Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #1

Волт Вітмен


Слайд #2
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #2

Волт Вітмен (Walter Whitman) Народився 31 травня 1819 р. в робітничій сім'ї, і тому в 11 років вже безкоштовно працював «хлопчиком на побігеньках» у місцевого юриста, тільки за те, що юрист давав йому книги з бібліотеки. Далі працював складачем у друкарні, журналістом. У 1846 році — став редактором у «Демократичній газеті», але вже в 1852 році розлучився з журналістикою і почав займатися літературною діяльністю.


Слайд #3
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #3

Реформатор американської поезії. У збірці віршів «Листя трави» (1855—1891) ідеї близькості до природи взяли космічний характер; будь-яка людина і будь-яка річ сприйняті священними на тлі нескінченної в часі і просторі еволюції Всесвіту. Почуття спорідненості з усіма людьми і всіма явищами світу виражено за допомогою перетворення ліричного героя в інших людей і в неживі предмети. Вітмен — співак «світової демократії», всесвітнього братства людей праці, позитивних наук, любові і товариства, які не знають соціальних кордонів. Новатор вільного вірша.


Слайд #4
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #4

Його головна книга «Листя трави» за життя автора виходила шість разів, при кожному перевиданні, включаючи в себе нові цикли віршів, залишалася єдиним поетичним твором, у якому міститься багатогранний і цілісний образ Америки, де перемогла ідея демократії. У XX столітті «Листя трави» визнані одним з найважливіших літературних подій, знаменували собою революцію в поезії, пов'язану з появою вільного вірша (верлібру), новаторської віршової системи, піонером якої виступив Вітмен.
Разом з поезією Вітмена часто обговорюється його сексуальність. Біографи сходяться на думці про те, що він був або бісексуалом, або гомосексуалістом.


Слайд #5
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #5

Сповіщаючи, що для нього на землі не існує нічого чужого і що йому однаково близькі всі люди, незалежно від їх соціального статусу, раси, статі, конфесії тощо, Вітмен постає поборником соціалістичної ідеї в найбільш узагальненому формулюванні. Разом з тим він усвідомлює себе і містиком, який передбачав епоху, коли всі конфлікти, протиріччя і відмінність зникнуть, так що життя стане нескінченно складним, мінливим, але цілісним організмом, «електричним тілом», як сказано в одному з його віршів. Тілесність, речовинність, інтерес до матеріального, який ніколи не слабшає, фізична зовнішність явищ і завзяте неприйняття всього умоглядного складають важливу особливість поетичного світу «Листя трави».


Слайд #6
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #6

Вітмен — один з перших поетів, відтворивших реальність величезного сучасного міста, сприйнятого ним як зриме уособлення «загальних зв'язків у світобудові» і зобразивших з репортерською точністю описи найрізноманітніших сторін його повсякденного життя. Чудеса техніки, тріумфи «індустрії» викликали захоплення Вітмена, локомотив, «горластий красень», що на величезній швидкості мчить через дикі прерії, здавався йому символом незворотного прогресу.


Слайд #7
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #7

Домінуюче в поезії Вітмена відчуття нескінченної широти і багатоликості світобудови поєднується з настільки ж органічним відчуттям вічної динаміки, мінливості, діалектичної контрастності буття. Воно не визнає ієрархії цінностей, тому що справжнє життя  — постійний рух у часі, нескінченні трансформації і метаморфози:
"Все обертається навколо мене, концентрується в мені, виходить з мене самого. У мене є лише один центральний образ — загальна людська особистість ".


Слайд #8
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #8

Ця особистість, навмисно позбавлена у «Листі трави» унікальності, носить імена «Волта Вітмена» або «сина Манхеттена». У дійсності ліричний герой книги являє собою узагальнений портрет американця, для якого характерні гранична демократичність поглядів, не затьмарений оптимізм, здатність встановлювати довірчі, родинні стосунки з усіма людьми, що зустрічаються на його шляху, і зберігати захоплення перед життям у всіх її видах.


Слайд #9
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #9

«Пісня великої дороги», що входить у всі авторські редакції «Листя трави», найбільш послідовно втілює філософію радості, братерства, повного злиття зі світом і захоплення перед його зачаровує динамічністю. З'єднанням цих мотивів створений ліричний сюжет книги. Важливе доповнення до нього — цикл «Барабанний бій», навіяний Громадянською війною 1861-65, під час якої Вітмен був добровольцем-санітаром в армії жителів півночі. Обожнюючи Авраама Лінкольна, Вітмен присвятив пам'яті президента, полеглого від руки вбивці, проникливу елегію «Коли в дворі перед будинком цвів цією весною бузок».


Слайд #10
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #10

Віра Вітмена в призначення Америки, яка повинна явити приклад для всього людства, ставши суспільством, похитнулася після закінчення Громадянської війни. Проте в цілому оптимістичне світовідчуття Вітмена не зазнало суттєвих змін до кінця його життя.


Слайд #11
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #11

Виражене Вітменом нове світовідчуття зажадало художніх нетрадиційних засобів. Найрадикальнішим нововведенням в «Листі трави» був вільний вірш, що у великій мірі визначив неуспіх книги у сучасників, які вважали, що поезія неможлива без правильних розмірів і системи рим, обов'язкових в класичній ліриці. Верлібр Вітмена, в якому відсутні ці компоненти, являв собою складний синтез фольклорного та біблійного вірша, синтаксичного паралелізму, що відрізняє ораторську прозу, ритмічно однорідних пасажів-перерахувань («каталоги»), внутрішніх алітерацій та асонансів, які надають завершеність рядкам і всій строфі.


Слайд #12
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #12

Вважаючи, що його вірш повинен бути природним, як дихання, Вітмен рішуче відкинув канонічні поетичні форми, на яких, як він вважав, лежить слід неживої літературності, і заклав основи нової поетики, яка отримала виключно інтенсивний розвиток протягом XX століття, особливо в англомовних країнах. Одним з перших, хто оцінив значення зробленого Вітменом для подальшого руху поезії, був І. С. Тургенєв
Помер 26 березня 1892 (72 роки)


Слайд #13
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #13

Основні твори
Збірка
«Листя трави»
Поема
«Коли бузок розцвів торік у моєму дворі»
Цикл віршів «Прощай, моя фантазіє!»


Слайд #14
Презентація на тему «Волт Вітмен» (варіант 4) - Слайд #14

Виконала:
учениця 10 класу
сзш №78
м. Львів
Хомишин Ольга


Завантажити презентацію