Презентація на тему «Двійкова система численн»


Рейтинг презентації 4 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #1

Двійкова система числення


Слайд #2
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #2

Двійкова система числення - це позиційна система числення з основою 2. У цій системі числення, числа записуються за допомогою двох символів (0 і 1).


Слайд #3
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #3

Історія
Індійський математик Пінгала ( 200 рік до н.е. ) розробив математичні основи для опису поезії з використанням першого відомого застосування двійкової системи числення.


Слайд #4
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #4

Прообразом баз даних, широко використовувалися в Центральних Андах ( Перу, Болівія) у державних та громадських цілях в I-II тисячолітті н. е.., була вузликова писемність Інків - стос, що складалася як з числових записів десяткової системи , так і не числових записів у двійковій системі кодування


Слайд #5
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #5

Набори, що представляють собою комбінації двійкових цифр, використовувалися африканцями в традиційних ворожіннях (таких як Ифа) поряд з середньовічної геомантії.


Слайд #6
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #6

В 1605 Френсіс Бекон описав систему, літери алфавіту якої можуть бути зведені до послідовностей двійкових цифр, які в свою чергу можуть бути закодовані як ледь помітні зміни шрифту в будь-яких випадкових текстах.


Слайд #7
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #7

Сучасна двійкова система була повністю описана Лейбніцем в XVII столітті в роботі Explication de l'Arithmtique Binaire. В системі числення Лейбніца були використані цифри 0 і 1, як і в сучасній двійковій системі.


Слайд #8
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #8

В 1854 англійський математик Джордж Буль опублікував знакову роботу, що описує алгебраїчні системи стосовно до логіці, яка в даний час відома як Булева алгебра або алгебра логіки. Його логічного обчисленню судилося зіграти важливу роль у розробці сучасних цифрових електронних схем.


Слайд #9
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #9

В 1937 Клод Шеннон предствить до захисту кандидатську дисертацію Символічний аналіз релейних і перемикальних схем в MIT, в якій булева алгебра і двійкова арифметика були використані стосовно до електронних реле і перемикачів. На дисертації Шеннона по суті заснована вся сучасна цифрова техніка.


Слайд #10
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #10

У листопаді 1937 Джордж Стібіц, згодом працював у Bell Labs, створив на базі реле комп'ютер "Model K", який виконував двійкове додавання. В кінці 1938 року Bell Labs розгорнула дослідницьку програму на чолі зі Штібіцом.


Слайд #11
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #11

Запис двійкових чисел
Двійкова система числення є окремим випадком здвоєних двійкових показових позиційних систем числення з обома підставами (a і b) рівними 2. Цілі числа записуються у вигляді:


Слайд #12
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #12

Конвертування десяткових чисел у двійкові і навпаки
У системі з основою q число подається у вигляді (1)
Підставивши у (1) q=2, одержимо двійкову систему, де число можна записати у вигляді (2).
Де - множина цифр числа.


Слайд #13
Презентація на тему «Двійкова система численн» - Слайд #13