Презентація на тему «I всеукраїнський військовий з’їзд»
I всеукраїнський військовий з'їзд
Перший всеукраїнський військовий з‘їзд 1917 року — форуми солдатів-українців, що відіграти велику роль у нац. державотворенні, українізації армії та військ, будівництві в УНР.
В роботі з'їзду прийняло участь близько 900 делегатів з різних військових частин, українських груп, товариств та організацій армій всіх фронтів, Балтійського і Чорноморського флотів, а також окремих гарнізонів і округів України.
З'їзд був скликаний з ініціативи Українського Військового Організаційного комітету на чолі з полковником Глинським для координації дій українського військового руху. Основною метою з'їзду було підтвердження постанов Всеукраїнського Національного Конгресу, який проходив місяцем раніше.
Відкрив з'їзд голова Української Центральної Ради М. Грушевський.
До складу президії було обрано С. Петлюру, М. Міхновського, В. Винниченка, Ю. Капкана, С. Письменного. В центрі уваги з'їзду були питання загальнополітичного характеру.
с. Петлюра
В. ВИННИЧЕНКО
М. МІХНОВСЬКИЙ
На пропозицію С. Петлюри делегати форуму привітали УЦР, склали їй велику подяку за об'єднання сил українства і визнали УЦР єдиним компетентним органом усієї України та у відносинах з Тимчасовим урядом. У ставленні до війни форум висловився за мир без анексій і контрибуцій на засадах самовизначення націй. Він закликав Тимчасовий уряд точно і негайно визначити своє ставлення до Антанти, Четвертного союзу, зажадав включення представників України до делегації Росії на майбутній мирній конференції.
З доповіддю «Про націоналізацію війська» виступив С. Петлюра. В ній засуджувалась антидемократична система формування армії з представників різних національностей, яка, на погляд промовця, призвела за три роки війни до втрати боєздатності фронтових частин. Було запропоновано негайно виділити українських вояків в окремі військові одиниці, але на фронті здійснювати це обережно, щоб не дезорганізувати бойові частини.
Учасники з'їзду підтримали вимогу національно-територіальної автономії України, призначення при Тимчасовому уряді міністра у справах України, створення крайового урядового органу, підтримали формування першої української військової частини - полку ім. Б. Хмельницького. Командиром полку був призначений полковник Юрій Капкан.
З'їзд накреслив ряд рішучих заходів, спрямованих на українізацію школи, націоналізацію землі, обрав Генеральний військовий комітет.