Презентація на тему «Партизанський рух Опору»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #1

Партизанський рух Опору


Слайд #2
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #2

Початок
22 червня 1941 року фашистська Німеччина напала на Радянський Союз. На території захопленій ворогом, у відповідь на запроваджений «Новий порядок» поширився антифашистський рух Опору. Однією з груп руху Опору, була група рядянського партизанського і підпільного руху, яка була найефективнішою.


Слайд #3
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #3

29 червня 1941 р. Й.Сталіним була оприлюднена директива ЦК ВКП(б) про перебудову всіх організацій які діяли біля лінії фронту на військовий лад. У цій директиві йшлось про створення диверсійних груп для розгортання партизанської війни. 18 липня цю директиву доповнили постановою ЦК ВКП(б) про організацію руху Опору в тилу ворога.


Слайд #4
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #4

 З'явилася потреба в виснаженні ворожих військ, саме це завдання було поставлене перед партизанськими загонами.
 Партизанський рух 1941-1944 років на тимчасово окупованій німецько-фашистськими військами території СРСР у своєму розвитку за радянською періодизацією пройшов три етапи.


Слайд #5
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #5

Тривав від початку війни й до кінця листопада 1942 року. На цьому етапі виступи партизан були нечисленними і неорганізованими. Вважалося, що війна буде вестись на «чужій території»,тому нічого серйозного не готовилось до ведення партизанської війни; підпільні організації створювались поспіхом, не вистачало кваліфікованих кадрів, озброєння і боєприпасів, відсутність досвіду і конспіративної роботи і т.п.
Перший етап


Слайд #6
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #6

Лише в другій половині 1942 року, коли було створено координаційний центр - Український штаб партизанського руху на чолі з генералом Т.Строкачем, радянський рух опору значно розширився і активізувався.


Слайд #7
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #7

Виникли великі партизанські загони і з'єднання під командуванням С.Ковпака, О.Федорова, О.Сабурова, М.Наумова та ін. Партизани здійснювали диверсії на комунікаціях ворога, особливо залізницях, псували лінії зв'язку, підривали мости, поліцейські дільниці і військові комендатури, добували розвіддані для діючої армії.


Слайд #8
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #8

Основним змістом партизанської боротьби в Україні у другому періоді (кінець 1942 року – 1943 рік) стала реалізація розроблених ЦККП(б)У й УШПР оперативних планів бойових дій на зимовий період 1942-1943 років ,на весняно-літній 1943 року, зокрема плану захоплення та утримання переправ через ріки Десна, Дніпро, Прип'ять і допомога Червоній армії щодо оволодіння Києвом.
Другий період партизанського руху став часом найбільших його досягнень у бойовій, диверсійній, розвідувальній діяльності в тилу фашистських військ, вершиною військової майстерності.
Другий етап


Слайд #9
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #9

В 1943 році С.Ковпак здійснив Карпатський рейд. Гучного резонансу серед населення окупованих територій мали рейди з Лівобережної України на правий берег Дніпра, у район білорусько-українського Полісся.
 Особливу активність партизанський і підпільний рух проявив в 1943 році. «Рейкова війна» стала однією з основних форм партизанської боротьби, яка завдала відчутного удару ворогу, зриваючи постачання фронту.


Слайд #10
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #10

Січень-серпень 1994р. Перед партизанами України стояло завдання й надалі активними діями дезорганізувати тил німецько-фашистських військ, сприяти бойовим операціям Червоної армії. Пріоритетне значення надавалося виходу партизанських загонів і з'єднань на терени ЗахідноїВажливою складовою руху Опору була діяльність підпільників.Волині та Галичини. 
Третій етап


Слайд #11
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #11

Особливо активну війну у ворожому тилу вела молодь. В нацистському документі – «Наслідки німецького воєнного управління в зоні групи армій «Південь»» відзначалося: «З молоді складалося більшість активістів боротьби за справу. Радянські банди, утворювалися переважно з молоді». Широко відомі героїчні подвиги підпільної організації «Молода гвардія», «Партизанська іскра» та багато інших. Найбільш успішно діяли підпільні обкоми, створені на базі партизанських загонів.


Слайд #12
Презентація на тему «Партизанський рух Опору» - Слайд #12

 В цілому протягом Великої Вітчизняної війни партизани України знищили близько 500 тисяч гітлерівських солдатів і офіцерів, розгромили 467 ворожих гарнізонів, комендатур, штабів, пустили під укіс 5019 ешелонів з живою силою і бойовою технікою, підбили і захопили 1566 танків і бронемашин, 790 гармат, 13535 автомашин, 211 літаків.  Близько 200 тисяч партизан нагороджені орденами та медалями, в тому числі понад 127 тисяч – медаллю "Партизан Великої Вітчизняної війни” І та II ступенів, 233 відважним народним месникам присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Підрахунки


Завантажити презентацію