Презентація на тему «Життя і творчість Оскара Уайльда»
Життя і творчість Оскара Уайльда
Загальні данні
При народженні
Оскар Фінґал О'Флагерті Вілс Уайльд
Дата народження
16 жовтня 1854
Місце народження
Дублін, Ірландія
Національність
ірландець
Мова творів
англійська
Рід діяльності
прозаїк, есеїст, драматург,поет
Напрямок
естетизм
Жанр
оповідання, роман, повість
Громадянство
Велика Британія
Дата смерті
30 листопада 1900
Місце смерті
Париж, Франція
Родина
Народився у сім'ї окуліста Вільяма Уайльда і письменниці Джейн Франциско Елджі
«Те, що дійсно треба знати, не розтлумачить ніхто». О.Уайльд
Отримав класичну освіту: естетичні погляди формувались у Триніті Коледжі (Дублін) та оксфордському коледжі св. Магдалени.
У 1881 p. вийшла друком перша збірка його поезій
Зустрічає Констанс Ллойд, закохується.
У 29 років стає сім'янином. У них народжуються двоє синів (Сиріл і Вівіан), для яких Уайльд складає казки.
Проте, з 1882 по 1888 рр., щоб здобути кошти на утримання сім'ї, займається здебільшого журналістською працею: редагує дамський журнал «Жіночий світ», часопис «Драматичне рев'ю»
У 1887 він опублікував оповідання «Кентервільський привид», «Злочин лорда Артура Севіла», «Сфінкс без загадки», «Натурщик-мільйонер», «Портрет пана У. Х.», які й склали збірку його оповідань. Проте ж Уайльд не любив записувати все, що приходило йому на думку, багато розповідей, якими він зачаровував слухачів, так і залишилися ненаписаними.
Пізніше він записав їх на папері і видав 2 збірки казок - «" Щасливий принц "та інші казки» (1888) і «Гранатовий будиночок» (1891).
Результатом активної діяльності в царині критики став, зокрема, гостро дискусійний трактат «Занепад мистецтва брехні» 1889
Він був написаний у формі діалогу-дискусії між представниками двох протилежних позиції щодо мистецтва- естетської, у дусі самого автора, й консервативної
Художник- той, що творить прекрасне. О.Уайльд
У 1890 році в світ виходить єдиний роман , який остаточно приносить Уайльду карколомний успіх , - «Портрет Доріана Грея ». Він був надрукований у журналі « Ліппінкоттс мансли мегезин ». Але буржуазна критика звинуватила його роман у аморальності. У відповідь на 216 (!) Друкованих відгуків на «Портрет Доріана Грея » Уайльд написав понад 10 відкритих листів у редакції британських газет і журналів , пояснюючи , що мистецтво не залежить від моралі. Більше того , він писав , ті , хто не помітив моралі в романі , повні лицеміри , оскільки мораль всього лише і полягає в тому , що вбивати совість безкарно не можна. У 1891 році роман зі значними доповненнями виходить окремою книгою , і Уайльд доповнює свій шедевр особливим передмовою , яке стає відтепер маніфестом естетизму - тому напряму і тієї релігії , які він і створив .
1891 p. позначився збіркою «Злочин лорда Артура Севіля та інші оповідання»
«Задуми»(1891), «Занепад неправди», «Критик як художник», «Душа людська при соціалізмі»(1891).
Маркіз Квінсберрі звинуватив письменника в розбещенні свого сина Альфреда Дугласа. Уайльд подав на маркіза в суд, але програв справу і був ув'язненним на два роки.
Твори Уайльда зникли з книжкових крамниць, а п'єси-зі сцен театрів.
Вийшовши на волю, він виїхав до Франції й останні три роки життя провів у самотності й забутті під псевдонімом Себастьян Мельмота.(Так звали героя відомого роману «Мельмот-Блукач» письменника Ч.Р. Метьюріна, який був двоюрідним дідом письменника по материнській лінії.
Після ув'язнення написав найкращий поетичний твір «Балада Редінзької в‘язниці»
Оскар Уайльд помер у вигнанні у Франції 30 листопада 1900 від гострого менінгіту, викликаного вушної інфекцією. Незадовго до смерті він сказав про себе так: «Я не переживу XIX сторіччя. Англійці не винесуть мого подальшого присутності ». Він був похований у Парижі на кладовищі Баньо. Через приблизно 10 років його перепоховали на цвинтарі Пер-Лашез, а на могилі було встановлено крилатий сфінкс з каменю роботи Джейкоба Епстайна.
Пам‘ятники
Могила Оскара Уайльда, цвинтар Пер-Лашез Париж, Франція
Пам'ятник О. Уайльд в Дубліні
Пам‘ятники
Могила Оскара Уайльда, цвинтар Пер-Лашез Париж, Франція
Пам'ятник О. Уайльд в Дубліні
Пам‘ятники
Естонія. Тарту. Пам'ятник Оскару Вільде та Оскару Уайльд.
Оскар Уайльд - Лондон, Великобританія