Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #1

Культура України під час Другої світової війни
Михальчук Ольги
IV-A курсу


Слайд #2
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #2

Друга світова війна була серйозним екзаменом для української культури. Ніколи до того перед наукою, освітою, літературою, мистецтвом, культосвітніми закладами, пресою, радіо не стояли такі складні й відповідальні завдання.


Слайд #3
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #3

Наука
З початком війни відбулось об'єднання кількох інститутів Академії наук України, які були евакуйовані на Схід. Переважна їх більшість, а також Президія АН України працювали в Уфі. На базі промислових підприємств продовжували працювати Інститут електрозварювання у Нижньому Тагілі, Інститут енергетики — у Копейську (Челябінська обл.), Інститут чорної металургії — у Свердловську, фізико-технічний інститут — в Алма-Аті. 


Слайд #4
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #4

Є. Патон
Очолював інститут електрозварювання
АН УРСР
хірург-офтальмолог В. Філатов
очолював Український інститут очних хвороб


Слайд #5
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #5

Важливі завдання постали перед українською історичною наукою, яка була покликана роз'яснювати високі цілі визвольної війни, розкривати перед широкими масами героїчне минуле народу, його самовіддану боротьбу проти загарбників у різні періоди історії. За час евакуації було видано перший том чотиритомного підручника "Історія України" для вузів, що охоплював період з найдавніших часів до 1654 p., науково-популярний "Нарис історії України", перший том "Наукових записок" Інституту історії і археології України АН УРСР.


Слайд #6
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #6

Освіта
У роки війни понад ЗО українських вузів працювали в евакуації. У лютому 1942 р. поновив роботу у Кзил-Орді (Казахстан) університет, що утворився з об'єднаних в один Київського та Харківського університетів, Одеський перебував у Байрам-Алі (Туркменія), Харківський хіміко-технологічний — у Чугчику (Узбекистан), Київський індустріальний — у Ташкенті, Миколаївський суднобудівний — у Пржевальську. Окремі вузи влились як факультети до місцевих навчальних закладів.


Слайд #7
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #7

А. Малишко
І. Нехода


Слайд #8
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #8

Л. Первомайський
М. Стельмах
 К. Герасименко


Слайд #9
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #9

П. Тичина правдиво відобразив будні війни в поемі "Похорон друга". 


Слайд #10
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #10

М. Рильський видав збірки патріотичних віршів "Слово про рідну матір", "Світова зоря", поему "Жага". 


Слайд #11
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #11

В. Сосюра написав збірки "В годину гніву" та "Під гул кривавий", видані в 1942—1943 pp.


Слайд #12
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #12

Преса. Радіо
Важливу роль у мобілізації народу на боротьбу з фашистськими загарбниками відігравали засоби масової інформації, що вже наприкінці 1941 р. були евакуйовані у східні райони Росії. Українські видавництва об'єдналися в одне — Українське державне видавництво, яке працювало спочатку в Саратові, а пізніше в Москві. Воно випускало українську політичну і художню літературу, листівки, газети і журнали для бійців. Ним видано понад 850 назв книг, брошур, журналів, плакатів тиражем понад 15 млн примірників.


Слайд #13
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #13

 Багато літературних творів було надруковано у громадсько-політичних журналах "Українська література", "Україна" та "Перець". Лише у 38 номерах журналу "Українська література" у ці роки було опубліковано 4 романи, 13 драматичних творів, 140 новел, нарисів і оповідань, 7 поем, 70 віршів та ін.
У тилу ворога розповсюджувалися газети "Радянська Україна", "Література і мистецтво". Крім центральних свої газети видавали підпільні організації, партизанські об'єднання і загони. Зокрема, у Вінницькій області виходила газета "Партизанська правда", у Київській — "Народний месник", а в партизанському загоні ім. Боженка — "Вільна Україна"


Слайд #14
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #14

Театр та кіно
Десятки українських театральних колективів, ансамблів, артистичних бригад несли своє мистецтво фронтовикам, надихаючи їх на боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини. Київський театр опери та балету ім. Т. Шевченка послав на фронт 22 бригади, які дали 920 концертів, Запорізький ім. М. Заньковецької — три бригади, які показали 214 вистав і концертів, Київський драмтеатр ім. І. Франка здійснив на фронті 206 вистав і концертів.
Усього театри України послали на фронт 108 концертних бригад, які несли воїнам українську пісню, танці, музику, їхні виступи бачили і слухали сотні тисяч бійців.


Слайд #15
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #15

Київський театр опери та балету ім. Т. Шевченка 


Слайд #16
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #16

Українськими кіномитцями в цей період було створено кілька високопатріотичних художніх фільмів, бойових кінозбірників. Зокрема Київська кіностудія поставила фільми "Олександр Пархоменко" Л. Лукова, "Як гартувалася сталь" М. Донського, "Партизани в степах України" І. Савченка. Вищим досягненням в умовах війни став фільм "Райдуга" М. Донського за сценарієм В. Василевської. Ця картина одержала багато призів і серед них "Оскар" — премію Академії кіномистецтва США. Цей фільм у 1946 р. удостоївся Державної (Сталінської) премії.


Слайд #17
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #17

Кадри з фільму "Райдуга" Донского


Слайд #18
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #18

Кадри з фільму "Битва за нашу Радянську Україну"  Довженка


Слайд #19
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #19

Провідними темами у творчості композиторів періоду війни були патріотизм, віра в перемогу над ворогом. Найбільшу увагу вони приділяли створенню масової бойової пісні. Лише за два перших місяці війни київські композитори створили понад 40 пісень і кілька похідних маршів. За роки війни було написано близько 350 музичних творів різних жанрів, зокрема 4 симфонії, 6 опер, 11 квартетів, квінтетів і тріо, 9 камерних творів, 7 творів для фортепіано, 6 маршів, 7 кантат і великих вокальних творів, понад 130 пісень, романсів та ін.


Слайд #20
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #20

Образотворче мистецтво
Умови воєнного часу вимагали перебудови всього художнього життя, підвищеної уваги до агітаційно-масових форм. Бригади художників виїжджали на фронт, заводи, у колгоспи, вели активну художню пропаганду і збирали матеріали для майбутніх творів. Кореспондентами фронтових газет, авторами бойових листків були О. Будников, М. Огнівцев, П. Пархет. Багато художників працювали безпосередньо у військових частинах, у редакціях фронтових газет, зі зброєю в руках боролися проти ворога. Нелегкими шляхами війни пройшли відомі українські художники І. Макогон, С. Григор'єв, С. Єржиковський, О. Любимський та майбутні майстри українського образотворчого мистецтва В. Бородай, В. Задорожний, І. Гуторов та ін. Смертю хоробрих полягли в боях за батьківщину скульптори Б. Іванов та Г. Пивоваров, живописці Ф. Кличко, П. Сударик, О. Нестеренко, графіки В. Нерубенко, Л. Вербицький, П. Горілий. З усіх жанрів образотворчого мистецтва в цей період найінтенсивніше розвивається графіка. Тут перше місце посідають агітаційні види — плакат і сатиричний малюнок. У сатиричних жанрах працювали художники К. Агніт-Скледзевський, В. Гливенко, О. Козюренко, В. Литвиненко. їхні сатиричні плакати не лише викликали сміх, а й утверджували впевненість у розгромі фашизму.


Слайд #21
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #21

Друга світова війна була серйозним екзаменом для української культури. Ніколи до того перед наукою, освітою, літературою, мистецтвом, культосвітніми закладами, пресою, радіо не стояли такі складні й відповідальні завдання. Ніколи ще діячам культури і науки не доводилося працювати в таких тяжких і несприятливих умовах, у які поставила їх війна. І слід зазначити, що українська культура і її творці виявилися на висоті свого покликання: вони все підпорядкували завданням розгрому ворога. В складних умовах війни культура стала могутнім знаряддям у боротьбі проти фашизму та його людиноненависницької ідеології.


Слайд #22
Презентація на тему «Культура України під час Другої світової війни» (варіант 1) - Слайд #22

Дякую за увагу)