Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #1

Михайло Булгаков
Роман “ Майстер і Маргарита ”
Виконала:
Учениця 11-А класу
СЗШ № 70 м.Львова
Возна Марта


Слайд #2
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #2

Майстер і Маргарита — багатоплановий, поліфонічний роман Михайла Опанасовича Булгакова, званий іноді фантастичним. На його сюжет зроблено безліч театральних постановок і декілька фільмів.


Слайд #3
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #3

Михайло Булгаков
Роман М. А. Булгакова - значний пам'ятник російської художньої літератури XX століття , назавжди увійшов у світову скарбницю . Більше 10 років працював письменник над своїм твором , так і не завершивши і не побачивши його надрукованим . Історія його створення - сама по собі значна, трагедійний сюжет. Все, що було пережито , що становило його талант і досвід , він віддав роману «Майстер і Маргарита » , який став воістину живою книгою. Сміх і сум , радість і біль перемішані в ньому воєдино , як у житті.« Майстер і Маргарита » - це поема про моральність , про відповідальність людини за добро і зло , про «справжнє, вічне і вірне кохання », ця книга налаштовує на роздуми про вічні духовні цінності.


Слайд #4
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #4

Жанр і композиція роману
Остання книга М. Булгакова «Майстер і Маргарита» вийшла 26 років після написання і смерті письменника. Своєю появою роман змушує нас, напевно, і заново поглянути на всю діяльність Булгакова, на його попередні твори, в чомусь і на стан літератури.


Слайд #5
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #5

Жанр і композиція роману
« Майстер і Маргарита» - багатожанровий і багатоликий твір , як саме мистецтво : це романтика і реалізм , живопис і ясновидіння . Його можна назвати і побутовим , і фантастичним , і автобіографічним , і любовно - ліричним , і сатиричним . Можна сказати , що це роман таємниць. Композиція роману багатопланова : це « роман у романі ». У рамках одного твору складно взаємодіють два романи : розповідь про життєву долю Майстра і створений ним роман про Понтія Пілата . Доля Булгакова відбивається у долі Майстра , а доля Майстра - в долі його героя Ієшуа.


Слайд #6
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #6

У цьому романі присутні такі особливості:
Переплетення 4-х сюжетних ліній:
Філософська;
Любовна;
Містична;
Сатирична.
Переплетення 2-х пластів часу.
Біблійний, 1 століття н. е..
Сучасність Булгакова (30-і роки 20 ст.).


Слайд #7
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #7

Час дії в романі
Час дії роману відноситься відразу до двох епох, розділених майже двома тисячоліттями. Обидві лінії твору - сучасна (4 дні в Москві 30-х років XX століття) і євангельська (1 день у Древньому Римі) - перегукуються один
з одним, з'єднуючись на
різних оповідних рівнях
тексту. Давнє минуле не
пішло безповоротно, а
існує паралельно з сучасністю.


Слайд #8
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #8

Система образів роману
Понтій Пілат та Ієшуа Га-Ноцрі
Майстер і Маргарита
Воланд і його свита
Москва і москвичі
Філософська
Любовна
Містична
Сатирична


Слайд #9
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #9

Сходження на Голгофу
У Новому Завіті Біблії є 4 євангелія, 4 у багатьох деталях розбіжних варіанту історії діянь, засудження і страти Ісуса Христа.     Майстер створює 5-й, більш стрункий, ніж всі новозавітні. Але головне - в його викладі ця історія стає до того по земному живою, що в її реальності неможливо засумніватися.     І Ієшуа, і Майстер сходять на свою Голгофу.
Ієшуа Га-Ноцрі в зображенні Майстра анітрохи не схожий на сина божого. Це мандрівний філософ, що несе в собі, як і Майстер, ІСТИНУ, СВОБОДУ, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ і СИЛУ. Секрет цієї сили навіть не в сенсі слів бродячого філософа, не в найглибшій його переконаності, а в тій якості, якої немає ні у Пилата, ні у Каїфа, ні у будь-якого з московських персонажів роману, виключаючи Майстра, - в абсолютній незалежності його розуму і духу. «Злих людей немає на світі», - стверджує герой Майстра.


Слайд #10
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #10

Римський прокуратор Іудеї
Понтій Пілат - римський прокуратор (намісник) Іудеї в кінці 20-х - початку 30-х рр.. н. е.., при якому був страчений Ісус Христос.    Понтій Пілат - один з головних героїв роману Булгакова "Майстер і Маргарита". На перший погляд, Понтій Пілат у Булгакова - людина без біографії, але насправді вся вона в прихованому вигляді присутня у тексті.


Слайд #11
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #11

Майстер і Маргарита
Майстер - це втілення ідеї Булгакова про сьогодення творчості, яке завжди є подоланням не людяності, поривом до світла і добра. У реальному житті Майстер, людина рідкісного таланту, бездоганної чесності і душевної чистоти. Він отримує вічний спокій разом з Маргаритою і відновленої з попелу рукописом спаленого їм роману. «Рукописи не горять» - стверджує Воланд.
Дбайливо й умиротворено ведеться розповідь про справжнє кохання, яка здатна перетворити жінку в відьму. Відьма прокидається в Маргариті з появою надії знову побачити Майстра, нехай навіть абсолютно неймовірною ціною. «Ах, право, дияволові б я заклала душу, щоб тільки дізнатися, живий він чи ні» - думає вона. Силою свого кохання Маргарита рятує Майстра, і їх очікує вічний спокій.


Слайд #12
Презентація на тему «Михайло Булгаков» (варіант 12) - Слайд #12

Роман Булгакова "Майстер і Маргарита" - це велика книга, тому що в ній висловлені великі ідеї: про велич людини і про аморальність влади як прояви насильства над людиною; про красу любові і людей, здатних на любов; про співчуття і милосердя, відвагу і вірність своєму покликанню як вищих людських якостей, про нерозривність добра і зла, життя і смерті ...      Такі рукописи справді не горять! ..