Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #1

Тарас
Григорович
Шевченко
(1814-1861)


Слайд #2
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #2

Дитинство та юнацькі роки
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 р. у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко.
Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгардта.
село Керелівка. Фото кінця 19-го ст.


Слайд #3
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #3

Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки. У родині, крім Тараса, було 6 дітей - старші сестри Катерина та Марія, брат Микита, молодші сестри Ярина, Марія, брат Йосип. У 1843 року Шевченко змалює хату у Кирилівці, де провів своє дитинство. У восьмирічному віці батько віддав Тараса до школи до кирилівського дячка-вчителя Павла Рубана.
Батьківська хата в с.Керелівка.
Фото нашого часу


Слайд #4
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #4

Коли Тарасу було дев'ять років, померла мати. Батько одружився в друге на Оксані Терещенко, яка не взлюбила сиріт.
В 1825 році помер і батько Тараса. Залишившись сиротою, малий Тарас деякий час жив у дядька Павла, що став опікуном сиріт. Тут йому довелося пасти свині, працювати разом з наймитами. Тарас не витримує і переходить школярем-попихачем до кирилівського дяка, де його життя було напівголодним. Звідти він тікає у Лисянку до диякона-живописця. Там йому довелось великими відрами носити воду із річки Тікач і розтирати фарби. Втративши надію стати маляром Тарас повертається до Кирилівки і пасе громадську череду. У 1827 році Шевченко наймитував у кирилівського священника Григорія Кошиця.


Слайд #5
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #5

З ранніх років Тарас цікавився народною творчістю, у дяків він навчився читати і писати. Рано виявився у хлопця хист до малювання, який помітив маляр з села Хлипнівці, але Тарасу було вже чотирнадцять років і його зробили козачком П. Енгельгардта.
Шевченківський Буквар


Слайд #6
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #6

У 1831 році сімнадцятирічний Шевченко приїздить до Петербурга, куди було переведено Енгельгардта. У 1832 році Енгельгардт законтрактував Шевченка на чотири роки Ширяєву - різних живописних справ майстру.
Портрет П.В. Енгельгардта. Акварель. 1833.
У 1836 році Шевченко у складі артілі Ширяєва розписує театр у Петербурзі. У цьому ж році він знайомиться з учнем Академії мистецтв Іваном Сошенком. Пізніше відбувається знайомство художника-кріпака з Гребінкою, Григоровичем, Венеціановим, Жуковським, Брюлловим.


Слайд #7
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #7

У лютому 1837 року Товариство заохочення художників дозволило Шевченкові (неофіційно) відвідувати навчальні класи.
У квітні 1837 року Брюллов створює портрет Жуковського, який був розіграний у лотереї за 2500 карбованців. За ці гроші було викуплено Тараса Шевченка з кріпацтва. 25 квітня 1838 року на квартирі Брюллова йому була вручена Жуковським відпускна.


Слайд #8
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #8

Рання творчість
Тепер Шевченка було офіційно зараховано "стороннім учнем" до Академії мистецтв. Український митець з великою жадобою слухає лекції в академії, багато читає, користується бібліотекою Брюллова, пише вірші, відвідує театр, виставки, музеї - швидко здобуває знання. У 1838 році Шевченко знайомиться з художником Штернбергом. У січні 1839 його зарахували пансіонером Товариства заохочення художників. У квітні цього ж року Шевченка нагородили срібною медаллю 2-го ступеня за малюнок з натури. У 1840 році його нагороджено срібною медаллю 2-го ступеня за першу картину олійними фарбами "Хлопчик-жебрак дає хліб собаці".


Слайд #9
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #9

Одночасно митця захоплює літературна творчість. У 1837 році була написана Шевченком балада "Причинна", у 1838 - поема "Катерина", елегія "На вічну пам'ять Котляревському", у 1839 - поезія "Тополя", "До Основ'яненка". У 1840 році побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар", що містила вісім творів: "Думи мої ...", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч".


Слайд #10
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #10

У 1841 році вийшов альманах "Ластівка", де були п'ять творів Шевченка: баладу "Причинна", поезії "Вітре буйний", "На вічну пам'ять Котляревському", "Тече вода в синє море...",
перший розділ поеми "Гайдамаки" - "Галайда", та окремим виданням вийшла поема "Гайдамаки". У вересні того ж року Шевченка відзначено третьою срібною медаллю 2-го ступеня за картину "Циганка-ворожка".


Слайд #11
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #11

З під рук Шевченка виходять малюнки "Козацький бенкет" - 1838, "Натурниця" - 1840 та низка портретів.
Козацький бенкет - 1838
Натурниця - 1840


Слайд #12
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #12

Він ілюструє чимало художніх творів. У 1840 "Марія" - малюнок до поеми О. С. Пушкіна "Полтава", 1841 - до оповіданнь Квітки-Основ'яненка "Знахарь", Надєждіна "Сила волі", 1842 -"Зустріч Тараса Бульби з синами" до повісті "Тарас Бульба". Визначним твором цього періоду є картина олійними фарбами "Катерина", 1842 рік.
"Зустріч Тараса Бульби з синами“, 1842


Слайд #13
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #13

Марія (ілюстрація до поеми О. С. Пушкіна «Полтава», 1840).
Катерина, 1842


Слайд #14
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #14

Захоплюючись театром Шевченко пробував свої сили і в драматургії. В 1842 році з'явився уривок з п'єси "Никита Гайдай", написаної російською мовою та була написана поема "Слепая". У 1843 році Шевченко завершив драму "Назар Стодоля". В 1844 році в Петербурзі окремим виданням вийшла поема "Гамалія".


Слайд #15
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 4) - Слайд #15

Фото протягом життя