Презентація на тему «Мігель де Сервантес»


Рейтинг презентації 5 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #1

Мігель де Сервантес


Слайд #2
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #2

Дитинство і юність
Вважається, що Міґель де Сервантес Сааведра народився в місті Алькала-де-Енарес. Припускається, що він народився 29 вересня, у день Архангела Михаїла, і за традицією отримав ім'я святого. Міґель де Сервантес був хрещений у місті Алькала-де-Енарес, у парафіяльній церкві святої Марії. Його батька звали Родріґо де Сервантес, за походженням із Кордови, він працював хірургом. Його мати звали Леонор де Кортінас, про яку відомо мало. У Сервантеса були брати Андрес, Родріґо і Хуан, сестри Андреа, Луїса і Маґдалена.Слід звернути увагу, що прізвище «Сааведра» не з'являється в жодному ранньому документі Сервантеса. Це прізвище не використовується і його братами й сестрами. Від народження Сервантес мав би носити ім'я «Міґель де Сервантес Кортінас». Він почав використовувати прізвище «Сааведра» лише після того, як повернувся з алжирського полону, можливо для того, щоб відрізнятися від Міґеля де Сервантеса де Кортінас, якого вигнали з королівського двору.У 1551 році Родріґо де Сервантес зі своєю сім'єю переїхав до Вальядоліда. Через борги він був ув'язнений на декілька місяців. У 1556 році він направився до Кордови, щоб отримати спадок Хуана де Сервантеса, дідуся майбутнього письменника, а також щоб втекти від кредиторів.Не існує точної інформації щодо перших років навчання Міґеля де Сервантеса. Скоріше за все, він мав навчатися у Вальядоліді, Кордові або Севільї. Також можливо, що він навчався у товаристві єзуїтів, вже в романі «Бесіда собак» він розповідає про єзуїтську школу, що здається алюзією на його роки навчання.У 1566 році, переїздить до Мадрида.


Слайд #3
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #3

Алжирський полон
Під час свого повернення з Неаполя до Іспанії на борту галери Сонце турецька флотилія під командуванням Арнаута Мамі взяла у полон Міґеля і його брата Родріґо. Це відбулося 26 вересня 1575 року. Їх захопили на вершину Кадакес де Росас або Паламос, яку зараз називають Коста Брава, і відправили до міста Алжира. Сервантеса зробили рабом грецького зрадника Далі Мамі. Той факт, що у Сервантеса знайшли рекомендаційні листи від Хуана Австрійського і герцога Сесси, дав підстави полонителям Сервантеса вважати, що він є дуже важливою персоною, і вони могли вимагати за нього хороший викуп. Вони вимагали п'ятсот золотих ескудо за свободу Сервантеса.Під час п'яти років ув'язнення Сервантес, чоловік сильний духом та із сильною мотивацією, намагався втекти чотири рази і стільки ж разів він зазнавав поразки. Щоб уникнути покарання своїх товаришів по втечі, він взяв відповідальність за все, що робив проти своїх ворогів. Він надавав перевагу тортурам понад зрадою. Дякуючи офіційній інформації та книзі ченця Дієґо де Аедо «Топографія та загальна історія міста Алжира», ми володіємо важливими знаннями про полоненого. Ці події з його життя доповнюються його комедіями «Алжирські угоди», «Алжирські курорти» і розповіддю про Полоненого, яка входить до першої частини Дон Кіхота, між 39 і 41 розділами. Без сумніву, з плином часу стало відомо, що твір, опублікований ченцем Дієґо де Аедо, не був ним написаний. Еміліо Сола вважає, що автором цього твору був Антоніо де Соса, товариш по полону Міґеля де Сервантеса. Даніель Айзенберґ припустив, що автором твору не є Еміліо Соса, який не був письменником, а твір написаний великим алжирським полоненим, з творами якого твір Аедо показує надзвичайну подібність.


Слайд #4
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #4

Звільнення з полону
У травні 1580 року до Алжира приїхали отці з ордену Трійці (цей орден займався угодами щодо визволення полонених) брат Антоніо де ла Белья і брат Хуан Хіль. Брат Антоніо відправився з експедицією визволених. Брат Хуан Хіль, у якого було лише триста ескудо, намагався визволити Сервантеса, за якого вимагали п'ятсот. Чернець почав збирати у християнських купців суму, якої не вистачало. Чернець здобув її коли Сервантес, зв'язаний «двома ланцюгами і цвіркуном», вже знаходився на галерах, які Азан Баха вже направляв до Константинополя. Дякуючи 500 ескудо, Сервантес був визволений.


Слайд #5
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #5

Повернення до Іспанії
У травні 1581 року Сервантес переїхав до Португалії, де в той час знаходився двір Філіпа ІІ, з метою знайти щось, з чим переробити своє життя і заплатити борги, які отримала його сім'я з метою викупу Сервантеса з Алжира. Йому довірили секретне завдання в Орані, через те, що він мав багато знань про культуру і звичаї північної Африки. За цю роботу він отримав 50 ескудо. Сервантес повернувся до Лісабона, а наприкінці року повернувся доМадриду.


Слайд #6
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #6

Літературна діяльність
Літературна діяльність Мігеля почалася доволі пізно, коли йому було 38 років. Після першої новели «Галатея»(1585) він написав чимало драматичних творів, які користувалися невеликим успіхом.
Тож заради насущного хліба майбутній автор «Дон Кіхота» змушений поступити на інтендантську службу; йому доручають закуповувати провіант для «Непереможної Армади». Та ці обов'язки приносять йому самі невдачі, він навіть потрапляє під суд і якийсь час сидить у в'язниці.
Проте він не припиняє своєї письменницької діяльності, спершу нічого не друкуючи. Особисті поневіряння фактично стають матеріалом для його майбутньої письменницької праці.
З 1598 до 1603 років немає майже жодних звісток про життя Сервантеса. У 1603 році він з'являється вВальядоліді, де займається дрібними приватними справами, що дають йому убогий заробіток, а в 1604 році виходить в світ перша частина роману «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський», що мала величезний успіх в Іспанії (за кілька тижнів розійшлося перше видання і в тому ж році чотири наступних) і за кордоном (переклади багатьма мовами). Проте матеріальне становище автора не змінилося, лише посилилося вороже ставлення до нього, що виразилося в глузуваннях, наклепах, переслідуваннях.
Від цього часу й до самої смерті літературна діяльність Сервантеса не припинялася: в проміжку між 1604 і 1616 роками з'явилися друга частина «Дон Кіхота», всі новели, багато драматичних творів, поема «Подорож на Парнас»і роман «Мандри Персілеса і Сигізмунди», що був надрукований уже після смерті автора.
Майже на смертному одрі Сервантес не переставав працювати; за кілька днів до смерті він постригся в ченці. 23 квітня 1616 року він помер від водянки.


Слайд #7
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #7

Увічнення пам'яті
Монумент Сервантесу на тлі хмарочосу «Іспанія», Мадрид


Слайд #8
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #8

Твори
•Галатея
•(1605) Перший том Дон Кіхота
 •(1613) «Повчальні новели» збірка з 12 новел:
-Циганка
- Щедрий коханець
-Рінконете і Кортадільйо
-Англійська іспанка
-Ліценціат Відрієра
-Сила крові
-Ревнивець з Естремадури
-Поважна покоївка
-Новела про двох дів
-Новела про пані Корнелію
-Новела про виграшний шлюб
-Діалог собак
 •(1615) Друга частина роману Дон Кіхот.
 •(1617) Персилес і Сигізмунда.


Слайд #9
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #9

Драми
•Темпераментний іспанець, комедія
•Дім ревнощів та ліси Арденії, комедія
•В'язниці Алжиру
•Щасливий сутенер
•Велика султанша Катаріна де Овієдо
•Лабіринт кохання
•Розгнуздана діва
•Педро Не-роблю-злого, комедія у віршах на 3 акти
•Суддя розлучень
•Овдовілий злодій
•Вибори алькальда Дагансо
•Пильний вартовий
•Фальшивий біскаєць
•Вівтар чудес
•Саламанська печера, драматична інтермедія
•Ревнивий старий


Слайд #10
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #10

Різні видання


Слайд #11
Презентація на тему «Мігель де Сервантес» - Слайд #11

Роботу виконав учень 8фм
•Галак Богдан