Презентація на тему «Україна незалежна»
Україна незалежна
24 серпня – відзначається свято українського народу
24 серпня 1991р. було ухвалено Акт проголошення незалежності України. А 1грудня 1991р. цей документ дістав всенародну підтримку:під час референдуму за нього висловилося понад 90 відсотків населення, яке взяло участь в опитуванні. Того самого дня наш народ обрав главу держави – Президента України.
У центрі Європи постала і утвердилась країна з 50 мільйонним населенням та найбільша за територією. Поява власної держави і свого права – свідчення високого рівня розвитку нації. Ставши незалежною державою, Україна зобов'язалася подолати чимало труднощів, успадкованих від попередніх часів. Це й незаможність більшості населення , й відставання від інших країн у розвитку господарства та науки, порушення прав та свобод людей. За недовгий час було створено нову систему державного управління, власні Збройні сили, органи безпеки й правопорядку. Як і раніше, багато важить для нашої держави виробництво сільськогосподарської продукції. Україна має всі різновиди сучасного транспорту: залізничний, повітряний, автомобільний, морський, річковий, трубопровідний, а також метрополітен. Україна велика морська держава з берегом завдовжки в 2 тис. км. Найважливіші Українські порти це міста Одеса, Іллічівськ, Миколаїв, Херсон, Маріуполь, Феодосія, Ізмаїл.
28 червня - відзначається свято українського народу
Проголошення незалежності України 1991р. - тільки початок спільної праці, спрямованої на розбудову української держави. Про те якою має стати в майбутньому Україна, йдеться в Основному законі нашої держави - Конституції. Слово “конституція” походить з латини, де воно означає “впорядкування, встановлення”. Конституція визначає державний устрій та взаємовідносини громадян і держави. Конституцію України було ухвалено 28 червня 1996р. Цей день проголошено державним святом.
Президенти України
Леонід Макарович Кравчук
Леонід Данилович Кучма
Віктор Андрійович Ющенко
Віктора Федоровича Януковича
Державний суверенітет України означає верховенство державної влади щодо будь-якої іншої влади всередині країни і її незалежність від будь-якої іншої влади за її межами. Конкретизація змісту цього положення здійснена передусім у Декларації про державний суверенітет України, яка визначає державний суверенітет як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Совокупність всіх природних ресурсів, економічного і науково-технічного потенціалу, що забезпечує матеріальні і духовні потреби громадян є основою суверенітету України.
Незаперечні досягнення незалежної України в царині культури, науки, спорту. Основою ланкою освіти в нашій державі є загальноосвітні школи. За роки незалежності з'явилося чимало гімназій та ліцеїв. Розширилась сфера вживання української мови. Зросла мережа кіл і класів з її поглибленим вивчанням. Більшає в Україні й приватних навчальних закладів. Українська молодь має змогу навчатися у професійно-технологічних училищах та технікумах й коледжах.
Спортсмени
Завжди успішно виступають на міжнародних змаганнях українські спортсмени.
Одні з найвідоміших є:боксери Володимир та Віталій Клички, футболіст Андрій Шевченко.
МИ щиро віримо в невмирущість української нації і завжди будемо обстоювати свою віру, як робили це тисячі наших предків і як роблять це тисячі наших сучасників, Україна вічна, бо вічний її народ. А головним підтвердженням цьому є її давня і героїчна історія, що довела: попри лагідну вдачу українці надзвичайно сильний і витривалий народ, який здатен захищати себе й боронити свою країну. Допоки буде наш народ вірити в себе, у свої сили, допоки буде шануватися, доти буде існувати й розвиватися незалежна українська держава, про неї будуть знати, її поважатимуть у світ.
МИ - часточка великого народу, і цим ми по-справжньому пишаємось.