Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #1

Володимир Кирилович Винниченко(1880-1951)


Слайд #2
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #2

Батьки
Батько його Кирило Васильович Винниченко, замолоду селянин-наймит, переїхав із села до Єлисаветграда й одружився з удовою Євдокією Онуфріївною Павленко, уродженою Линник. Від першого шлюбу мати Винниченка мала троє дітей: Андрія, Марію й Василя.


Слайд #3
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #3

Шкільні роки і гімназія
У народній школі Володимир звернув на себе увагу своїми здібностями, і через те, вчителька переконала батьків, щоб продовжили освіту дитини. Незважаючи на тяжке матеріальне становище родини, по закінченні школи Володимира віддано до Єлизаветградської гімназії.
Гімназійне начальство, учителі, а за ними й учні зустріли малого українця насмішками. Його українська вимова, бідна одежа та інші ознаки пролетарського походження викликали ворожість в учнів гімназії. Таке ставлення вперше викликало у малого Володимира свідомість того, що на світі не всі люди рівні, що свподілений на бідних і багатих.


Слайд #4
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #4

Революційна діяльність
У 1901 році він вступив на юридичний факультет Київського університету і того ж року створив таємну студентську революційну організацію, яка звалась «Студентською громадою». Вступив до Революційної української партії (РУП), яка з 1905 року стала називатися Українською соціал-демократичною робітничою партією (УСДРП). За її дорученням проводив агітаційно-пропагандистську роботу серед робітників Києва та селян Полтавської губернії, за що 1903 року був заарештований, виключений з університету й ув'язнений до одиночної камери Лук'янівської в'язниці в Києві, звідки йому згодом вдалося втекти. Незабаром новий арешт, дисциплінарний батальйон. Але він знову втік і нелегально відбув у еміграцію


Слайд #5
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #5

Щоденник
За два місяці до еміграції він записав у «Щоденнику»: «Нехай український обиватель говорить і думає, що йому хочеться, я їду за кордон, обтрушую з себе всякий порох політики, обгороджуюсь книжками й поринаю в своє справжнє, єдине діло — літературу… Тут у соціалістичній совєтській Росії я ховаю свою 18-літню соціалістичну політичну діяльність. Я їду, як письменник, а як політик я всією душею хочу померти» 


Слайд #6
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #6

Літературна діяльність
Літературна спадщина Володимира Винниченка — золотий фонд України. Він — автор першого українського фантастичного роману «Сонячна машина» (написаний у 1922–1924 рр.,), де вказано: «Присвячую моїй сонячній Україні». Появу перших його творів вітали Іван Франко і Леся Українка. 1902 р., в «Киевской старине» з'являється його перше оповідання «Краса і сила».
Творчість Винниченка розпадається на два періоди: перший охоплює більшу частину його творів «малої форми» (нариси, оповідання), написаних (із 1902) до наступу реакції після революції 1905 . До другого періоду відносяться оповідання, п'єси і романи, які з'явилися після революції 1905 року.


Слайд #7
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #7

“Момент”
Новелу «Момент» фахівці визнали справжньою перлиною творчості Винниченка. Автор порушує в ній проблеми, які споконвіку хвилювали людей, зокрема й класиків літератури та їхніх героїв — шекспірівських Ромео і Джульєтту чи Івана та Марічку з «Тіней забутих предків» Михайла Коцюбинського. Це філософські проблеми буття, любові і щастя людини, миті як вічності тощо. У центрі твору — історія випадкової зустрічі революціонера- підпільника, від імені якого ведеться оповідь, та панни Мусі.
Загалом філософія пронизує наскрізь всю художню творчість Винниченка — і малу прозу, і романістику, і драматургію. Причому настільки, що літературознавець Лариса Мороз дійшла висновку: твори письменника можна вважати зразками «літератури-як-філософії», а самого Винниченка — представником «філософсько-інтелектуальної течії в реалізмі».
Наталія Антоненко. Ілюстрація до новели «Момент»


Слайд #8
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #8

В пам'ять
Після смерті Винниченка його маєток придбала Іванна Нижник-Винників, яка сплатила борги і стала володаркою садиби, охоронцем і упорядником його меморіальних речей і архіву. В 1990-ті роки сприяла передачі кабінету Винниченка та його меморіальних речей в подарунок незалежній Українї.
На честь Володимира Винниченка названий Кіровоградський державний педагогічний університет.


Слайд #9
Презентація на тему «Володимир Кирилович Винниченко» (варіант 2) - Слайд #9

Підготувала : Федоренко Катерина 


Завантажити презентацію