Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #1

Вшанування пам'яті Тараса Шевченка
Підготувала учениця
V гімназ класу
Фіялковська Ольга
Керівник: Скочиляс Г.І.


Слайд #2
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #2

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу "слово нове", новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Пам'ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу. 


Слайд #3
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #3

Пам'ятники
В Україні та за її межами існує багато пам'ятників Шевченку. Одним з найкращих вважається пам'ятник у Харкові, великі пам'ятники кобзареві встановлені також у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Львові та інших містах. За кордоном пам'ятники Шевченку встановлено у Росії (Москва, Санкт-Петербург), США (Вашингтон), Канаді (Вінніпеґ, Торонто), Польщі (Білий Бір, Варшава), Чехії (Прага). Білорусії (Могилів), Грузії (Тбілісі), Угорщині, Парагваї, Узбекистані, Франції (Париж, Монтаржі) Австралії (Канбера).


Слайд #4
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #4

Меморіальні дошки
Перебування Тараса Шевченка в Києві вшановане декількома меморіальними дошками, зокрема на на фасаді Червоного корпусу Київського університету; на будинку Літературно-меморіального музею; пам'ятний знак біля Хати на Пріорці, а також на церкві Різдва Христового на Поштовій площі, де в старій будівлі стояла домовина Кобзаря і було відправлено панахиду за спокій його душі.
Ряд дощок встановлено в Санкт-Петербурзі — на будинку Академії мистецтв, де він жив, працював і помер; на Загородному провулку, 8, де Шевченко проживав в 1832—1838 роках та на 5-ій лінії, 3 — місце проживання Тараса в 1840—1844 роках.


Слайд #5
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #5

Назви населених пунктів, вулиць та площ
Ім'ям Тараса Шевченка названо ряд географічних об'єктів (населених пунктів, вулиць), навчальних закладів та інших організацій України. Зокрема, в Києві чотири вулиці Шевченка та бульвар.
Шевченка пік — вершина 4 200 м на півн. схилі Великого Кавказу, у Боковому хребті. Названа на честь Тараса Шевченка українськими альпіністами, які вперше зійшли на цю вершину Кавказу у 1938 році.
В Казахстані ім'я Шевченка носить Форт-Шевченко, з 1964 по 1991 місто Актау мало назву Шевченко.


Слайд #6
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #6

Київський та Луганський національні університети, Чернігівський педагогічний університет, Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут та головний університет Наддністрянської Республіки.
Навчальні заклади


Слайд #7
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #7

Театри
Національна опера, Тернопільський, Волинський драматичні театри, Дніпропетровський український музичний драматичний театр, Театр драми й музичної комедії у Кривому Розі, Черкаський та Чернігівський музично-драматичні театри, а також численні кінотеатри.
Тернопільський драматичний театр імені Тараса Шевченка.


Слайд #8
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #8

МУЗЕЇ
В Україні та за кордоном існує багато музеїв Тараса Шевченка. Найбільшим меморіальним комплексом, присвяченим кобзареві є Шевченківський національний заповідник на місці поховання поета на Тарасовій горі поблизу Канева. Національний музей Тараса Шевченка знаходиться у Києві, його філіалом є Літературно-меморіальний будинок-музей. В Торонто, Канада, існує музей,присвячений виключно Шевченківській тематиці.


Слайд #9
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #9

Інше
У галузі літератури щорічно присвоюється Шевченківська премія — одна з найпрестижніших відзнак України. Портрет Тараса Шевченка зображено на банкноті номіналом 100 гривень та на золотій пам'ятній монеті номіналом 200 гривень.


Слайд #10
Презентація на тему «Вшанування пам’яті Тараса Шевченка» (варіант 1) - Слайд #10

Висновок
Вже більше ста років пройшло, як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря - безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї Батьківщини, до свого народу.