Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #1

ОСКАР УАЛЬД


Слайд #2
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #2

Оскар Уайльд народився 16 жовтня 1854 р. у Дубліні, у протестантській сім'ї хірурга сера Вільяма Уайльда. Мати Оскара - леді Джейн Франчески Уайльд - світська дама, що також писала вірші під псевдонімом Speranza - Надія, підкреслюючи цим своє співчуття визвольному руху Ірландії.
Уайльд вивчав класичну літературу в коледжі Святої Трійці в Дубліні, після чого одержав стипендію на навчання в Оксфордском університеті. Закінчив Оксфорд в 1878 р. з відмінністю, і там же одержав престижну премію Ньюдигейт за віршований добуток «Равенна» (Ravenna, 1878).


Слайд #3
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #3

В університетські роки Уайльд був відомий своїм екстравагантним способом життя й прогресивниими переконаннями, був прихильником естетизму, через що одержав погану репутацію.По закінченні університету, завдяки своєму таланту, дотепності й умінню привернути увагу, Уайльд швидко влився в літературні кола.


Слайд #4
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #4

Його перший поетичний збірник «Вірші» опублікований в 1881 році, незадовго до того, як Уайльд відправився з лекціями в Північну Америку.Після одруження на Констанс Ллойд в 1884, світло побачив ряд збірників оповідань для дітей, споконвічно написаних для його синів. Новела «Злочин лорда Артура Севіла» була видана незадовго до першого і єдиного роману Уайльда «Портрет Доріана Грея» (1891).


Слайд #5
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #5

З 1890 почати отримувати визнання його театральні постановки - комедії: «Віяло леді Уиндермир» (1892), «Жінка, не варта уваги» (1893), «Ідеальний чоловік» (1895) і «Важливо бути серйозним» (1895).Останній п'єсі Уайльда «Саломея», написаній французькою мовою, було відмовлено в ліцензії в Лондоні, однак пізніше в 1905 п'єса послужила основою для однойменної опери Рихарда Штраусса, і була опублікована в Англії в перекладі близького друга Уайльда лорда Альфреда Дугласа.Батько лорда Дугласа, маркіз Куинсберрі, не схвалював близькі відносини свого сина із драматургом сумнівної репутації.


Слайд #6
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #6

Після того як маркіз привселюдно образив Уайльда, розгорілася бурхлива сварка, що послужила приводом для тюремного ув'язнення Уайльда в 1895 за гомосексуалізм (відповідно до закону, що діяв тоді, що карає «непристойне поводження» або содомію). Його засудили на два роки тюремного ув'язнення й виправних робіт, після чого Уайльд збанкрутував, і його здоров'я серйозно ослабнуло.


Слайд #7
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #7

Покладаючись на фінансову підтримку близьких друзів, в 1897 Уайльд переїхав у Францію й перемінив ім'я на Себастьяна Мельмота (Sebastian Melmoth). У той час він написав знамениту поему «Балада Редингської в'язниці» (1898). Оскар Уайльд помер у вигнанні у Франції 30 листопада 1900 року від гострого менінгіту, викликаного вушною інфекцією. Він був похований у Парижі.


Слайд #8
Презентація на тему «Оскар Уайльд» (варіант 1) - Слайд #8

ІНФОРМАЦІЯ
http://yandex.ru
http://www.google.com
http://vkontakte.ru