Презентація на тему «Застосування многранників у житті»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #1

Застосування многранників у житті
Підготувала
учениця 11 – А класу
Джура Аліна


Слайд #2
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #2

Багатогранник - частина простору, обмежена сукупністю кінцевого числа плоских багатокутників.
Види
Правильні
Напівправильні
Зірчасті


Слайд #3
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #3

Правильні многранники у житті
Виявляється, і природа конструює свої структури, використовуючи форми правильних многогранників. Серед реальних  кристалів виявлено форми тетраедра, гексаедра, додекаедра. Наприклад, у формі гексаедра можна виростити кам'яну сіль.


Слайд #4
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #4

Кристали деяких знайомих нам речовин мають форму правильних багатогранників. Так, куб надає форму кристалів кухонної солі , монокристал алюмінієво-калієвих квасцов має форму октаедра, кристал сірчистого колчедану має форму додекаедра, сурменистий сірчанокислий натрій-тетраедра, бор - ікосаедра. Багато властивостей кристалів, які вивчаються на уроках хімії та фізики, пояснюються їх геометричною будовою. Тому властивості багатогранників і використовуються в кристалографіі.


Слайд #5
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #5

Радянські інженери В.Макаров і В. Морозов стверджують, що в даний час процеси життєдіяльності Землі мають структуру додекаедера - ікосаедра. На стиках додекаедрів і ікасаедрів знаходяться основні поклади корисних копалин, загадкові явища (Бермудський трикутник).


Слайд #6
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #6

Додекаедрична структура, на думку американця Д.Вінтера властива не тільки Землі, але і будові живої речовини. В процесі ділення яйцеклітини спочатку утворюється тетраедр з чотирьох клітин, потім октаедр, куб і, нарешті, додекаедро - ікосаедрична структура гаструли.
І, саме, мабуть, головне - структура ДНК генетичного коду життя - являє собою розгортку обертового додекаедра.


Слайд #7
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #7

Бджолині соти - воскові споруди бджіл для зберігання меду і вирощування потомства. Вони складаються з правильних багатогранників, звернених всередину один до другого під кутом 109,28 градусів.


Слайд #8
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #8

У звичайний снігопад ми не замислюємося, що звичайна сніжинка при вивченні її в мікроскоп, може представити собою не менш прекрасне видовище і вражати нас правильністю і складністю форм. Сніжинка складається з безлічі правильних багатогранників. З давнини люди намагалися описати всі можливі типи сніжинок, складали атласи. Зараз відомо кілька тисяч різних типів сніжинок.


Слайд #9
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #9

У звичайний снігопад ми не замислюємося, що звичайна сніжинка при вивченні її в мікроскоп, може представити собою не менш прекрасне видовище і вражати нас правильністю і складністю форм. Сніжинка складається з безлічі правильних багатогранників. З давнини люди намагалися описати всі можливі типи сніжинок, складали атласи. Зараз відомо кілька тисяч різних типів сніжинок.


Слайд #10
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #10

Одноклітинний вірус - феодарія, як було нещодавно з'ясовано, має форму правильного багатогранника - ікосаедра. Ця геометрична властивість дозволяє феодаріі економити генетичну інформацію.


Слайд #11
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #11

Футбольний м'яч являє собою модель многогранника з 32 гранями, 20 з яких - правильні шестикутники (білі), а 12 – правильні п'ятикутники (чорні).


Слайд #12
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #12

Хіміки добре знають, як відбувається корозія металів. Але з чого вона починається, досі не розгадано. Професор Д.Уорбер досліджуючи антикорозійні сплави сталі, висунув молекулярну теорію корозії. «Атоми металу,— пояснює вчений,— утворюють куб, кожна сторона якого містить по атому заліза. Якщо в центрі куба є ще один атом заліза, то вся «конструкція» легко піддається дії атомів кисню - головних ворогів металу. Якщо такого атома не виявляється в центрі куба, корозія майже не діє».
Знання геометрії корозії металів, можливо, в недалекому майбутньому допоможе металургам в одержанні нових нержавіючих сортів сталі.


Слайд #13
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #13

Таким чином, многранники оточують людей у природі, побуті - всюди, навіть якщо ми цього і не помічаємо.


Слайд #14
Презентація на тему «Застосування многранників у житті» - Слайд #14

Кінець!


Завантажити презентацію