Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #1

Реферат на тему
Панас Мирний
Виконав
Учень 10 класу
Драчук Микола


Слайд #2
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #2

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Незначною була освіта Панаса Рудченка, бо після кількох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на власний хліб.


Слайд #3
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #3

Миргород


Слайд #4
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #4

Чиновницька служба Рудченка почалася в 1863 році в Гадяцькому повітовому суді. Наступного року він переходить у повітове казначейство помічником бухгалтера, а згодом, після короткочасного перебування в Прилуках, займає цю ж посаду в Миргородському казначействі. Так минули перші вісім років служби в невеликих містах Полтавщини.
На цей час припадають його перші спроби на ниві літературної творчості та фольклористичної діяльності. Частина зібраних П. Рудченком фольклорних матеріалів була згодом опублікована його братом Іваном Біликом у збірниках «Народные южнорусские сказки» (1869, 1870) та «Чумацкие народные песни» (1874).


Слайд #5
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #5

З 1871 року Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті. Його зовсім не приваблювала чиновницька кар'єра. І. П. Рудченко починає пробувати свої сили в літературі. Прикладом для нього був старший брат Іван, що вже з початку 60-х років публікував свої фольклорні матеріали в «Полтавских губернских ведомостях», друкувався в «Основі», а пізніше видав окремі збірники казок і пісень, перекладав оповідання Тургенєва, виступав у львівському журналі «Правда» з критичними статтями. Літературна праця стає справжньою втіхою і відрадою П. Рудченка. Уриваючи час від відпочинку, просиджуючи вечори за письмовим столом, він з натхненням віддається улюбленим заняттям. Перші його твори, підписані ім'ям Панас Мирний, з'явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році. Незважаючи на те, що в 70 — 80-х роках письменник продовжує інтенсивно працювати, його твори, в зв'язку з цензурними переслідуваннями українського слова в Російській імперії, друкуються переважно за кордоном і на Наддніпрянській Україні були майже невідомі широким колам читачів.


Слайд #6
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #6

Особливо посилюється громадська діяльність Панаса Мирного напередодні і в період першої російської революції.
Коли 1914 року було заборонено вшанування пам'яті Шевченка, письменник у відозві, написаній з цього приводу, висловлює глибокий протест і обурення ганебними діями царизму. Не дивно, що в 1915р. поліція розшукує «політично підозрілу особу» Панаса Мирного.
Після встановлення Радянської влади на Україні Мирний, незважаючи на свій похилий вік, іде працювати в Полтавський губфінвідділ.
Помер Панас Мирний 28 січня 1920 року. Поховано його в Полтаві. Згідно з постановою уряду Української РСР в будинку, де жив письменник з 1903 року, утворено літературно-меморіальний музей. У 1951 році в Полтаві урочисто відкрито пам'ятник письменникові.


Слайд #7
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #7

Пам'ятник №1 м. Полтава


Слайд #8
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #8

Пам'ятник №2 м. Полтава


Слайд #9
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #9

Пам'ятник №3 м. Полтава


Слайд #10
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #10

Музей


Слайд #11
Презентація на тему «Панас Мирний» (варіант 9) - Слайд #11

Могила


Завантажити презентацію