Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #1

Тарас Григорович ШевченкоПеріод «трьох літ»


Слайд #2
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #2

Перша подорож Україною
13 (25) травня 1843 року Шевченко з Петербурга виїхав до України. Відвідав відставного поручника й українського поета Віктора Забілу на його хуторі Кукуріківщина під Борзною.
Віктор Забіла


Слайд #3
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #3

Зупинився поет у Качанівці на Чернігівщині (маєток поміщика Григорія Тарновського). В червні 1843 побував у Києві, де познайомився з Михайлом Максимовичем та Пантелеймоном Кулішем, і на Полтавщині відвідав Євгена Гребінку в його Убіжищі.
маєток поміщика
Григорія Тарновського
Убіжище Гребінки


Слайд #4
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #4

29 червня (11 липня) 1838 -
в день св. Петра і Павла -відвідав разом із ним пишну гостину в хрещеної матері Гребінки, вдови-генеральші Тетяни Вільхівської в її «українському Версалі» в Мойсівці, де познайомився з поетом Олександром Афанасьєвим-Чужбинським та офіцером Яковом де Бальменом (пізніше присвятив йому поему «Кавказ»).
український Версаль


Слайд #5
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #5

В липні 1843 року в Ковалівці Шевченко відвідує Олексія Капніста — учасника руху декабристів, сина автора «Оди на рабство» і комедії «Ябеда». Обидва поїхали до Яготина, до Миколи Рєпніна-Волконського, щоб оглянути галерею картин і на замовлення Григорія Тарновського зробити копію з портрета Миколи Рєпніна.
Олексій Капніст
Микола
Рєпнін-Волконський


Слайд #6
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #6

Там Шевченко познайомився з Варварою Рєпніною. Цього літа він відвідував своїх нових знайомих: Закревських в Березовій Рудці, Якова де Бальмена в Линовиці, Петра Селецького в Малютинцях, Олександра Афанасьєва-Чужбинського в Ісківцях, Ревуцьких в Іржавці, Ґалаґанів в Сокиринцях та Дігтярях.
Варвара Рєпніна
Яков де Бальмен
Ревуцький Лев


Слайд #7
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #7

20 вересня (2 жовтня) 1843 року гостює в рідному селі Кирилівці, Звенигородського повіту, на Київщині у сестри та братів. Протягом жовтня-грудня 1843 року перебуває в Яготині у Рєпніних, де на замовлення Олексія Капніста виконує дві копії з портрета М. Рєпніна (оригінал намалював швейцарський художник Й. Горнунг). Одна зберігається в Державному музеї Т. Г. Шевченка у Києві, а друга — в Ермітажі
Кирилівці
Державний музеї Т. Г. Шевченка


Слайд #8
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #8

Провівши вісім місяців в Україні, Шевченко зрозумів своє історичне завдання і свій обов'язок перед батьківщиною як прямий шлях безкомпромісної революційної боротьби.


Слайд #9
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #9

Перехід Шевченка до нового періоду літературної діяльності позначився в поемах «Розрита могила» (1843), «Чигирине, Чигирине» (1844) і «Сон» (1844). Поет написав ці твори під безпосереднім враженням від тогочасної дійсності в Україні.


Слайд #10
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #10

Друга подорож Україною
31 березня (12 квітня) 1845 року Шевченко виїхав із Петербурга через Москву до Києва. У Москві зустрівся з Михайлом Щепкіним і оглянув Кремль. На шляху до Києва Шевченко проїхав Подольськ, Тулу, Орел, Кроми, Есмань, Кукуріківщину.
Михайло Щепкін


Слайд #11
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #11

Весну, літо й осінь 1845 року Шевченко провів у Мар'їнському на Полтавщині (Миргородський повіт). Жив у поміщика О. Лук'яновича (в окремому від панів приміщенні), малював портрети і краєвиди. Тут поет здружився з селянами, охоче з ними зустрічався і розмовляв.
поміщик О. Лук'янович


Слайд #12
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #12

У вересні він гостював у своїх родичів у Кирилівці, відвідав сестру Катерину у Зеленій Діброві, побував у Княжому.
Ставши співробітником Київської археографічної комісії, Шевченко багато подорожував Україною, збирав фольклорні й етнографічні матеріали та змальовував історичні й архітектурні пам'ятки.
Сестра Катерина


Слайд #13
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #13

Восени та взимку 1845 р. Шевченко написав такі твори: «Іван Гус» («Єретик»), «Сліпий», «Великий льох», «Наймичка», «Кавказ», «І мертвим, і живим…», «Холодний Яр», «Давидові псалми». Важко захворівши, наприкінці 1845-го написав вірш «Заповіт», у якому проголосив заклик до революційної боротьби за визволення свого поневоленого народу.
«Заповіт»,


Слайд #14
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко. Період «трьох літ»» - Слайд #14

Через яскраво антирежимний характер нові поетичні твори Шевченка не могли бути надруковані й тому розповсюджувались серед народу у рукописних списках. Сам Шевченко переписав їх для себе у спеціальний зошит-альбом, якому дав назву «Три літа» (1843 — 1845).
зошит-альбом, «Три літа»