Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст»


Рейтинг презентації 3.67 на основі 3 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #1

Українське образотворче
та
музичне мистецтво в ХІХ ст.


Слайд #2
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #2

Українське образотворче мистецтво ХІХ ст.
У першій половині XIX ст. розвивається станко­вий живопис. Поширюється автопортрет, зростає інтерес до камерного портрету, мініатюри. Видатним представни­ком українського реалістичного портретного живопису був В. Тропінін. Художник створив узагальнений образ пред­ставника українського народу ("Українець", "Український селянин", "Дівчина з Поділля").


Слайд #3
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #3

Реалістичні традиції В. Тропініна в українському портретному мистецтві першої половини XIX ст. розвивали Т. Шевченко, І. Сошенко та ін.


Слайд #4
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #4

Одним із зачинателів нової української школи пейзаж­ного і побутового живопису був В. Штернберг ("Вулиця на селі", "Пастух", "Вітряки в степу").


Слайд #5
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #5

Значний вплив на творчість українських художників в історичному жанрі мала картина І. Рєпіна "Запорожці".


Слайд #6
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #6

Українська музика ХІХ ст.
Поетична і музична обдарованість українського народу була основою високого рівня розвитку музично-пісенної творчості. У XIX столітті як і раніше побутують землеробські пісні календарного циклу, а також колядки, веснянки, колискові, весільні. Широкою популярністю користувалися пісні-романси «Їхав козак за Дунай», «Вiють вiтри», «Сонце низенько», а також створені на вірші Шевченка «Думи мої, думи», «Заповiт». З народного середовища висувалися талановиті співаки-кобзарі (Остап Вересай, Іван Кравченко-Крюковський, Гнат Гончаренко, Терентій Пархоменко, Михайло Кравченко, Андрій Шут та ін.).


Слайд #7
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #7

Музика, спів міцно увійшли в повсякденне життя як міського, так і сільського населення. За жанрами пісні були різноманітними: ліричні, жартівливі, романси, виконувалися вони соло, дуетом, хором, під акомпанемент бандури, скрипки, гітари, фортепіано. Переважно це були авторські твори, які згодом розповсюджувалися і ставали народними.
Високого рівня досягла майстерність партесного (багатоголосого) співу. У XIX столітті хоровий спів поступово виходить за рамки чисто культового.
Одночасно з народною і церковною традиціями в XIX столітті складається світська професійна музична культура. С. С. Гулак-Артемовський на початку 60-х років створює першу українську оперу «Запорожець за Дунаєм». Перлиною української вокальної класики стали «Вечорницi» П. І. Нищинського. Вони малюють широку музичну картину народного життя, знаменитий чоловічий хор «Закувала та сива зозуля», тема якого -- страждання козаків у турецькій неволі, їх прагнення до свободи. Мелодичним багатством, співучістю, драматичною напруженістю привабила слухачів опера М. М. Аркаса «Катерина» за однойменною поемою Т. Г. Шевченка. Композитори широко використовували багаті традиції українських народних пісень, обробляли їх.


Слайд #8
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #8

Цілу епоху в музичному житті України складає творчість М. В. Лисенка - великого українського композитора, блискучого піаніста-віртуоза, талановитого хорового диригента, педагога, музикознавця й активного громадського діяча демократичного напряму. Він є основоположником української класичної музики.


Слайд #9
Презентація на тему «Українське образотворче та музичне мистецтво в ХІХ ст» - Слайд #9

Дякую за увагу!!!