Презентація на тему «Воронцовський палац»
Воронцовський палац (Алупка)
Cкрипка В. 10-А
На відміну від застиглих форм пізнього класицизму, що панував в Росії, палац побудовано з використанням історичних стилів Англії (пізня готика, тюдорівський стиль 16-17 століть, тобто романтизм початку 19 ст.). В стилі класицизму побудували лише павільйон Чайний будиночок в Нижньому парку.
Етапи будівництва
- Столовий корпус, 1830–1834- Центральний корпус, 1831–1837- добудова Більярдної до -Столового корпусу, 1841-42- Гостьовий корпус, вхідні флігелі, усі башти, п'ятикутник госп. корпусів, 1838–1844
- Бібліотечний корпус, 1842–1846 Усе будівництво тривало з 1828 по 1848 рр. Північний фасад палацу виходить у маленький двір, з якого відкривається панорама гори Ай-Петрі.
Парадна їдальня оздоблена балконом для музик, камінами, колекціями порцеляни, кришталю, визолоченої бронзи. В оздоби їдальні введені великі за розмірами полотна художника з Франції на ім'я Гюбер Робер.
Аристократичний палац неможливо уявити без колекції живопису. Своя колекція картин є і в Воронцовському палаці Алупки.Англійське виховання власника палацу графа Воронцова спричинило появу в палацовій збірці меблів і картин англійських майстрів, що було рідкісним на теренах Російської імперії. Але домінували твори художників Фландрії, Голландії, Італії, Франції.
Тут мешкало три покоління Воронцових. Після 1917 року вони вимушено емігрували за кордон. Нащадки живуть у США.При СРСР палац націоналізували, з 1921 р. створено музей. Палацова бібліотека налічувала 25.000 томів. Після більшовицького перевороту 1917 року бібліотека вивезена в Росію.
У роки Другої світової Крим був захоплений німецько-фашистськими військами. У палаці був будинок відпочинку німців. Колекції музею не встигли евакуювати, і їх пограбували. Відомо про вивезення 537 предметів мистецтва, картин і гравюр. Після війни частину їх повернули в музей. Приміщення палацу врятували, що є величним вчинком наукового співробітника музею С. Г. Щеколдіна.
Під час Кримської (Ялтинської) конференції у Воронцовському палаці Алупки розмістили делегацію з Британії.З 1956 р. за наказом з Москви тут відновлено роботу музею.