Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #1

Донецьк в 1985-1991 рр.
Підготувала Юдіна В.


Слайд #2
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #2

"І степ і гори обгорілі Дощем облило громовим, Та знов такі ж немилі, Нічим не скрасились новим. Ревуть гудки. Дими стовпами Повзуть за вітром по степу, А там під степом, у склепу Шахтар зомлілими руками Б'є камінь, вугіль добува, І в землю вік свій зарива..." Які події відбувалися у 1985-1991 рр на Донеччині?


Слайд #3
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #3

Перебудова на Донеччині
Спроби лібералізації соціалістичної економіки призвели до зникнення з прилавків магазинів навіть найнеобхіднішого. Посилився дефіцит продуктів, з'явилися багатогодинні черги. Нестабільність у суспільстві спричинила різке падіння виробничої дисципліни. Підприємства Донецької області почали зривати постачання продукції споживачам


Слайд #4
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #4

Страйки шахтарівУ 1989–1991 роках Донецьк і весь Донбас стали ареною супротиву комуністичній владі.Поштовхом до початку масових страйків послужило погіршення забезпечення шахтарських регіонів продовольчими й промисловими товарами в умовах тотального товарного дефіциту, що наростав у країні.
Страйки шахтарів безпосередньо вплинули на те, що 3 серпня був прийнятий Верховною Радою УРСР Закон «Про економічну самостійність Української РСР» 


Слайд #5
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #5

1991 року до прийняття Акту незалежності донецькі газети поступово налаштовувалися на демократичну хвилю, але разом із цим активно просувалися думки про те, що Союз потрібно зберегти. Окрім цього, звичайно ж, виділялася тема шахтарських страйків.


Слайд #6
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #6

Криза охопила й агропромисловий комплекс. Колгоспно-радгоспна система була не в змозі рентабельно працювати в нових умовах господарювання, а фермерство не одержало достатнього розвитку й державної підтримки. Проте, незважаючи на зниження виробничих показників, середня заробітна плата постійно зростала, що призвело врешті-решт до зниження рівня життя, бо ціни в умовах гострої нестачі товарів збільшувалися набагато швидше, ніж зарплати.


Слайд #7
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #7

Протягом першої половини 90-х років промислове виробництво області скоротилося більш ніж удвічі, а валова продукція сільського господарства зменшилася на третину. Реальне безробіття торкнулося багатьох сімей.


Слайд #8
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #8

Донбас – шахтарська столиця України. Місто-мільйонник , місто мільйона троянд та териконів – так називають наш Донецьк. Він пройшов важкий шлях від Дикого Поля до великого промислового міста. Донецьк намагався завжди бути попереду. Не кожний план був вдалим і не кожна спроба його втілити, але він не здавався…


Слайд #9
Презентація на тему «Донецьк в 1985-1991 рр» - Слайд #9

Легенди Донеччини
МЕТРО ДЛЯ ЧИНОВНИКОВСогласно городским легендам, под «Белым домом» находится бункер и железнодорожная ветка, ведущая в сторону Азовского моря. Тут есть поезд, который находится в полной готовности к эвакуации. Дескать, бункер построен в 1980-е и тянется до ул. Артема.
В МЕТРО НЕ СЧЕСТЬ АЛМАЗОВСогласно легендам, при строительстве метро в Донецке были найдены алмазы. Впрочем, геологи допускают, что в недрах Донбасса могли быть столь ценные камни.