Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4)


Рейтинг презентації 4.5 на основі 2 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #1

Олександр Олесь
(1878 – 1944)


Слайд #2
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #2

Олександр Іванович Кандиба (справжнє ім'я Олександра Олеся) народився 5 грудня1878 року в містечку Білопілля на Сумщині. По батьківський лінії його рід походив з чумаків, по материнській — з кріпаків. Батько, Іван Федорович, працював на рибних промислах в Астрахані, де й утопився у Волзі, коли Сашкові було 11 років. Мати Олександра залишилась сама з трьома дітьми.


Слайд #3
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #3

Освіта
У рідному містечку навчався в початковій школі, потім у двокласному училищі. У віці 15 років Сашко вступив до хліборобської школи у містечку Дергачі неподалік від Харкова. Під час навчання у хліборобській школі починає видавати рукописний журнал «Комета». Оскільки не мав права вступати до університету, Олесь стає вільним слухачем агрономічного відділення Київського політехнічного інституту, але через матеріальні нестатки залишає його в 1903 році і вступає до Харківського ветеринарного інституту.


Слайд #4
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #4

Революційне піднесення в 1905 році сприймається поетом як активний спротив силам зла, поневолення, а відтак журби у всезагальному значенні цього слова. В цей час він створює поетичні гімни: «Ми не кинемо зброї своєї», «З військом за волю боролися ми», «Жалібна пісня». Глибоко символічного значення набуває вірш «Айстри» (1905 р.). Якщо розглядати його в контексті суспільно-політичних подій, квіти, як люди , чекали змін, «рожевого ранку», мріяли про «сонячні дні» їм уявлявся прекрасний світ, «де вічна весна». Переживаючи поразку революції, Олесь готує нову збірку, призначення якої фокусується уже в самій назві: «Будь мечем моїм». Він каже, що його слово рідне для ворога вона має стати гострим, як меч, а для рідного краю — сонцем. Водночас він знаходить у собі сили готувати до друку шосту збірку поезій «На хвилях», що мала побачити світ на початку 1919 року.


Слайд #5
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #5

1906 року, улітку, поет їде в Крим разом зі свєю майбутньою дружиною, студенткою Бестужівських курсів Вірою Сватською та її сестрою Ольгою. Тут він укладає свою першу книгу «З журбою радість обнялась». Книга мала багато схвальних оцінок. Перша поетична збірка Олеся представляла його як ніжного лірика і як поета високого громадянського звучання.


Слайд #6
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #6

Перебуваючи в еміграції, у Відні друкує збірку сатиричних поезій «Перезва» під псевдонімом В. Валентін. У 1919–1922 роках разом з Антоном Крушельницьким та іншими земляками збирає кошти на допомогу голодуючим в Україні. Моторошні події голодомору 1921–1923 років поет зобразив у циклі «Голод». У драмі «Земля обітована» (1935 р) Олесь одним із перших в українській літературі розкриває суть сталінської політики .
Помер Олександр Олесь 22 липня 1944 року в Парижі, де його і поховали на Ольшанському цвинтарі. 


Слайд #7
Презентація на тему «Олександр Олесь» (варіант 4) - Слайд #7

Творчий спадок
“Чари ночі” (1904)
Збірка “З журбою радість обнялась” (1907)
“Айстри” (1905)
Збірка “Княжна Україна” (1921)
Збірка “Перезва” (1921)
Поема “Ніч на полонині” (1941)
“Драматичні етюди”


Завантажити презентацію