Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #1

ЧОРНОБИЛЬ -
чорна БІЛЬ


Слайд #2
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #2

26 квітня 1986 року о 1 годині 24 хвилини на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС, найпотужнішій у СРСР, пролунали послідовно два вибухи, які сповістили весь світ про трагедію століття. Сталася перша в світі потужна техногенна катастрофа на атомному об'єкті.


Слайд #3
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #3

З жерла реактора піднімався, в декілька сотень метрів заввишки, стовп продуктів горіння, потужний потік газової радіоактивності. Із 190 тонн ядерного палива 90% потрапило в атмосферу землі.За даними учених, викид радіонуклідів рівний, за різними оцінками, чотирьом і більше вибухам в Хіросімі.
Вибухи привели до повного руйнування реактора і його активної зони, систем охолодження, а також будівлі реакторного залу.
На дах машинного залу, на територію навколо АЕС були викинуті залізобетонні і металоконструкції, графітові блоки і їх шматки.


Слайд #4
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #4

Даху немає, частина стіни зруйнована.. Згасло світло, відключився телефон. Рушаться перекриття. Підлога тремтить. Приміщення заповнюються пилом і чи то парою, чи то туманом. Спалахують іскри короткого замикання. Прилади радіаційного контролю зашкалюють. Всюди тече гаряча радіо-активна вода…


Слайд #5
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #5

Даху немає, частина стіни зруйнована.. Згасло світло, відключився телефон. Рушаться перекриття. Підлога тремтить. Приміщення заповнюються пилом і чи то парою, чи то туманом. Спалахують іскри короткого замикання. Прилади радіаційного контролю зашкалюють. Всюди тече гаряча радіо-активна вода…


Слайд #6
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #6

О 1 годині 30 хвилин на місце катастрофи прибули підрозділи пожежних частин по охороні АЕС і м. Прип'яті під командуванням лейтенантів Віктора Кибенка (ліворуч) і Володимира Правика. Пожежники прийняли на себе усю потужність радіоактивного випромінювання при гасінні пожежі на покрівлі машинного залу. Пізніше прибули пожежні частини з м.Чорнобиля, Києва і інших районів, командування якими очолив майор Телятников. До 5-ї години ранку пожежа була локалізована.
Обидва командири та їх підлеглі отримали високі дози опромінення, врятувати їх не вдалося.
Обом присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно). Поховані герої на Митинському
кладовищі у Москві.


Слайд #7
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #7

Тисячі людей з усіх кінців колишнього СРСР були викликані і відряджені для ліквідації наслідків катастрофи. Роботи по ліквідації аварії велися в основному вручну.
Лопатами знімали верхній шар ґрунту на території АЕС, скидали руками шматки арматури, графіту з даху машинного залу, змивали радіоактивний бруд ганчірками усередині станції.


Слайд #8
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #8

Спочатку роботи по розчищенню обломків вибуху планувалось виконувати керованими по радіо російськими, німецькими та японськими роботами, але вони не витримували високого рівня радіації і виходили з під контролю операторів.
Тоді було прийнято рішення задіяти для розчищення обломків людей.Найнебезпечнішою зоною був дах зруйнованого вибухом четвертого ядерного реактора.


Слайд #9
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #9

На залишках даху четвертого реактору люди розгрібали радіоактивні обломки і скидали їх донизу. Кожні 60 секунд лунала сирена про закінчення чергової зміни – перебування на даху довше 60 секунд загрожувало негайною смертю.


Слайд #10
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #10

Кожен з тих, хто прибирав обломки на даху, піднімався на нього лише один раз – доза отриманої за 60 секунд радіації була рівна дозі, яку людина отримує за все життя.


Слайд #11
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #11

Генерал Микола Тараканов вручає почесні грамоти ліквідаторам, які працювали на даху четвертого реактора.


Слайд #12
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #12

Уряд, вислухавши поради фахівців, прийняв рішення закрити, засипати воронку теплопоглинальними матеріалами, здатними до фільтрації вогню і попелу.
Тому з 27 квітня по 10 травня пілоти Військово-повітряних сил СРСР, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зробили сотні польотів над активною зоною. Вони скинули з вертольотів тисячі і тисячі мішків піску, глини, доломіту, бору, а також великі упаковки свинцю, який за вагою займав перше місце - 2400 тон.


Слайд #13
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #13

Потужність радіаційних викидів із зруйнованого реактора зменшилася тільки через п'ять днів, склавши приблизно 15% від початкової. Потім вона стала наростати знову, досягаючи (після закінчення чотирьох днів) 70% від рівня першого дня.
Фахівці, хрестившись від жаху, чекали ще жорстокішого радіаційного удару, який міг статися при обвалі в шахтний басейн кришки зруйнованого реактора, бо ж басейн був наповнений водою охолоджувальної системи. У терміновому порядку готувалися засоби для евакуації мільйонів людей. На запасні шляхи були поставлені сотні залізничних ешелонів, готувалися автомобільні колони. Евакуацію передбачалося провести в радіусі 300 кілометрів від АЕС; в зону евакуації входили міста Київ, Гомель, Бобруйськ …


Слайд #14
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #14

На десятий день потужність викидів впала - до 1%. Наступила нервова розрядка - адже
у перші дні, коли виверження було в самому розпалі, повітряні потоки з радіоактивними речовинами рухалися на Білорусь і на Європу.


Слайд #15
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #15

Забруднення, що прийшло з Чорнобиля, від 1 кюрі на квадратний кілометр, покрило 1,7% території Європи. На карті виділена основна чорнобильська пляма, далі Гомельсько-Могильовська, потім Плавсько-Тульська в Росії. Забруднення поширювалося на захід - у скандинавські країни, потім на схід - дуже великий, потужний слід з щедрими опадами.


Слайд #16
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #16

Потім хмари пішли на південь і південний захід - Румунія, Болгарія, захід - південна Німеччина, Італія, Австрія, альпійська частина Швейцарії. На карті показано, скільки цезію випало в кожній країні і в цілому по Європі: у Білорусії - 33,5% від усього викиду, в Росії - 23,9%, на Україні - 20%, в Швеції - 4,4%, у Фінляндії - 4,3%.


Слайд #17
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #17

Через тиждень після вибуху муніципальна влада Вісбадену (Німеччина) тимчасово закрила всі дитячі площадки після виявлення на них рівня радіоактивності від 124 до 280 бекерелів.


Слайд #18
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #18

Шведський фермер прибирає заражену радіоактивними опадами солому


Слайд #19
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #19

Хмари і вільні потоки повітря, які несли аерозолі йоду-131 і інших радіоактивних елементів, розповзлися здебільшого територією Білорусі.


Слайд #20
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #20

Після чорнобильської катастрофи була проведена велика робота по оцінюванню забруднення територій, що піддалися дії радіації.


Слайд #21
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #21

Радіонукліди цезію, стронцію, плутонію і ряду інших елементів активністю від 1 до 160 кюрі і вище покрили площу в 46,5 тисяч квадратних кілометрів, що складало
23% території нашої республіки.


Слайд #22
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #22

Дезактивація Важливо було не допустити розширення зони радіоактивного зараження. З цією метою боролися з пилоутвореннями, обприскуючи поверхню спеціальною сумішшю, застосовували полімерні покриття, використовували метод вакуумного очищення всмоктуванням (пилососи), вручну протирали об'єкти тканинами, просоченими дезактивуючими розчинами.


Слайд #23
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #23

Після евакуації населення з селища Прип'ять, ліквідатори змивають радіоактивний пил з вулиць, дерев і будинків. Рідину, якою поливали усю заражену місцевість, називали "Бурда". Ця клейка субстанція прибивала радіоактивний пил до землі і склеювала його. Після того, як "Бурда" підсихала, її просто скачували як килим і захоронювали в радіаційних могильниках. Рецепт рідини був розроблений в Інституті Атомної Фізики академіком Курчатовим.


Слайд #24
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #24

ЯКА ПРИЧИНА АВАРІЇ ?
Найбільш поширена версія причини аварії - недосконалість чорнобильських реакторів типу РБМК. Їх конструкторська недосконалість стала тепер притчею на язиках. Залишається погодитися з тими, хто краще за нас розбирається в атомному енергетичному господарстві.
2. Версія друга: знавці відмічають грубі помилки операторів, інженерів, які під час проведення планово-запобіжного ремонту на блоці експериментували з “мирним радянським атомом". Суть експерименту полягала в зупинці усіх механізмів реактора.
3. Несподівана версія. Вона не відкидає першу, але показує подію дещо в іншому світлі. Причиною вибуху, за цією версією, є розлом земної кори, на якому побудована Чорнобильська АЕС, і пов'язаний з розломом землетрус, що за часом співпав з експериментом.


Слайд #25
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #25

Чорнобильська АЕС до аварії…


Слайд #26
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #26

Чорнобильська АЕС до аварії…


Слайд #27
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #27

… іпісля.


Слайд #28
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #28

… іпісля.


Слайд #29
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #29

… іпісля.


Слайд #30
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #30

Захисний саркофаг
Саркофаг
4 энергоблок ЧАЭСапрель 1986 г.                                                                                                                                               4 энергоблок ЧАЭС (в саркофаге)декабрь 1986 г.
Його висота склала 61 метр, найбільша товщина стін -
18 метрів. Зведення "саркофага" здійснювалося за допомогою самохідних кранів, оснащених телевізійними засобами спостереження. У саркофазі передбачена система витяжної вентиляції з очищенням повітря, система примусового охолодження, а для недопущення підвищення нейтронної активності на даху встановлені баки з розчином бору.


Слайд #31
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #31

Будівельна бригада в масках і захисних костюмах під час робіт по закріпленню саркофагу (2006 рік)


Слайд #32
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #32

Чорнобиль. Мертве місто


Слайд #33
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #33

Шістнадцятиповерхові будинки, зарослі деревами, серед яких бігають дикі кабани.


Слайд #34
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #34

Усе по-іншому - така замкнутість, відчуженість від нашого світу.


Слайд #35
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #35

Усе по-іншому - така замкнутість, відчуженість від нашого світу.


Слайд #36
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #36

Тиша. Тиша в мертвому місті.


Слайд #37
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #37

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #38
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #38

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #39
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #39

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #40
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #40

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #41
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #41

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #42
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #42

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #43
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #43

"Розсоха" - величезне поле, заповнене рядами роз'їдених корозією вантажівок, пожежних машин, бульдозерів, бронетранспортерів і іншої радіоактивної техніки - а посередині, як символ повної безвихідності, поникли лопатями вертольоти, яким вже ніколи більш не судилося піднятися в повітря..


Слайд #44
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #44

Тут жити неможливо


Слайд #45
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #45

Тут жити неможливо


Слайд #46
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #46

Тут жити неможливо


Слайд #47
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #47

Тут жити неможливо


Слайд #48
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #48

Тут жити неможливо


Слайд #49
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #49

Під впливом радіації яблука виросли неймовірних розмірів
Жеребець з п'ятьма кінцівками
Сосна від опромінення радіацією стала гігантською (ліворуч)
НАСЛІДКИ


Слайд #50
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #50

перевищення показників хвороб ендокринної системи і порушення обміну речовин, хвороб крові і кровотворних органів, вроджені аномалії - більш ніж у 4 рази;
психічні розлади і хвороби системи кровообігу - більш ніж у 2 рази.
НАСЛІДКИ


Слайд #51
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #51

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ-ПОЖЕЖНИКАМ -вони ніколи не повернуться в наші лави!


Слайд #52
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #52

27 вересня 1998 рокув місті Петрозаводську, у храму Олександра Невського було урочисто відкрито пам'ятник потерпілим від аварії на ЧАЕС.


Слайд #53
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #53

27 вересня 1998 рокув місті Петрозаводську, у храму Олександра Невського було урочисто відкрито пам'ятник потерпілим від аварії на ЧАЕС.


Слайд #54
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #54

Пам'ятайте!
Щоб таке не повторилося ніколи.


Слайд #55
Презентація на тему «Чорнобиль» (варіант 10) - Слайд #55