Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках»


Рейтинг презентації 4 на основі 2 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #1

Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках
Підготувала:
Учениця 10 класу Сало Альона


Слайд #2
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #2

Містобудування і розвиток комунальної сфери
Містобудування тих років висунуло і почало здійснювати ідею комплексної забудови кварталів, яка передбачала поділ кварталів на окремі жилі комплекси, що органічно вписувалися в природне середовище і мали відповідні соціально-побутові установи – дитячі садки, ясла, їдальні, пральні, продовольчі магазини тощо.


Слайд #3
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #3

У створенні нормальних побутових умов мешканцям міст і селищ певну роль відігравали транспорт, водопровід, електроосвітлювальна мережа, які повинні були надати відповідний комфорт, скоротити витрати.


Слайд #4
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #4

Освітні заклади Запорізького краю
У 1927р. на території області вже працювало більше 870 шкіл, у яких навчалося більше 96 тис. учнів. Але і вони не охоплювали всіх дітей. Тільки в місті Запоріжжі відвідували школи 80% дітей шкільного віку. У наступні роки становище дещо виправилося, що дало можливість у містах перейти до загальної семирічної освіти, а у деяких випадках створювалися десятирічки.


Слайд #5
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #5

Культурно-освітня робота
На початку 1920-х років у Запоріжжі відкрився музей. 8 листопада 1930р. в Бердянську були відкриті краєзнавчий музей і перший в Запорізькому краї художній музей, основою якого стали 250 картин, подаровані місту земляком – І.І. Бродським.


Слайд #6
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #6

Розвиток науки
Запорізький край був батьківщиною багатьох науковців, діяльність яких була відома не тільки в країні, а й за її межами. Науковими розробками різноманітних проблем займалися вчені й вищих навчальних закладів Запорізького краю. Крім того, з 1930р. на о.Хортиця починає наукову діяльність Запорізький філіал Всесоюзного науково-дослідного інституту електрифікації сільського господарства.


Слайд #7
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #7

Художня література
З другої половини 20-х років на терені Запорізького краю спостерігається пожвавлення літературного життя. На підприємствах, будівельних майданчиках, у навчальних закладах виникають літературні гуртки й об'єднання. Поширювався літературний рух і в інших містах та населених пунктах області. У 1931р. в Мелітополі при редакції газети “Радянський степ” виникло перше літературне об'єднання регіону. З нього вийшла група відомих письменників: М.Денисов, Є.Дирін, Є.Крилов та інші.


Слайд #8
Презентація на тему «Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках» - Слайд #8

Дякую за увагу!