Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #1

Іван Нечуй-Левицький
(1838-1918) письменник, перекладач 


Слайд #2
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #2

Іван Семенович Левицький (літературний псевдонім — Нечуй) народився 25 листопада 1838 року в Стеблеві, в сім'ї сільського священика.


Слайд #3
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #3

Батько його був освіченою людиною прогресивних поглядів, мав велику домашню книгозбірню і на власні кошти влаштував школу для селян, в якій його син і навчився читати й писати. 


Слайд #4
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #4

Змалку Левицький познайомився з історією України з книжок у батьківській бібліотеці. На сьомому році життя хлопця віддали в науку до дядька, який вчителював у духовному училищі при Богуславському монастирі. Там опанував латинську, грецьку та церковнослов'янську мови.


Слайд #5
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #5

 
В чотирнадцятилітньому віці вступив до Київської духовної семінарії, де навчався з 1853 по 1859 рік. 


Слайд #6
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #6

У семінарії захоплювався творами Т.Шевченка, О.Пушкіна та М.Гоголя.


Слайд #7
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #7

Закінчивши семінарію, І.Левицький рік хворів, а потім деякий час працював у Богуславському духовному училищі викладачем церковнослов'янської мови, арифметики та географії.


Слайд #8
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #8

1861 року Левицький вступає до Київської духовної академії. Не задовольняючись рівнем освіти в академії, вдосконалює свої знання самотужки: вивчає французьку й німецьку мови, читає твори української та російської класики, європейських письменників Данте, Сервантеса, Лесажа та ін., цікавиться творами прогресивних філософів того часу. 


Слайд #9
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #9

1865 року І.Левицький закінчує академію із званням магістра, але відмовляється від духовної кар'єри й викладає російську мову, літературу, історію та географію в Полтавській духовній семінарії . Одночасно з педагогічною діяльністю І.Левицький починає писати. У 60-х роках він написав комедію «Життя пропив, долю проспав» і повість «Наймит Яріш Джеря». 


Слайд #10
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #10

Працюючи в Полтавській семінарії, він у 1865 році створює повість «Дві московки». Згодом з'явилися оповідання «Панас Круть» та велика стаття «Світогляд українського народу в прикладі до сьогочасності», що побачили світ у львівському журналі «Правда», оскільки через Валуєвський циркуляр 1863 року українська література на Наддніпрянщині була під забороною. 


Слайд #11
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #11

З 1873 року І.Левицький працює у Кишинівській чоловічій гімназії викладачем російської словесності, де очолює гурток прогресивно настроєних учителів, які на таємних зібраннях обговорювали гострі національні та соціальні проблеми. У той час І.Левицький, який пропагував у Кишиневі українську літературу, попав під таємний нагляд жандармерії. 1874 року вийшов у світ роман «Хмари», а наступного року — драматичні твори «Маруся Богуславка», «На Кожум'яках» та оповідання «Благословіть бабі Палажці скоропостижно вмерти». 


Слайд #12
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #12

Пізніше письменник створює такі шедеври української літератури, як «Микола Джеря» (1878), «Кайдашева сім'я» (1879), «Бурлачка» (1880), «Старосвітські батюшки та матушки» (1884). 1885 року І.Нечуй-Левицький йде у відставку й перебирається до Києва, де присвячує себе виключно літературній праці. У Києві він написав оповідання «Пропащі» (1888) та «Афонський пройдисвіт» (1890), казку «Скривджені» (1892), повість «Поміж порогами» (1893). 


Слайд #13
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #13

Поховано його на Байковому кладовищі.
Іван Нечуй-Левицький увійшов в історію української літератури як видатний майстер художньої прози. Створивши ряд високохудожніх соціально-побутових оповідань та повістей, відобразивши в них тяжке життя українського народу другої половини ХIХ століття, показавши життя селянства й заробітчан, злиднями гнаних з рідних осель на фабрики та рибні промисли, І.Нечуй-Левицький увів в українську літературу нові теми й мотиви, змалював їх яскравими художніми засобами.


Слайд #14
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #14

Поховано його на Байковому кладовищі.
Іван Нечуй-Левицький увійшов в історію української літератури як видатний майстер художньої прози. Створивши ряд високохудожніх соціально-побутових оповідань та повістей, відобразивши в них тяжке життя українського народу другої половини ХIХ століття, показавши життя селянства й заробітчан, злиднями гнаних з рідних осель на фабрики та рибні промисли, І.Нечуй-Левицький увів в українську літературу нові теми й мотиви, змалював їх яскравими художніми засобами.


Слайд #15
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #15

Музей


Слайд #16
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #16

Музей


Слайд #17
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #17

Музей


Слайд #18
Презентація на тему «Іван Нечуй-Левицький» (варіант 2) - Слайд #18

Дякую за увагу !!!


Завантажити презентацію