Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #1

Презентаціяна тему:«Архітектура в другій половині ХІХ ст.»
Учениці 9-Г класу
Мельник Анастасії


Слайд #2
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #2

Друга половина XIX ст. в архітектурі позначена впливом різних історичних стилів і напрямів, що поєднувалися в одній будівлі. Це поєднання (еклектизм) і було найбільш характерним для міського громадського і житлового будівництва. Тоді у будівництві вже почали масово використовувати нові технології та матеріали (бетон, залізо, залізобетон тощо).
З-поміж напрямів архітектурного мистецтва вирізнялися віденський неоренесанс і стиль французького відродження. Неоренесанс поширився у західноєвропейських країнах, дістався Чернівців, Львова, Києва, Одеси, Херсона, Харкова та інших українських міст. Найтиповішими є споруди міських театрів (Київ, Львів, Одеса) та громадські будівлі.


Слайд #3
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #3

Володимирський собор. Кінець ХІХ ст.


Слайд #4
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #4

Найзначнішими здобутками відзначилися архітектори О.В.Беретті (Володимирський собор, будинок Першої гімназії в Києві), В.О.Шредер (будинок оперного театру і театру Соловцова в Києві), П.Главка (будинок резиденції митрополита Буковини в Чернівцях), І.Гохбергера (будинок Галицького сейму), В.Садлівський (залізничний вокзал у Львові) та ін.
О.Беретті


Слайд #5
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #5

Наприкінці XIX – на початку XX ст. на основі народного мистецтва та українського бароко відродився український стиль. Визначним архітектором цього напрямку був Василь Кричевський (1873–1952) – автор проекту будинку Полтавського земства, низки проектів державних і приватних будівель, Меморіального музею біля могили Т.Шевченка. За проектами Івана Левинського (1851–1919) та інших архітекторів у Львові споруджено будівлі страхового товариства «Дністер», бурси Українського педагогічного товариства, академічних дому, гімназії та ін.


Слайд #6
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #6

Оперний театр. Початок ХХ ст.


Слайд #7
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #7

В архітектурі XIX століття на зміну пишноті і розкутості українського бароко прийшов стриманий, академічний стиль класицизму. За будівництвом міст наглядали спеціальні комісії і комітети. Громадські споруди будувалися з урахуванням їх призначення — головною метою архітектора стало не створення зовнішньої привабливості, а внутрішній комфорт (висока стеля, вентиляція, освітлення).
Перехід від бароко до класицизму відбився і на плануванні міст. Обов'язково виділяється адміністративний центр з площею, на якій розміщувалися помпезні будівлі урядових установ, квартали були прямокутними, композиції ансамблів, окремих архітектурних комплексів, палацово-паркового ландшафту носили відкритий характер.


Слайд #8
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #8

Перша київська чоловіча гімназія


Слайд #9
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #9

У цей час активно забудовуються нові міста на півдні України і в Криму — Маріуполь,Олександрівськ (Запоріжжя), Катеринослав (Дніпропетровськ), Миколаїв, Одеса. В Одесі за проектом петербурзького архітектора Тома де Томона в 1809 було споруджено оперний театр. Одночасно відбувалася реконструкція старих міст Слобожанщини і Подніпров'я. Архітектурний стиль Києва визначався відомим архітектором А. Меленським. За його проектом споруджені пам'ятник на Честь повернення Києву магдебурзького права, церква на Аскольдовій могилі, ансамбль Контрактової площі на Поділ, який постраждав від пожежі1812 року. У 1837—1843 роках за проектом Олександра Беретті побудована будівля Київського університету. Упорядковуються такі міста, як Харків, Полтава.


Слайд #10
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #10

У другій половині XIX століття стильова єдність класицизму руйнується. Складна епоха утвердження капіталізму відбилася і в архітектурі: з'являються нові матеріали, нові замовники. Складається напрям, який отримав назву «еклектика» (змішування). У київських фасадах того часу можна побачити і готику, і ренесанс, і романський стиль, багато будівель в «цегельному стилі» (головна прикраса — нештукатурена цегельна кладка). Пошук все більшої різноманітності викликав інтерес і до візантійсько-російських традицій. Вони чітко простежуються у будові найбільшого у Києві кафедрального Володимирського собору, який споруджувався понад 20 років (1862—1886) за проектами І. Штрома, П. Спарро, О. Беретті. Участь у розписах собору В. Васнецова, М. Врубеля зробило собор видатним явищем у монументальному образотворчому мистецтві. Першим проектом у власне українському стилі вважають прийнятий в 1903 році проект будівлі Полтавського земства архітектора В. Кричевського. Розписи цієї будівлі виконав художник Васильківський.


Слайд #11
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #11

будівля Полтавського земства архітектора В. Кричевського


Слайд #12
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #12

Майстерність і талант українського народу виявилися у створенні палацово-паркових ансамблів. Їх автори, як правило, нам невідомі. Народні майстри створили видатні шедеври архітектурного зодчества: палац Розумовського у Батурині в живописній місцевості над Сеймом, палац Галаґана в Сокирницях на Чернігівщині, до якого прилягає лісопарк площею 600 десятин, парк «Олександрія» на березі Росі в Білій Церкві, знаменита «Софіївка» в Умані, де руками кріпаків, без використання якої-небудь техніки були насипані гори, викопані ставки.


Слайд #13
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #13

«Софіївка» в Умані


Слайд #14
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #14

«Софіївка» в Умані


Слайд #15
Презентація на тему «Архітектура в другій половині ХІХ ст» (варіант 1) - Слайд #15

Дякую за увагу