Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття»


Рейтинг презентації 4.67 на основі 3 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #1

Наш край на початку ХХстоліття
Підготувала:
Сало Альона


Слайд #2
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #2

Сільське господарство


Слайд #3
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #3

Сільське господарство Запорізького краю починає змінювати свої пріоритети. Традиційне скотарство все більше поступається землеробству. Збільшення кількості робочих рук надало можливість освоювати цілинні землі, зростає площа посівів, переважна більшість господарств починає вирощувати зерно на продаж. Зернові поступово зайняли 50 - 75 % зораних земель. Зростання цін на зерно, підвищення попиту на нього підштовхували до вдосконалення знарядь праці. Звичайними у господарстві селян стають жниварки, сіялки, віялки, у кінці ХІХ ст. парові молотарки та плуги.


Слайд #4
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #4

Економіка


Слайд #5
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #5

Промисловість Запорізького краю на початку ХХ ст. продовжує розвиватися, збільшуються прибутки. Криза характерна у цей період для промисловості Російської імперії не торкнулася нашого краю тому що: промисловість тут мало пов'язана з державними замовленнями;переважна кількість підприємств була пов'язана з землеробством, яке продовжувало бурхливо розвиватися.


Слайд #6
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #6

У 1903 створено акціонерне товариство "Лепп і Вальман". Його основний капітал 1,5 млн. Випускали жатки, молотарки, віялки, сіялки, маслобійки.


Слайд #7
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #7

У 1903 створено акціонерне товариство "Лепп і Вальман". Його основний капітал 1,5 млн. Випускали жатки, молотарки, віялки, сіялки, маслобійки.


Слайд #8
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #8

Розвиток залізниць стимулює торговий обіг: у 1902-1904 рр. до Бердянська привезли залізницею 20 млн. пудів товарів, шляхами 1,7 млн.; 295 тис. водним. Товар реалізовувався 550 торговельними підприємства Бердянська. Обіг торгівлі досягав десятків млн.


Слайд #9
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #9

Розвиток залізниць стимулює торговий обіг: у 1902-1904 рр. до Бердянська привезли залізницею 20 млн. пудів товарів, шляхами 1,7 млн.; 295 тис. водним. Товар реалізовувався 550 торговельними підприємства Бердянська. Обіг торгівлі досягав десятків млн.


Слайд #10
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #10

Культура


Слайд #11
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #11

На початку ХХ століття культура України, з одного боку, продовжувала розвивати народні, демократичні традиції XIX століття, а з іншого — йшов активний пошук нових форм, використання досягнень інших національних культур.


Слайд #12
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #12

Також початок сторіччя характеризувався прогресом в галузі музичної культури. Формується національний стиль, який об'єднує динаміку фольклорної виразності і найкращі традиції класики.


Слайд #13
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #13

В Україні в галузі живопису і графіки активно працювали такі майстри, як О. Мурашко, О. Новаківський, І. Труш, П. Ковжун


Слайд #14
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #14

Традиційні тенденції в царині літератури — романтизм і неореалізм поєднувалися з розвитком футуризму, символізму. Так, фахівці виділяють «нову школу» української прози


Слайд #15
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #15

Воропай П. Звичаї українського народу. — К.:Оберіг, 1993. — 590 с. Гріненко Г. В. Хрестоматія по історії світової культури. — М.: Юрайт, 1998. — 669 с. Грушевський М. С. 'Нарис історії українського народу. — К.:Либідь, 1991. — 398 с.
Джерела інформації


Слайд #16
Презентація на тему «Наш край на початку ХХ століття» - Слайд #16

Дякую за увагу)