряді газет, співпрацює в берлінській зміновіхівській газеті «Напередодні».


Слайд #8
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #8

У 1924 році він познайомився з нещодавно повернулася з-за кордону Любов'ю Євгенівною Білозерської (1898-1987), яка в 1925 році стала його дружиною.


Слайд #9
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #9

З жовтня 1926 у МХАТі з великим успіхом йшла п'єса «Дні Турбіних». Її постановка була дозволена на рік, але пізніше кілька разів продовжували.


Слайд #10
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #10

Творчість Булгакова - велике явище російської художньої культури двадцятого століття. Трагічна доля Майстра, позбавленого можливості бути надрукованим, почутим. З 1927 року по 1940, до дня своєї смерті, Булгаков не побачив жодної своєї рядки у пресі. Булгаков був свого роду пророком. З гірким почуттям він пише, що після закінчення війни (1-ї світової): «... західні країни зализують свої рани, вони поправляться, дуже скоро одужають (і будуть процвітати!), А ми ... ми будемо битися, ми будемо платити за безумство днів Жовтневих, ... за все! »


Слайд #11
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #11

У 1929 році Булгаков познайомився з Оленою Сергіївною Шиловською, яка стала його третьою, останньою дружиною в 1932 році.


Слайд #12
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #12

З 1928 р. начал працювати над романом «Майстер і Маргарита»


Слайд #13
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #13

Книга видана в 2000 р. Роман `Майстер і Маргарита` - візитна картка Михайла Опанасовича Булгакова. Більше десяти років Булгаков працював над книгою, яка стала його романом-долею, романом-заповітом. В `Майстрі і Маргариті` є все: веселе пустощі і щемлива смуток, романтична любов і чаклунське мана, магічна таємниця і безрозсудна гра з нечистою силою.


Слайд #14
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #14

Створювалася в 1928-1940 рр. . і до публікації була відомий лише вузькому колі близьких автору людей; неразмноженная рукопис було дивом збережена ( як би доводячи справедливість булгаковського : « Рукописи не горять !") . Жанр роману , його унікальна багатошарова структура , яка робить книгу доступною для читачів з різним рівнем культурного багажу - цю відкритість , принципову « неелітарних » произв. Булгакова добре помітив і обгрунтував у своїх роботах критик А. Зеркалов ; розкидані по тексту численні алюзії , літ. , істор ич . та культурні асоціації , - викликали широкий віяло інтерпретацій (від « иконоборческого » до « христ . - апологетичного » і « містичного » ) і невщухаючу донині полеміку.


Слайд #15
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #15

И чувство мелкой зависти к Островскому терзало драматурга. Но все это относилось, так сказать, к частному случаю, к моей пьесе. А было более важное. Иссушаемый любовью к Независимому Театру, прикованный теперь к нему, как жук к пробке, я вечерами ходил на спектакли. И вот тут подозрения мои перешли, наконец, в твердую уверенность. Я стал рассуждать просто: если теория Ивана Васильевича непогрешима и путем его упражнений актер мог получить дар перевоплощения, то естественно, что в каждом спектакле каждый из актеров должен вызывать у зрителя полную иллюзию. И играть так, чтобы зритель забыл, что перед ним сцена...


Слайд #16
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #16

Сюжет з фільма «Собачье сердце»


Слайд #17
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #17

З лютого 1940 друзі та рідні постійно чергували біля ліжка М. Булгакова. 10 березня 1940 Михайло Опанасович Булгаков помер.


Слайд #18
Презентація на тему «Біографія Булгакова» - Слайд #18