Презентація на тему «Презентація збірки афоризмів Льва Толстого»
Презентація збірки афоризмів Льва Толстого
Перед вами збірка афоризмів, складена класиком російської літератури Л. Н. Толстим. Мало хто знає, що письменник залишив після себе не тільки безсмертні романи, але і чотири книги афоризмів.До книги увійшли вибрані цитати письменників і мудреців, до яких часто звертався сам Толстой. Серед них є і мислителі давнини, такі як Сократ, Конфуцій, Будда, Аристотель, і сучасніші: Руссо, Достоєвський та багато інших. Збірник цікавий ще й тим, що автор включив до нього свої власні думки. Ця книга, унікальна за своїм змістом і формою, - справжня апологія любові і доброти, що проповідує єднання людей, рівність націй, культур і релігій.
Під час тяжкої хвороби Л. М. Толстого в січні 1903, коли життя його висіло на волосині і він не міг віддаватися звичній роботі, він все ж знаходив сили прочитувати Євангеліє і, за звичкою, щодня відкриваючи календар, прочитував зібрані там вислови різних великих людей. Але календар минулого року підійшов до кінця, і Льву Миколайовичу, через брак іншого під руками, захотілося самому скласти собі думки різних мислителів на кожен день. Щодня, перебуваючи в ліжку, наскільки дозволяли йому сили, він робив ці вилучення, і результатом цієї праці з'явилася пропонована читачам книга.
"Думки мудрих людей на кожен день" (1903) - перший з чотирьох створених Л. М. Толстим в 1900-і роки склепінь афоризмів. Своєю назвою цей звід зобов'язаний знаменитим "Думкам" Блеза Паскаля, читання яких справило на письменника величезне враження, а також численним збірникам повчань, написаних Отцями Церкви.
Метою Толстого було скласти книгу, де вустами великих говорилося б про найбільш нагальні для людини питання. Результатом вивчення і збирання "плідних думок різних письменників" і стала книга, де під однією обкладинкою об'єднані висловлювання мислителів минулого і сьогодення.
Высказывания, цитаты и афоризмы Толстого
• Большая часть мужчин требует от своих жен достоинств, которых они сами не стоят.
• Война есть убийство. И сколько бы людей ни собралось вместе, чтобы совершить убийство, и как бы они себя ни называли, убийство все равно самый худший грех в мире.
• Воспитателю надо глубоко знать жизнь, чтобы к ней готовить.
• Доброта для души то же, что здоровье для тела: она незаметна, когда владеешь ею, и она дает успех во всяком деле.
• Если жизнь не представляется тебе огромной радостью, то это только потому, что ум твой ложно направлен.
• Если один раз пожалеешь, что не сказал, то сто раз пожалеешь о том. что не промолчал.
• Если сколько голов — столько умов, то сколько сердец — столько родов любви.
• Детей не отпугнешь суровостью, они не переносят только лжи.
Думки - це їжа для розуму. Кожен день нова думка - це не тільки свіжа їжа, але також стимулюючий засіб, необхідний для того, щоб розум був здоровим і життєрадісним. Зараз, в дні занепаду і хаосу, це дуже важливо. Кожен день має свою особливість. Понеділок - Спокійний. Вівторок - Люблячий. Середа - Сильна. Четвер - Знаючий. П'ятниця - Чиста. Субота - Милосердна. Неділя - Блаженна. Рекомендується їжа вищої якості.
Ця збірка - справжня скарбниця мудрих думок. Відкрийте її на будь-якій сторінці - і ви знайдете геніальний вислів, який допоможе вам стати спокійніше і мудріше, очиститися і піднятися душею, навчитися жити в гармонії з собою і оточуючими
10 февраляНегодует на нас Небо за наши грехи, а мир – за наши добродетели.Талмуд
Не интересуйся количеством, а качеством твоих почитателей: не нравиться дурным – для человека похвально.Сенека