Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст»


Рейтинг презентації 4.33 на основі 6 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #1

Мистецтво України XVII –XVIIIст.


Слайд #2
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #2

Історичні події останньої чверті 17 ст. негативно вплинули на деякі види мистецтва. Так, занепад книговидання уповільнив розвиток гравюри


Слайд #3
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #3

Проте від останніх десятиліть XVIIст. мистецтво гравюри відроджується. Прикметно, що вперше розвивається гравюра на металі.


Слайд #4
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #4

Вперше в українському мистецтві було створено портретні гравюри. У гравюрах І. Щирського химерні сплетіння рослинних орнаментів поєднуються з античними, глибоко символічними сюжетами й реалістичними зображеннями. Такі ознаки властиві й іншим графічним пам'яткам доби бароко. У 1702 р. в Києві вийшов друком «Києво-Печерський патерик» із 40 гравюрами Л. Тарасевича.


Слайд #5
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #5

У живописі, як і раніше, переважає релігійне малярство, хоча розвивається й світське.


Слайд #6
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #6

В іконописі поступово утверджувалися нові мистецькі принципи. У розписах українських церков стали виразніше виявлятися народні мотиви. Іконописні образи набували рис, вихоплених із буденного життя, почасти наближаючись до світських


Слайд #7
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #7

Так, ікона Зустріч Марії і Єлизавети з церкви Покрову Богородиці в Сулимівці на Київщині подібна до цілком світської, пейзажної сцени. На світські елементи багатий й ансамбль Спасо-Преображенської церкви у Великих Сорочинцях. На іконі Введення чимало світських персонажів, що робить її подібною до картин.


Слайд #8
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #8

Ікони тогочасних майстрів вражають бездоганною живописною технікою, глибиною розкриття біблійних образів та осягненням усього розмаїття людських почуттів, багатством кольорів, життєствердним пафосом.


Слайд #9
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #9

Протягом другої половини 17-18 ст. особливо популярною в Україні стала ікона Покрову Богородиці. У нижній частині таких ікон подавалися реалістичні зображення представників козацької старшини, кошових отаманів, гетьманів. Збереглася ікона Покрову Богородиці із зображенням Богдана Хмельницького. Тогочасних історичних діячів можна побачити й на інших іконах доби. Так, на іконі Розп'яття є портрет лубенського полковника Леонтія Свічки.


Слайд #10
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #10

Розвивався і світський портретний живопис.


Слайд #11
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #11

Портрети замовляли представники козацької старшини, власне, тому їх і називають козацькими.


Слайд #12
Презентація на тему «Мистецтво України XVII –XVIIIст» - Слайд #12

Чудовим зразком козацького портрета є зображення стародуб-ського полковника Михайла Миклашевського (1705) та знатного військового товариша Григорія Гамалії (останні десятиліття 17 ст.).