Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #1

Лев Миколайович Толстой
в юності,
зрілості,
старості


Слайд #2
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #2

Толстой Лев Миколайович(1828-1910),граф,російський письменник,член-кореспондент (1873),почесний академік (1900) Петербурзької АН.
Толстой Лев МиколайовичПортрет І.М. Крамського. 1873 р.


Слайд #3
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #3

Л. Н. Толстой, потомствений російський аристократ,  нащадок старовинних дворянських родів по батьківській, і по материнській лініях, належав до вищої аристократичної верхівки російського дворянства.
И.Е.Репин. Портрет Льва Толстого, 1887


Слайд #4
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #4

«… Вспоминать предков – отцов, дедов, прадедов моих, мне не только не совестно, но особенно радостно» – писав Л. Н. Толстой.


Слайд #5
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #5

Про давність роду Толстих свідчать атрибути загального герба гр. Толстих:  в центрі щита в квадраті схрещені шабля і стремена, протягнуті в кільце золотого ключа.У нижньому квадраті праворучсім веж, з перекинутими півмісяцями -символ Семивежного замку в константинопольському Єдикулі, що нагадуютьпро дипломатичну службуП. А. Толстогоі про укладення миру з турками. Дві хорти,підтримуючі щит, - символ вірного і швидкого успіху в справах.
Герб роду графів Толстих


Слайд #6
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #6

Серед предків письменника  по батьківській лінії був  Петро Андрійович Толстой (1645-1729) -сподвижник Петра I,  російський державний діяч,дипломат,  одним з перших у Росії отримав графський титул.
Портрет графа Петра Андрійовича Толстого


Слайд #7
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #7

Микола Ілліч Толстой,батько Льва Миколайовича
Батько письменника - граф Микола Ілліч Толстой - у сімнадцятирічному віці добровільно вступив на військову службу. Він брав участь у Вітчизняній війні 1812 року , потрапив у полон до французів і був звільнений російськими військами , що вступили в Париж після розгрому армії Наполеона.Миколи Ілліча Толстого , свого батька , діти любили і цінували за гуманне ставлення до кріпаків.


Слайд #8
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #8

Силует княжни Марії Миколаївни Волконської
Марія Миколаївна Товста(уроджена Волконська), мати письменника, була доброю і чуйною людиною, розумною і освіченою жінкою:знала французьку, німецьку, англійську та італійську мови,грала на фортепіано,займалася живописом.Толстому не виповнилося й двох років, коли вона померла.У сім'ї не збереглося жодного її портрета, крім маленького силуету, де Марія Миколаївна зображена восьмирічною дівчинкою.


Слайд #9
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #9

Герб князів Волконських.1890-ті роки
По материнській лініїТолстой належав до роду князів Болконских,пов'язаних спорідненістю з князями Трубецькими, Голицин, Одоєвськ, Личаними та іншими знатними родинами.По матері Толстої був родичем О.С.Пушкіна.


Слайд #10
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #10

Князь Микола Сергійович Волконський.
князьМикола Сергійович Волконський - відомий військовий діяч Катерининської епохи(дід Льва Миколайовича Толстогопо материнській лінії)


Слайд #11
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #11

Княгиня Екатерина Дмитриевна Волконская
княгиня  Катерина Дмитрівна Волконська,уроджена княжна Трубецька (бабуся Л. Н. Толстогопо материнській лінії).


Слайд #12
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #12

Ясна Поляна.
Народився Лев Миколайович Толстой (28 серпня) 9 вересня 1828 в Крапивенському повіті Тульської губернії, в спадковому маєтку матері - Ясній Поляні.«Я народився в 28-му році, 28-го числа, і все моє життя 28 було для мене самим щасливим числом», - згадував Лев Миколайович.


Слайд #13
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #13

Толстая Марія Миколаївна(сестра Льва Толстого)


Слайд #14
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #14

Коли Толстому йшов дев'ятий рік, батько вперше повіз його в Москву. Перший період московського життя юного Толстого продовжувався менше чотирьох років. Але незабаром батько помер. У 1840 році з сестрою і трьома братами юний Толстой переїжджає в Казань. Тут жила одна з батьківських сестер, що стала їх опікункою.Живучи в Казані, Толстой два з половиною року готувався до вступу в університет.
Толстой Л. Н.(юнаком, в профіль)


Слайд #15
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #15

Але після трьох років навчання Толстой вирішив перейти на самоосвіту - вчитися самостійно за власним планом. Він вивчав історію і музику, малювання і медицину, юридичні науки та сільське господарство. (В зрілу пору життя Толстой вільно володів англійською, французькою і німецькою мовами; читав на італійському, польському, чеському і сербському; знав грецьку, латинську, українську, татарську, церковнослов'янська; вивчав давньоєврейську, турецький, голландський, болгарський і інші мови). Потім він відправився в Москву, де наприкінці 1850 р. почалася його письменницька діяльність, тоді ж була почата повість «Дитинство».
Л. М. Толстой.
1849 г.


Слайд #16
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #16

Незабаром Толстой вирішив поїхати на Кавказ, де його старший брат, Микола Миколайович, офіцер-артилерист, служив у діючій армії. Поступивши в армію юнкером, пізніше він здав іспит на молодший офіцерський чин. У Севастополі він командував батареєю на 4-м бастіоні, проявивши рідкісну особисту хоробрість (був нагороджений орденом св.Анни 4-го ступеня з підписом «За хоробрість». Пізніше він отримав срібну медаль «За захист Севастополя» та бронзову медаль «В пам'ять війни 1853-1856 р.р). У Криму Толстого захопили нові враження і літературні плани (збирався видавати журнал для солдатів), тут він почав писати цикл "севастопольських оповідань", незабаром надрукованих і мали величезний успіх.
Медаль за захист Севастополя
Медаль в память війни 1853 – 1856 р.
Орден св. Анни IV ступеня


Слайд #17
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #17

Стела в пам'ять учасника оборони Севастополя 1854-1855 рр.. Л. Н. Толстого
Враження письменника від Кавказької війни відбилися в розповідях "Набіг" (1853), "Рубка лісу" (1855), "Розжалуваний" (1856), у повісті "Козаки" (1852-1863).На Кавказі була завершена повість "Дитинство» і в 1852 р. надрукована в журналі "Современник".
Л. М. Толстой


Слайд #18
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #18

Лев Толстой в 1856 р.
Восени 1856Л. М. Толстойвийшов у відставку і незабаром відправився в піврічну закордонну подорож, відвідавши Францію, Швейцарію, Італію і Німеччину.


Слайд #19
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #19

У 1859 р. Толстой відкрив у Ясній Поляні школу для селянських дітей , а потім допоміг відкрити більш 20 шкіл в околишніх селах. Заняття вів сам Толстой за допомогою декількох постійних вчителів і декількох випадкових , з найближчих знайомих і приїжджих.Він видавав педагогічний журнал «Ясна Поляна» в 1862 році і писав повчальні казки та оповідання для дітей.
Ученики Льва Толстого
Л. Н. Толстой с детьми крестьян Ясной Поляны.
Фотография 1908 года


Слайд #20
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #20

У 1862 р. він одружився на дочці московського лікаря Софії Андріївні Берс.
Л. М. Толстой, 1862 р.
Портрет Софії Андріївни Толстой з дочкою Олександрою


Слайд #21
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #21

Л. М. Толстой з дружиною і дітьми. 1887 рік
«Не можна передати з достатньою повнотою того веселого і привабливого настрою, який постійно панувало в Ясній Поляні (1862-1878гг.). Джерелом його завжди був Лев Миколайович. «З родиною граф Л. Н. Толстой не любив розлучатися ні на один день, завжди нарікав на невідкладні поїздки і поспішав якомога швидше повернутися додому». За 17 років шлюбу у них народилося 13 дітей.


Слайд #22
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #22

За накритим чайним столом сидять, зліва направо: Л. М. Толстой у світлій блузі, Іванко, Саша, Лев, Андрій (стоїть) Товсті, Тетяна Львівна, Софія Андріївна, Марія Львівна (стоїть). За диваном, на якому сидить Л. М. Толстой, стоїть його син Міша.


Слайд #23
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #23

Л.Н. Толстой за работой в кабинете яснополянского дома.
С.А. Толстая.
1901г.Ясная Поляна
Софія Андріївна виявилася не тільки найвірнішим і відданим другом, а й незамінною помічницею в усіх справах. По сім разів вона переписувала без кінця їм перероблювані записи.


Слайд #24
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #24

У 80-і рр.. Толстой помітно байдужіє до художньої роботи і навіть засуджує як панську "забаву" свої колишні романи і повісті. Він захоплюється простою фізичною працею, оре, шиє собі чоботи, стає вегетаріанцем, віддає сім'ї все своє велике стан, відмовляється від прав літературної власності.
Пахарь. Лев Николаевич Толстой на пашне.1887. Е. И. Репин.
На картине Репина “Толстой на пашне” Лев Николаевич пашет на “Широком”. “Широким” зовется овраг, откуда вода течет в Ясенку.
Лес на картине — “Мурыгины кусты”…


Слайд #25
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #25

Толстой Л.Н.
(Мясоедов, "Сеятель")


Слайд #26
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #26

В ожидании известий о состоянии здоровья писателя
6 часов 5 минут – время, когда остановилось сердце Л.Н.Толстого
Пізньої осені 1910 82-річний Толстой, супроводжуваний лише особистим лікарем Д. П. Маковіцкого, покинув Ясну Поляну. Дорога виявилася для нього непосильним: в дорозі Толстой захворів і змушений був зійти з поїзда на маленькій залізничній станції Астапово. Тут, у будинку начальника станції він провів останні сім днів свого життя. За повідомленнями про здоров'я Толстого, який до цього часу придбав вже світову популярність стежила вся Росія.
Общий вид станции Астапово.


Слайд #27
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #27

10 (23) листопада 1910 письменника поховали в Ясній Поляні,в лісі, на краю яру,де в дитинстві він разом із братом шукав "зелену палочку",зберігала "секрет", як зробити всіх людей щасливими.


Слайд #28
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #28

Л.Н. Толстой. 19 мая 1910 г.
Кочеты.Фотография В.Г. Черткова.
У Льва Миколайовича була пряма, бадьора не по літах постава,  густа борода,  широкий нісі густі, навислі над очима брови,дивовижні за своєю жвавості і проникливості очі.
Із спогадівД. П. Маковіцкого, особистого лікаря Л. М. Толстого


Слайд #29
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #29

Л.Н. Толстой.
Единственный цветной фотопортрет писателя, явившийся и первым цветным фотопортретом в России. Май 1908 г. Ясная Поляна.
Фотография С.М. Прокудина-Горского.
Л.Н. Толстой верхом в окрестностях Ясной Поляны.1908 г. Фотография К.К. Буллы.
Навколишні селяни дивувалися Льву Миколайовичу:“Как он верхом ездил! Молодой против него не проедет”.


Слайд #30
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #30

Лев Толстой играет с сыном друга и издателя Владимира Черткова,
Ясная Поляна, 1907
«Я не могу представить себе эту жизнь
без шахмат, книг и охоты.»
Лев Толстой играет в шах маты с Михаилом Сухотиным, зрители жена и сыновья. 1908(?)


Слайд #31
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #31

Толстой Лев Николаевич
(на коньках в саду Московского дома)
Снимки С.А. Толстой  


Слайд #32
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #32

Писатель Лев Николаевич Толстой и его супруга Софья Андреевна пьют чай дома в Ясной Поляне.


Слайд #33
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #33

Л.Н. и С.А. Толстые
в 48-ю годовщину свадьбы
25 сентября 1910 г.
Ясная Поляна.
Фотография С.А. Толстой.
Последний снимок Л.Н. Толстого.
Л.Н. Толстой с А.Л. Толстой. 1908 г. Ясная Поляна.Фотография В.Г. Черткова.
Л.Н. Толстой с внучкой Танечкой Сухотиной . 1908 г. Ясная Поляна. Фотография В.Г. Черткова.


Слайд #34
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #34

Л. Н. Толстой рассказывает сказку внукам


Слайд #35
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #35

Всегда кажется, что любят нас за то, что мы хороши. А не догадываемся, что любят нас оттого, что хороши те, кто нас любят.
Истинная любовь не есть любовь к одному лицу, а душевное состояние готовности любви ко всем.
Любить — значит жить жизнью того, кого любишь?
Лев Толстой


Слайд #36
Презентація на тему «Лев Миколайович Толстой» (варіант 2) - Слайд #36

Дякуємо за увагу!!!