Презентація на тему «Антон Чехов» (варіант 2)
Антон Павлович Чехов У Вас чудовий талант,- талант, який висуває Вас далеко з кола літераторівнового покоління ( Л.М. Толстой)
Батько - Павел Єгорович Чехов- купецьта мати - Євгенія Яковлевна Чехова
Дитячі роки
Анто́н Па́влович Че́хов – народився 29 січня 1860 р. в Таганрозі у купецькій сім'ї.
Спочатку Чехов навчався в грецькій школі в Таганрозі. Грек, що утримував школу, був надзвичайно жорстоким. Згодом Антон Павлович писав: «В детстве у меня не было детства».
Юнацькі роки
У 8 років, після двох років навчання у грецьківй школі, Чехов вступає в Таганрозьку гімназію. Гімназія сформувала у Чехова відразу до лицемірства і фальші. Тут формувався його бачення світу, любов до книг, знань і театру. Тут він отримав свій перший літературний псевдонім «Чехонте». Першу драму «Безотцовщина» Антон Чехов написав у 18 років
Особливу роль у формуванні творчості Чехова зіграв таганрозький театр, заснований у 1827 році. Пізніше в одному зі своїх листів Чехов скаже: «Театр мені давав колись багато хорошого… Раніше для мене не було більшої насолоди як сидіти в театрі …»
1879-го року він закінчив гімназію в Таганрозі. Того ж року він переїхав до батьків у Москву і вступив на медичний факультет Московського університету.
1884-го року Чехов закінчив курс університету і почав працювати повітовим лікарем у Чікінской лікарні.
Молодого Чехова вабили літературні інтереси. Разом з братом Миколою Антон Павлович почав співпрацювати в гумористичних журналах таких як «Стрекоза и Будильник ».
Свої твори Антон Павлович підписував псевдонімами Антоша Чехонте, Пацієнт без селезінки…
1880 року у 10 номері журналу «Стрекоза» виходять його перші друковані твори.
Пише збірки творів «Пестрые рассказы» (1886), «Невинные речи» (1887)
Ілюстрації до сатиричних мініатюр А.П. Чехова
(«Толстый и тонкий», «Унтер Пришибеев»)
«Україна дорога і близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, якТарас Шевченко», — писав А. Чехов Агатангелу Кримському.
Батько письменника — Павло Чехов жив у селі Вовча Балка на Харківщині. Його матір'ю була Єфросинія Шемко. Бабуся письменника, в якої він часто гостював, розмовляла українською мовою. Звідси у творах А.Чехова так багато українізмів.
Україна постала в оповіданнях письменника «Степ», «Щастя», «Печеніг», «У рідному кутку», «На шляху». Знаменита п'єса«Чайка» була задумана А. Чеховим у період його знайомства з актрисою Марією Заньковецькою, яка й стала прототипом головного образу твору Ніни Зарєчної.
В планах письменника було поселитися в Україні.
Антон Чехов: «У моїх жилах тече українська кров»
90-і роки були часом розквіту творчості письменника. Один за одним з'являються чудові твори «Іонич», «Агрус», «Людина у футлярі», «Про любов». Чехов показав, як багато закладено в людях прекрасного і доброго і як непомітно і необоротно все це може потонути у багні дрібниць життя.
У 1899 році в пресі з'явився новий розповідь Чехова - «Дама з собачкою».
Вісті про величезний успіх своїх п'єс А.П. Чехов отримував в Ялті, куди йому довелося переселитися через різке погіршення здоров'я
У цей час у Криму, недалеко від Ялти, жив Л.Н. Толстой. Чехов часто відвідував його. Взаємна повага пов'язувало двох стовпів російської літератури. «Чехов – это Пушкин в прозе, - говорил Лев Николаевич. – Вот как в стихах Пушкина каждый может найти отклик на свое личное переживание, такой же отклик каждый может найти в повестях Чехова».
Частим гостем Антона Павловича був М. Горький, який вважав знайомство з Чеховим
«найціннішим подарунком долі ».
Навесні 1897 року біля А.П. Чехова почалося різке загострення туберкульозного процесу, давно підточує його здоров'я.
Помер А.П. Чехов 15 липня 1904
Навесні 1897 року біля А.П. Чехова почалося різке загострення туберкульозного процесу, давно підточує його здоров'я.
Помер А.П. Чехов 15 липня 1904
А. П. Чехов. «Хамелеон» Найменша книга в світі