Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 2 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #1

Чехов Антон Павлович
 29 січня 1860, Таганрог — 15 липня 1904


Слайд #2
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #2

План
1 Біографія
1.1 Походження
1.2 Дитинство і юність
1.3 Дорослі роки життя
1.4 Смерть
2 Творчість
2.1 Перший період творчості
2.2 Другий період творчості
2.3 Чехов і Україна


Слайд #3
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #3

Походження
Батько письменника (1823–1898) — Павло Ігорович Чехов — народився в селі Вільховатка. Він був кріпаком, в дитинстві вчився в сільській школі. 1840 року вивчав цукроваріння на місцевому цукровому заводі. 1841 року його було викуплено з неволі батьком. Згодом він став купцем і торговцем. Мати письменника — Євгенія Яківна Морозова — (1835–1919). Грамоті вона навчалася вдома і недовго, в 12 років втратила батька.


Слайд #4
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #4

Дитинство і юність
Спочатку Чехов навчався в грецькій школі в Таганрозі.Навчання в школі було важким.В сім'ї Чехових було семеро дітей. Серед них Антон був третім. У 8 років, після двох років навчання у грецьківй школі, Чехов вступає в Таганрозьку гімназію (нині Гімназія № 2 ім. А. П. Чехова).
Таганрозька Гімназія


Слайд #5
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #5

Дитинство і юність
А Гімназія сформувала у Чехова відразу до лицемірства і фальші. Тут формувався його бачення світу, любов до книг, знань і театру. Тут він отримав свій перший літературний псевдонім «Чехонте», яким його нагородив вчитель Закону Божого Федір Покровський. Тут починалися його перші літературні та сценічні досліди. Першу драму «Безотцовщина» Антон Чехов написав у 18 років. Особливу роль у формуванні творчості Чехова зіграв таганрозький театр, заснований у 1827 році. Чехов побував у ньому вперше у 13 років, коли побачив п'єсу Жака Оффенбаха «Прекрасна Єлена».


Слайд #6
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #6

Дитинство і юність
Особливу роль у формуванні творчості Чехова зіграв таганрозький театр, заснований у 1827 році. Чехов побував у ньому вперше у 13 років, коли побачив п'єсу Жака Оффенбаха «Прекрасна Єлена».
1879-го року він закінчив гімназію в Таганрозі. Того ж року він переїхав до батьків у Москву і вступив на медичний факультет Московського університету.
1876-го року родина Чехових переїхала в Москву. Проте Чехов залишився до закінчення навчання в Таганрозі, заробляючи собі на життя репетиторством.


Слайд #7
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #7

Дорослі роки життя
1879 року переїхав до Москви, аби згодом вступити до університету на медичний факультет. 1880 року у 10 номері журналу «Стрекоза» виходить його перший друкований твір. 1886 року Чехов їде в Петербург, де А. С. Суворін пропонує йому стати редактором газети «Новое время». З весни 1885 року сім'я Чехових переїжджає до помістя Бабкіно неподалік Воскресенська. Тим часом Антон Павлович пише збірки творів «Пестрые рассказы» (1886), «Невинные речи» (1887).


Слайд #8
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #8

Дорослі роки життя
1887 поставлена перша п'єса Чехова «Иванов».
1888-го сім'я Чехова переселяється в маєток Лука, біля Сум, Харківської губернії, на дачі поміщиків Лінтвар'євих, аби провести там весну й літо.
У Москві Чехови не відразу визначилиь із місцем проживання, та нарешті вибрали кінцевий варіант: будинок на Садово-Кудринській, де жили у 1886–1890. Тут Чехов написав понад сотню повістей. 1890 року Чехов вирушає до Сибіру, а згодом відвідує Сахалін — місце заслання каторжників.


Слайд #9
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #9

Дорослі роки життя
1892 року Чехов купує помістя в Меліхово. Тут він не лише багато пише у період розквіту його творчості, але й отримує значну медичну практику. 1897 року у Чехова різко загострився туберкульозний процес. Від цього його здоров'я настільки слабне, що лікарі прописують йому вирушити на південь. Тому Чехов купує невеличку ділянку землі в Ялті і починає там будувати дачу.
У травні Чехов одружується з О. Л. Кніппер — відомою російською акторкою Московського Художнього театру.


Слайд #10
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #10

Смерть письменника
Влітку 1904-го Чехов виїхав на курорт до Німеччини. Через раптове загострення хвороби, котре йому не вдалося побороти, письменник помер 2 (15) липня 1904 р. в м. Баденвейлері, Німеччина. Це сталося в ніч із 1 на 2 липня 1904 року. 


Слайд #11
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #11

Смерть письменника
Труну з тілом письменника привезли до Москви, де 9 (22) липня 1904 року і відбувся похорон. Його відспівували в Успенській церкві Новодівичого монастиря. А поховали за цією ж церквою на монастирському цвинтарі, поруч із могилою його батька.


Слайд #12
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #12

Перший період творчості
У 1880 , будучи студентом першого курсу, Чехов помістив в журналі «Бабка» розповідь «Лист до вченого сусіда» і гумореску «Що найчастіше зустрічається в романах, повістях тощо» . Це був його дебют у пресі.
У наступні роки Чехов писав оповідання, фейлетони, гуморески — «дріб'язок» під псевдонімами Антоша Чехонте і Людина без селезінки або їх варіантами, або зовсім без підпису, у виданнях «малої преси», переважно гумористичних: московських журналах «Будильник», «Глядач» та ін і в петербурзьких гумористичних тижневиках «Осколки», «Стрекоза» .


Слайд #13
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #13

Перший період творчості
1885 — 1986 роки — період розквіту Чехова як «белетриста-мініатюриста» — автора коротких, в основному гумористичних оповідань. У той час, за його власним визнанням, він писав по розповіді на день. Сучасники вважали, що він і залишиться в цьому жанрі, але навесні 1886 він отримав лист від відомого російського літератора Д. В. Григоровича, де той критикував Чехова за те, що він витрачає свій талант на «дріб'язок».


Слайд #14
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #14

Перший період творчості
Чехов прислухався до цих порад. З 1887 він все менше співпрацював з гумористичними журналами; було перервано співпрацю з «Будильником». Його оповідання ставали все довшими і серйознішими.
 Про важливі зміни, що відбувалися тоді з Чеховим, говорить ще і з'явилося бажання подорожувати. У тому ж, 1887 році він відправився в подорож на південь, в рідні місця; пізніше він їздив по «гоголівських місцях», в Крим, на Кавказ


Слайд #15
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #15

Перший період творчості
В кінці 1880-х років в манері Чехова з'явилася особливість, яку одні сучасники вважали перевагою, інші недоліком, — навмисна неупередженість опису, підкреслене відсутність авторської оцінки. Особливо цією межею виділяються «Спати хочеться», «Баби» і «Княгиня».
Чехов 1884р.


Слайд #16
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #16

Другий пріод творчості
З 1890 по 1892, після повернення до Москви з поїздки по Сахаліну, Чехов оселився в невеличкому двоповерховому флігелі на Малій Дмитрівці. Тут він працював над книгою «Острів Сахалін», розповідями «Стрибуха», «Дуель», «Палата № 6»


Слайд #17
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #17

Другий період творчості
З 1892 по 1899 роки Чехов проживав у підмосковному маєтку Меліхово, де зараз працює один з головних чеховських музеїв.
Пізніше Чехов багато подорожував по Європі. Останні роки Чехов, у якого загострився туберкульоз, для поправки здоров'я, постійно живе у своєму будинку під Ялтою, лише зрідка приїжджаючи в Москву
Дім Чехова в Ялті


Слайд #18
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #18

Чехов І Україна
Батько письменника — Павло Чехов жив у селі Вовча Балка на Харківщині. Його матір'ю була Єфросинія Шемко. Бабуся письменника, в якої він часто гостював, розмовляла українською мовою. Звідси у творах А.Чехова так багато українізмів.
Наприклад:
Хоча російською мало б бути «голодать», «голодаете», Чехов пише: «Надіюсь, що Ви вже не голодуєте»
Пишучи, Чехов дуже часто думав українською. Тому й писав: «А чому б і не приїхати? Поблукали б і побалакали… Хай хоронять Вас українські Феї… Будьте здоровенькі. Ваш Чехов» (Лист Чехова до Смагіна, 30.І.1892).


Слайд #19
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #19

Чехов і Україна
Росіяни-сучасники Чехова дуже виразно бачили в особі А. Чехова українця. Наприклад, І. Л. Щеглов (Леонтьєв), сучасник Чехова й автор спогадів про нього, характеризує український характер Чехова такими словами: «чисто хохлацька ­замкнутість», «хохлацько-козацька натура». В анкеті перепису 1890-го року Антон Чехов написав:
«національність — малоросіянин».


Слайд #20
Презентація на тему «Чехов Антон Павлович» (варіант 2) - Слайд #20

Кінець