Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #1

Презентація на тему: «Десятинна церква».
Виконала:


Слайд #2
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #2

Перша кам`яна церква tttt Київської Русі. tttttt Споруджена tttttttдревньоруськими та візантійськими майстрами у 989-996 роках у період князювання Володимира Святославовича, котрий виділив на її побудову десяту частину княжих доходів - десятину. Звідси й виникла назва храму. Старовинні джерела називають Десятинну церкву церквою Богородиці.


Слайд #3
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #3

Представляла собою хрестово-купольний шестистовпний храм. На початку ХІ століття її оточили галереями. Десятинну церкву вкрашали мозаїка, фрески, різні мармурові та шиферні плити (ікони, хрести та посуд привезено з Херсонеса Тавридського (Корсуня)). У Десятинній церкві поховані Володимир Святославович та його жінка - візантійська царівна Анна, сюди ж з Вишгорода привезли прах княгині Ольги.


Слайд #4
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #4

Наприкінці 1240 року орди хана Батия, захопивши Київ, знищили Десятинну церкву - останню схованку киян.


Слайд #5
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #5

Розкопки руїн почалися ще в 30-х роках XVII століття за ініціативи митрополита Петра Могили. Далі розкопки проводились у 1824 році К. А. Лохвицьким, у 1826 році - Єфимовим, у 1908-14 роках - археологом Д. В. Милеєвим. Під час розкопок було знайдено чимало цінних фрагментів мозаїки підлоги, фрескового і мозаїчного прикрашень храму, кам'яні захоронення, залишки фундаменту тощо.


Слайд #6
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #6

Поблизу Десятинної церкви було відкрито руїни княжих палаців і житла бояр, а також ремеслецькі майстерні та численні поховання ІХ-Х століть. Археологічні знахідки зберігаються у заповіднику "Софійський музей", в історичному музеї України та в інших музеях.


Слайд #7
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #7

У 30-х роках XVII століття Петром Могилою і у 1828-42 роках за проектом В. Й. Стасова на місці Десятинної церкви були збудовані однойменні храми, що не збереглися.


Слайд #8
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #8

З липня 2005 року архітектурно-археологічною експедицією Інституту Археології НАН України під керівництвом Г. Ю. Івакіна спільно з дослідниками з Санкт-Петербурга (зокрема Ермітажу) та за допомоги студентів історичних факультетів України проводяться археологічні дослідження фундаментів Десятинної церкви на глибині близько 2-х метрів та частини оборонного рову з залишками дерев'яних конструкцій. Незважаючи на відсутність фінансування археологічні дослідження не припинялися. На теперішній час вони ще не завершені.


Слайд #9
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #9

Отже, будівництво Десятинної церкви відіграло велику роль в розвитку культури Київської Русі. Нажаль від всієї будівлі залишився тільки фундамент. Також під час розкопок було знайдено фрески та мозаїки , які збереглись до наших днів.
Якби будівля збереглася, вона була б справжньою перлиною архітектури України.


Слайд #10
Презентація на тему «Десятинна церква» (варіант 2) - Слайд #10

Дякую за увагу!