Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #1

Тарас Шевченко- художник


Слайд #2
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #2

Творчість Шевченка відома в усіх країнах світу: його знають як талановитого поета та художника.
Взагалі-то Шевченко по своїй професії, за своїм бажанням - художник. Він народився, змалку хотів бути художником, а вже за божественним покликанням він став геніальним поетом.


Слайд #3
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #3

Зараз мистецьких творів Шевченка нараховується близько 1200, це враховуючи його всі ескізи, замальовочки, найменший такий дотик пензля Шевченка до паперу. Якщо брати більш завершені роботи, то їх біля 1000. Це живопис, акварелі, це його олівцеві роботи, офортні роботі.
Насамперед Шевченко був Шевченком. Кожне порівняння, безумовно, хибує. Але для того, щоб зрозуміти Шевченка, окрім Кобзаря, окрім тієї музики, яку любив Шевченко, окрім тих народних пісень, які він співав незрівнянно, мусимо звернутися до його художньої спадщини, де він не меншою мірою лишив своє бачення України і світу.


Слайд #4
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #4

Потяг талановитого хлопця-кріпака до мистецтва задовольнявся нехитрими картинками із зображенням Солов'я-розбійника або козака Платова: Тарас потайки перемальовував їх на заїжджих дворах під час переїздів свого пана. Назавжди Тарас запам'ятав пораду професора Рустема “ Шість років рисуй, шість місяців малюй, і будеш майстром”


Слайд #5
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #5

Шевченко дуже серйозний художник, який працював в стилі класицизму. Це був чоловік, який виступив в епоху класицизму, як великий світоч, новатор. Він учився у Карла Брюлова, але пішов далі свого вчителя.
Шевченко десь у 1845-1846 рр. до заслання в період трьох літ писав такі олійні портрети, яких уже Карл Брюлов не міг писати.


Слайд #6
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #6

на рівні схеми, тобто на рівні сюжету – була Катерина і ось така трагедія з нею сталась; на рівні алегорії, алегорії зради – сумно дивитись на цю молоду дівчину Катерину; і на рівні більш узагальненому, високому - картину можна прочитати на рівні символу материнства, символу України, символу перемоги життя. Все це Шевченко подає у високохудожній формі, подає за допомогою фарби, ліній, об'єму, освітлення
Взагалі мистецтво художника Тараса Шевченка настільки глибоке, що одну його картину, скажімо, ту саму “Катерину”, можна читати на 3 рівнях:


Слайд #7
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #7

Сім'я вечеря коло хати,
Вечерня зоренька встає,
Дочка вечерять подає,
А мати хоче научати,
Так соловейко не дає.
Т.Г. Шевченко створив композиції “Селянська родина”, “На пасиці”, де фарбами йому вдалося відтворити справжнє освітлення, сонячне світло. Йому вдалося відтворити те, до чого поступово йшли імпресіоністи, вібрацію повітря, але без рабського копіювання.


Слайд #8
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #8

Митець вимальовує характер палкої і малодосвідченої дівчини, яка пізнала кохання і прагне дізнатися про своє майбутнє.
У 1841 році за роботу “Циганка-ворожка” він одержує 3-тю срібну медаль


Слайд #9
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #9

Роботи написані олівцем


Слайд #10
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #10

Співець народних звичаїв


Слайд #11
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #11

Краса рідного краю


Слайд #12
Презентація на тему «Тарас Шевченко» (варіант 5) - Слайд #12

Тарас Григорович Шевченко, як художник, займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Шевченко був одним із перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям, основоположник критичного реалізму в українському мистецтві. Сам він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.
Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником. В його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості.
Т. Г. Шевченко відомий у світі в першу чергу як художник слова, однак це аж ніяк не забирає його слави, як художника. Шевченко був справжнім творцем Української землі. Пам'ятаймо про це!