Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #1

Культура Японії


Слайд #2
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #2

АРХІТЕКТУРА
Для традиційної японської архітектури характерні споруди з дерева з масивними дахами і відносно слабкими стінами. Це не дивно, якщо врахувати, що в Японії теплий клімат і часто йдуть рясні, сильні дощі. Крім того, японські будівельники завжди повинні були рахуватися з небезпекою землетрусу.
З-поміж дійшли до нас споруд стародавньої Японії примітні синтоїстські храми Ісе і Ідзумо. Обидва дерев'яні, з практично плоскими двосхилими дахами, далеко виступають за межі власне будівництва та надійно захищають його від негоди. Храм Ідзумо - дуже велика споруда, висота його досягає 24 м.
Храм Ідзумо
Храм Ісе


Слайд #3
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #3

АРХІТЕКТУРА
Буддизм приніс до Японії не тільки нові архітектурні форми, розвивалася і нова техніка будівництва. Мабуть, найважливішим технічним нововведенням стало спорудження кам'яних фундаментів, У найдавніших синтоїстських спорудах весь тягар будинку падала на вкопані в землю палі, що, природно, сильно обмежувало можливі розміри будинків.
Починаючи з періоду Асука (VII ст.) Набувають поширення дахи з вигнутими поверхнями і піднятими кутами, без яких сьогодні ми не можемо уявити собі японських храмів і пагод. Для японського храмового будівництва складається особливий тип планування храмового комплексу.
Храмовий комплекс Хорюдзи


Слайд #4
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #4

ХРАМОВИЙ КОМПЛЕКС ХОРЮДЗИ


Слайд #5
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #5

АРХІТЕКТУРА
З XIII століття в Японії широке поширення отримав буддизм секти дзен, а разом з ним і відповідний архітектурний стиль (кара-е - "китайський стиль"). Для храмових комплексів секти дзен була характерна наявність двох воріт (головні ворота і ворота, наступні за головними), критих галерей, які йшли справа і зліва від головних воріт, і симетрично розташованих головного храму, що містить статую Будди (будинок божества), і храму для проповідей . На території храмового комплексу знаходилися також різні допоміжні будівлі: скарбниця, житла священнослужителів та інших.
Основні храмові будівлі споруджувалися на кам'яному фундаменті і спочатку оточувалися навісом, що перетворювало дах на двох'ярусне, пізніше цей навіс часто не робили.
Монастир Кінкаку


Слайд #6
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #6

АРХІТЕКТУРА
Архітектура дзен досягла вершини свого розвитку в XIV столітті. Надалі занепад політичної могутності секти супроводжувався руйнуванням більшої частини її храмів і монастирів. Нестабільність політичного життя країни, війни сприяли зате розвитку замкової архітектури. Розквіт її припадає на 1596-1616 рр..
Але вже з XIV століття замки будувалися на віки. Тому при їх спорудженні широко застосовувався камінь. У центрі замкових ансамблів знаходилася звичайна вежа - Тенсе. Спочатку в замку була одна вежа, потім почали споруджувати кілька. Величезними розмірами відрізнялися замки Нагоя і Окаяма.
Замок Нагоя


Слайд #7
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #7

АРХІТЕКТУРА
З кінця XVI століття відновилося велике храмове будівництво. Відновлювалися старі монастирі, зруйновані в період міжусобиць, і створювалися нові. Деякі були просто величезні. Так, "домівку Будди" у храмі Хокодзи в Кіото - одне з найбільших серед споруджених країни за всю її історію.
Визначними для свого часу архітектурними творами є багато декоровані синтоїстські храми Одзакі хатиман-дзіндзя (1607) і Дзуй-гандзи (1609).


Слайд #8
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #8

АРХІТЕКТУРА
У період Едо (XVII ст.). коли в країні встановилася централізована система управління (сьогунат Токугава), природно, настав занепад замкової архітектури. Палацова архітектура, навпаки, отримала новий розвиток. Чудовим зразком став заміський імператорський палац Кацура, що складається з трьох прилеглих будинків, саду зі ставком і павільйонами.
Традиційна японська архітектура в цілому досягла свого найвищого рівня розвитку вже в XIII столітті. У період політичної нестабільності, що припадає на XIV-XVI століття, умови для розвитку мистецтва архітектури були вкрай несприятливі. У XVII столітті японська архітектура повторила свої досягнення, а в чомусь і перевершила їх.


Слайд #9
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #9

Сад камнів Рьоандзі
У місті Кіото на подвір'ї монастиря Рьоандзі є сад із 15 каменів. Розміщені вони так, що жодна людина,де б вона не стояла, ніколи не побачить їх усіх разом. Одночасно, видно 14 різних за розмірами кам'яних брил на білому, чистому дрібному піску. П'ятнадцятий лишається невидимим. Це - символ істини, яку шукають японці.
Сад Рьоандзі уособлює своєрідність економіки Японії: великі камені-брили величезних фірм із ультрасучасним видом, управлінням – підвищуються над морем піщинок – дрібних підприємств. 15 каменів символізують також те, що ніколи не можна охопити всього, побачити все, коли живеш ізольовано. Необхідно постійно вивчати чужі ідеї, відкриття, винаходи і пристосовувати їх до власних умов.


Слайд #10
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #10

ЖИВОПИС
Мистецтво живопису у країнах Далекого Сходу генетично пов'язані з мистецтвом каліграфії. У Японії, зокрема, існує поняття єдності каліграфічних і живописних принципів. Відповідно, у японської живопису, як і в китайській, здавна велику роль грає лінія і поширені монохромні картини. Разом з тим вплив мистецтва каліграфії на живопис Японії не слід перебільшувати.
Характерно, наприклад, що за часів японського середньовіччя тривалий час основною течією в живописі було суйбокуга. Твори в стилі суйбокуга створювалися тушшю, при цьому показувалася гра світла й тіні на предметах, але не контурні лінії.
Розвитку японської живопису сприяли контакти з континентом, звідки на початку VII століття була запозичена мистецтво виготовлення фарб, паперу і туші.


Слайд #11
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #11

ЖИВОПИС
Велике значення для доль японської живопису, як і скульптури, мало поширення в країні буддизму, оскільки потреби буддійської культової практики створювали певний попит на твори цих видів мистецтва. Так, з X століття з метою поширення серед віруючих знань про події буддійської священної історії в масовому порядку створювалися так звані емакіномо (довгі горизонтальні сувої), на яких зображалися сцени з буддійської священної історії або з пов'язаних з нею притч.


Слайд #12
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #12

ЖИВОПИС
Центрами культури і мистецтва пізнього середньовіччя (воно затяглося в Японії практично до XIX століття) стають поруч з древніми містами Нара та Кіото нова столиця Едо (сучасний Токіо), Осака, Нагасакі та ін Розквіт специфічної міської культури та супутніх видів мистецтва визначив основний напрямок розвитку японського мистецтва в XVII-XIX століттях. При цьому зазнали зміни як форми "побутування" мистецтва, так і його громадська функція.
Найвищого рівня досягла також гравюра на дереві, стала в XVIII-XIX століттях головних виглядом японського мистецтва.
Набір розсувних дверей зі сливи, початок 17-го століття


Слайд #13
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #13

ЖИВОПИС
Найвищого рівня жанру японської гравюри досяг у творчості Кацусіка Хокусая. Йому властиві невідомі в японському мистецтві повнота охоплення життя, інтерес до всіх її сторонам - від випадкової вуличної сцени до величних явищ природи. Творча доля Хокусая незвичайна. Плодовитейший майстер, - йому належить понад 30 тисяч гравюр і малюнків, більше 500 ілюстрованих книг.
Блискуче відновлюючи пейзажний жанр, який дав у середні століття такі шедеври, як "Зимовий пейзаж" Сессю, Хокусай вивів його з канону середньовіччя просто в художню практику XIX-XX століть, надавши і роблячи вплив не тільки на французьких імпресіоністів і постімпресіоністів (Ван-Гога, Гогена, Матісса), а й у російських художників "Світу мистецтва" та інші, вже сучасні нам школи.
«Велика хвиля в Канаґава»


Слайд #14
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #14

СКУЛЬПТУРА
Поширення в країні буддизму сприяло розвитку Японії мистецтва скульптури, оскільки відправлення буддійських культів вимагало скульптурного зображення будд, бодисатв т. п. Однак буддизм ж в певній мірі і сковував це розвиток, бо єдиним об'єктом зображення спочатку був Будда, причому, як відомо, буддійські художники за його зображенні змушені були рахуватися з дуже суворими приписами щодо того, як, у яких позах, у якому розташуванні рук, ніг, тулуба і яким саме чином він повинен бути зображений.
У період Асука, тобто після 650 р., вже існувало багато зображень Будди. У 650 р. видатний майстер цієї епохи Ямагуті-но Атаногути за наказом імператора створив композицію "Тисяча будд".
Шак'ямуні Тріада в Хорюдзи


Слайд #15
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #15

СКУЛЬПТУРА
Скульптура в Японії продовжувала свій розвиток і в період Нара, коли ранній японський абсолютизм досяг розквіту (приблизно друга половина VII ст.). Скульптури цього періоду характеризуються вже більшої творчої свободою майстра, а кращі відрізняються пластичністю і правильністю у передачі пропорцій людського тіла. Прекрасними зразками мистецтва того періоду є голова Будди у храмі Ямададера і тріада Якуси у храмі Якусидзи.
Як і в інших буддійських країнах, у Японії періоду Нара створюються величезні скульптурні зображення будд і бодісатв, розташовані поза приміщеннями. Наприклад, 18-метрова скульптура бодісатви Маленький світ у храмі Дайандзі. У цілому буддійська скульптура в Японії досягла в період Нара рівня краще їх зразків скульптури інших буддійських країн.
Охоронець храму Хорюдзи


Слайд #16
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #16

СКУЛЬПТУРА
Що стосується техніки виконання скульптури, то для раннього Хейанского періоду було характерне створення скульптури з одного шматка дерева. Отримав розвиток і особливий метод різьби по дереву - хомбо. Скульптура з глини і сухого лаку поступово зникла. З початку XI століття широке поширення отримав метод кіесе, який полягав у тому. що скульптура виготовлялася по частинах, які після обробки щільно з'єднували один з одним. Це метод так званої блокової скульптури. Вважається, що він був розроблений і освоєний скульптором Дзете. Метод кіесе виник на базі методу сегура, що полягав у тому, що статую робили порожнистої, причому поступово порожніми стали робити не тільки голову і тулуб, але і кінцівки.
Аміда Будда в Джуго


Слайд #17
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #17

СКУЛЬПТУРА
У мистецтві періоду Камакура мали місце реалістичні тенденції, які знайшли найбільш повне втілення у портретній скульптурі, в тому числі у світській. Серед збережених скульптурних портретів зображення відомих воєначальників.
До кінця періоду Камакура не велося велике храмове будівництво, тому потреба в скульптурі зменшилася. До того ж і війни, які вели між собою північні і південні володарі країни, не сприяли розвитку мистецтв.


Слайд #18
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #18

СКУЛЬПТУРА
В період Едо жив і працював чудовий майстер Енку. Дерев'яні скульптурні портрети Енку здаються дуже сучасними. Між тим це XVII століття. Ніхто не знає точно, коли народився художник, помер він у 1695 р. Енку - його дзенской прізвисько, що означає "Досконала порожнеча". Вів він злиденну, мандрівну життя, може бути, навіть не був ченцем. Мандруючи. Енку в якості плати за нічліг і миску вареного рису вирізав з дерева прості і динамічні статуї улюблених народом божеств.
Як художник Енку був надзвичайно плідний і винахідливий і нерідко цілком відходив від офіційної буддійської іконографії. Роботи Енку збереглися в найнесподіваніших місцях, від Хоккайдо до Сікоку, частіше за все їх можна зустріти в маленьких сільських храмах навколо Нагоя. Улюбленим його матеріалом була криптомерія - дерево з м'якою деревиною і рівним фактурою. Скульптор розсікав стовбур на чотири високих шматка і одну за одною вирізав виразніше фігури - швидко і впевнено, у шаленому натхненні.
Нох Маска
Енку, Будда


Слайд #19
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #19

НЕЦКЕ
Мініатюрна скульптура - нецке - набула широкого поширення в XVIII - першій половині XIX ст. як один з видів декоративно-прикладного мистецтва. Поява її пов'язано з тим, що національний японський костюм - кімоно - не має кишень і всі необхідні дрібні предмети (трубка, кисет, коробочка для ліків та ін) прикріплюються до поясу з помошью брелока-противаги. Нецке тому обов'язково має отвір для шнурка, з допомогою якого до нього прикріплюється потрібний предмет. Брелоки як палички та гудзики вживалися й раніше, але з кінця XVIII століття над створенням нецке вже працювали відомі майстри, що ставили свій підпис на творах.


Слайд #20
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #20

ІКЕБАНА
Ікебана  — традиційне мистецтво аранжування квітів у Японії.


Слайд #21
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #21

БОНСАЙ
Бонса́й (яп. 盆栽, "рослина на таці") — мистецтво вирощування карликових дерев у невеликих ємкостях.


Слайд #22
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #22

ОРІГАМІ
Орігамі — мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін орігамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.


Слайд #23
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #23

Кімоно (яп. 着物, кімоно, «вбрання»; яп. 和服, вафуку, «японський одяг») — традиційний одяг в Японії. З середини 19 століття вважається японським національним костюмом.
КІМОНО


Слайд #24
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #24

Япо́нська ку́хня — одна із найсвоєрідніших у світі, і якщо європеєць бажає належно її оцінити, його чекає чимало несподіванок. Основу страв японської кухні складають рис, овочі, риба та продукти моря.
Велика увага приділяється зовнішньому виглядові страв. Їжа в Японії не вважається їжею, якщо не виконано три головні умови: майстерна подача та презентація, включно з прикрасами страви та певним розташуванням його складових; підбір посуду, з якого обслуговуються гості; і, звичайно ж, смак їжі. Насолодитися смаком — значить оцінити та сприйняти гармонію всіх складових частин.
Будь-яка японська страва має бути красивою, але красою простою та помірною.Всі страви японської кухні готуються безпосередньо перед прийомом, за цим процесом можуть спостерігати і клієнти. Через характерну для японської кухні тенденцію до мінімалізму, природний смак та запах страв підкреслюється лише соєвим соусом, васабі, імбиром та лимоном.
ЯПОНСЬКА КУХНЯ


Слайд #25
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #25

ПАРК ХІЦУДЖІЯМА
Кожного року в період з квітня по травень в парку Хіцужіяма відбувається гарна подія - тут розцвітають флокси. Пагорб Шібазакура має площу близько 17,6 тисячі м2 і навесні він повністю покривається красивим квітковим килимом.На пагорбі Шібазакура виростає відразу дев'ять видів флоксів. Крім флоксів в парку Хіцуджіяма росте більше тисячі вишневих дерев.


Слайд #26
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #26

ПАРК КВІТІВ АСІКАГА
В одній з японських провінцій на острові Хонсю знаходиться парк квітів Асікага. Здавна це місце славиться неймовірним розмаїттям гліциній, які становлять основну частину тутешніх насаджень.
Гліцинії — рід високих деревоподібних субтропічних рослин, що в'ються, із сімейства Бобові, з великими кетягами квітів на гіллі. Зацвітають вони на початку травня — на два тижні пізніше, аніж у столиці Японії Токіо.


Слайд #27
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #27

ЯПОНСЬКА МОВА
Єдиною державною офіційною мовою в Японії є японська мова. Кількість носіїв мови в Японії і світі становить близько 130 мільйонів осіб. Займає 9 місце у світі для кількості мовців.
Хоча японська належить до найпоширеніших мов світу, вона рідко вживається за межами Японії. Причинами, які заважають цій мові стати мовою міжнаціонального спілкування, є складна система письма.


Слайд #28
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #28

ЛІТЕРАТУРА
Неначе нитка дорогоцінних перлин протягнулася з глибини століть низка немеркнучих скарбів літературної спадщини Країни сонця, що сходить. "Зібрання міріад листів" (Манйошю) "Повість про блискучого принца Гендзі" (Гендзі моногатарі), "Нотатки в головах" (Макура-но-соші) - це, звичайно ж, відгомони давньої доби, що давно пішла у минуле, блискучої Епохи Хейан (Х-ХІ вв.).
Твори поетичної і художньої прози того часу відрізнялися непередаваною добірністю і витонченістю смаку їхніх авторів, що несуть особливу естетичну атмосферу імператорського двору, що розчинилася в невблаганному потоці часу, який виніс на поверхню історії нових героїв і нові імена.


Слайд #29
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #29

ЛІТЕРАТУРА
Зі зміною епох у літературі намітився новий жанр: військово-феодальна епопея гункі. Час феодальних міжусобиць і кривавих боїв породило твори зовсім іншого характеру. "Сказання про роки Хоген", "Сказання про роки Хейдзі", "Повість про розквіт і падіння домів Мінамото і Тайра", "Повість про дім Тайра" і "Повість про великий мир" - відносяться до ХІІІ-ХІ століть і описують війну між прихильниками імператорського і сьогунського правління.
Паралельно з гункі розвивається жанр дзуйхіцу. Найбільш відомі автори - Камо-но Тьомей (1153-1216) і Йошіда Кенко (1283-1352). Їхні твори продовжували і завершували хейанську культурну традицію. З літературою придворної аристократії їх поєднували висока мовна культура, увага до естетичного ідеалу (особливо в "Нотатках від нудьги" Йошіда Кенко, 1330) і, головне, ідеалізація старовини. У них виражена буддійська ідея мінливості сущого, особливо в "Нотатках пустельника" (1212) Камо-но Тьомей, де вона зв'язана з проповіддю відлюдництва.
У ХVІ в. разом з підвищенням ролі міст в економіці Японії почала розвиватися міська література.
Ілюстрація Тоси Міцуокі (1617—1691) до 20 тому «Повість про Ґендзі».


Слайд #30
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #30

ЛІТЕРАТУРА
Успіхи друкарства на початку ХVІІ в. сприяли поширенню грамотності. Новий розквіт японської літератури відноситься до років Генроку (1688-1703) - золотої доби культури пізнього середньовіччя - і зв'язаний з ім'ям новеліста Іхара Сайкаку (1642-1693), зачинателя трьох основних напрямків у цьому жанрі: косьокумоно (новели про кохання і любовні пригоди), букемоно (новели з життя самураїв) і тьонінмоно (новели з життя городян, метою яких було нагромадження грошей). Написані розмовною мовою, новели Іхара Сайкаку мали успіх у городян.
Початок жанру коккейбон ("забавні книжки") поклав Дзиппенся Ікку (1765-1831) повістю "На своїх двох по Токайдоському тракту" (1802-1822). Розцвітає жанр "міської драматургії". "Самогубство закоханих на острові небесних мереж" видатного японського письменника і драматурга Тікамацу Мондзаемона, дотепер є одним з найяскравіших творів того часу, що ставляться на сучасній, сцені.
Західна література нахлинула в Японію стрімко - немов би хвиля цунамі, вносячи сум'яття в розум приголомшеної Японії, що уперше відкрилася світові після тривалого культурного самітництва лише наприкінці XІ століття . Багато в чому під її впливом наприкінці сторіччя були написані твори видатних прозаїків Морі Огай і Нацуме Сосекі, що залишаються одними з найбільших цінностей у скарбниці японської художньої прози і сьогодні.
Іхара Сайкаку


Слайд #31
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #31

ЛІТЕРАТУРА
З настанням 20-го століття японська література починає проникати на Захід. Завдяки перекладам західні читачі знайомляться з творами японських авторів. Твори нового часу, що найбільше читаються часто на англійській і іншій мовах, включають "Кікьо" ("Повернення додому") Осарагі Дзіро, "Кінкакудзі" ("Храм Золотого павільйону") Мішіма Юкіо і "Таде куу муші" ("Хтось вважає за краще і кропиву") Танідзакі Дзюнітіро.
У 1968 р. Японія здобуває свого першого Нобелівського лауреата в галузі літератури - японському письменнику Кавабата Ясунарі (1899-1972) присуджується Нобелівська премія за успіхи в області літературної творчості. Кавабата широко відомий за кордоном численними перекладами своїх творів, включно з такими, як "Снігова країна", "Тисяча журавлів" і "Кіото", "Стогін гори" і інші. Його стиль пронизаний прагненням до краси, надзвичайним ліризмом і загостреною чутливістю.
Кавабата Ясунарі


Слайд #32
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #32

ЛІТЕРАТУРА
У 1994 р. Нобелівська премія з літератури була присуджена ще одному японському письменнику - Ое Кендзабуро.
В усе більшій кількості, відбиваючи футуристичні настрої сучасного урбаністичного суспільства, починають з'являтися твори японських письменників-фантастів Абэ Кобо, Комацу Сакьо, Хоші Шініті та ін. Розцвітає жанр детективного і психологічного роману, представленого творами таких письменників як Мацумото Сейтьо, Фукунага Такехіко, Ватанабе Дзюніті.
Ое Кендзабуро


Слайд #33
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #33

ЛІТЕРАТУРА
Нові часи звели на п'єдестал нові імена. Муракамі Харукі - от нова зірка, що зійшла на небокрай японської літературної творчості вже в наші дні.
Муракамі одним з перших відкрив очі сотням тисячам читачів на сучасну Японію з її альтернативною молодіжною субкультурою, яка мало чим відрізняється від аналогічного середовища в Москві, Нью-Йорку, Лондоні або в Стамбулі.
Муракамі Харукі


Слайд #34
Презентація на тему «Культура Японії» (варіант 6) - Слайд #34

Кабукі (яп. 歌舞伎, букв. «пісня, танець, майстерність») — один з видів традиційного театру Японії. Становить синтез співу, музики, танцю і драми, виконавці використовують складний грим і костюми з потужним символічним навантаженням
Театр Кабукі
Актор кабукі Кацукава
Будинок театру кабукі у Ґіндзі, Токіо.


Завантажити презентацію