Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #1

Музична культура Східних слов‘ян


Слайд #2
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #2

Історичні відомості
Східнослов'янські племена — група слов'янських племен, розташована на території сучасної України, Білорусі та Росії, предками яких були анти й дуліби (волиняни), вони проживали на території між Карпатами, Прип'яттю та Середнім Подніпров'ям. Археологічними дослідженнями простежується зв'язок від населення празької культури V—VII століть.


Слайд #3
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #3

Музична культура
Народні музичні інструменти — це яскрава сторінка історії музичної культури східнословянського народу. Музика і музичні інструменти (сопілки та флейти, виготовлені із рогів тварин, дудочки, виготовлені із пташиних кісток, що нагадують флейту Пана, ударні й шумові інструменти) виконували функції оберегів і ви¬користовувались під час заклинань і молитов, набуваючи магічно-охоронного значення. До основних східнословянських народних інструментів належать: кобза, бандура, ліра, свищики, окарини, сопілка та її різновиди, сурми, трембіта, ріг, ріжки, цимбали, шумові й ударні музичні інструменти.


Слайд #4
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #4

Кобза - український лютнеподібний струнний щипковий музичний інструмент, в якому струни розташовані як на грифі, так і на корпусі


Слайд #5
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #5

Банду́ра — український народний струнно-щипковий музичний інструмент. Класичний (діатонічний) і сучасний (діатонічний або хроматичний) інструмент з родини арф, гусель. Музикант, граючи на старосвітський чи сучасній бандурі, не притискує струн на грифі, а, подібно до арфи, щипком пальців (лівої руки тощо) у потрібний момент видобуває звук певної струни.


Слайд #6
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #6

Ліра - старогрецький струнно-щипковий музичний інструмент.


Слайд #7
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #7

Окарина, зозулька — керамічна або порцелянова свисткова флейта сферичної форми. Має 10 пальцевих отворів, казковий тембр, імітує завивання звірів, спів птахів, особливо зозулі и. Розповсюджена в багатьох країнах.


Слайд #8
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #8

Трембіта - екзотичний інструмент, що здавна був супутником гуцулів.


Слайд #9
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #9

Найпоширенішим ударним інструментом у народній музиці є бубон (решітка). Легкий дерев'яний обідок, обтягнутий з одного боку шкірою,— це найпро¬стіша конструкція бубна, що був відомий в Україні ще у давні часи. 


Слайд #10
Презентація на тему «Музична культура Східних слов’ян» - Слайд #10

Зараз ми маємо можливість слухати різну музику: народну й іноземну, сучасну й класичну, вокальну й інструментальну.